Při horolezeckém tréninku objeví patnáctiletý Ivan Kočička zvaný Kocour v jeskyni mrtvého muže. Ten však záhadně zmizí a na jeho místě je spící pracovník archivu Hromada. Ivanovi se to celé nějak nezdá. Když později dojde v nedalekém zámku k loupeži, pustí se do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… (Magic Box)

Davej

Vždycky jsem si jako malý představoval, jak dokážu něco takového jako kluci v tomhle filmu. A dostanu medaili... Pěkný dětský film. ()

Paity

Neustále usměvavý a "všemi mastmi mazaný" Jaroslav Satoranský, veliký to komunista, který lidem zatápěl, mě vždy zkazí chuť k tomuto filmu. A vzhledem k tomu, že příběh zase není takové terno, tři hvězdy jsou pro snímek velikou odměnou. ()

Pavkan

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Sympatičtí dětští hrdinové, atraktivní prostředí a ta beznaděj, když kromě mě nikdo Kocourovi nevěřil, že ta mrtvola byla fakt mrtvola. Viděl jsem i po letech a častý pocit, že jsem si neměl kazit iluzi z dětství, se tentokrát nedostavil. ()

Asmodin

Dost zajímavá detektivka pro děti. Je zajímavé, jak dřív uměli napsat poutavý scénář a dnes jsou ty příběhy nudné plné akčních efektů a výrazů, kterým obyčejný člověk nerozumí. ()

korinťan

Mládežnický film plný opravdových frajerů. Oceňuji herecký výkon dětí z Gottwaldovska. ,,Umí, umí, umí, huráá...,, ()

mira007

Jedna z nejlepších dětských detektivek navzdory době vzniku, že se to tam hemží pionýry a soudruhy náčelníky a navzdory tomu, že ten hlavní hrdina byl teda hodně nepříjemný chytrolínskej zjev. Míša Kuklová forever!!! ()

husokachna

Zubu času to neodolalo, ale pořád jsem se na to rád podíval, i když trochu z nostalgie. Tři dobře zatlučený...ehm...skoby. ()

Herman

Výborná ukázka jak má vypadat dobrodružný dětský film. V tomto případě navíc s detektivní linií. Třetí skoba neurazí ani dospělého diváka a i po těch letech se na ní znovu rád podívám. ()

sandinista

Film mého mládí. Dětská detektivka se šťastným koncem. Ladislav Mrkva coby vedoucí horolezeckého oddílu, vyloupený hrad a jedna mrtvola. Na nedělní poledne dobrá podívaná. TV ()

zdeny99

Detektivka pro mládež, která je tak dobrá, že pobaví i dospělého. Díky dobrodružnému příběhu, idylické atmosféře prázdnin a kratší stopáži film ubíhá rychle a pobaví i dnes, po více jak 35 letech. [3438. hodnocení, 123. komentář, 70%] ()

tragos

Napínavý film pro větší děti, navíc z atraktivního prostředí horolezců. Jako malý jsem ho měl hodně rád. ()

atmen

Jeskyně, v které byla nalezena mrtvola se ve skutečnosti nachází v Mikulově a jmenuje se Turold. Jeden z nejoblíbenějších filmů z mládí na který se rád podivám i dnes. A již klasický povzdech. Proč se takové filmy už dnes netočí :-) ()

Kirman

Prostředí "horolezáků", trampů apod. mi nikdy nic neříkalo, ale na druhou stranu jsme měli s klukama klubovnu a podnikali různé výpravy za dobrodružstvím ("My hoši, co spolu chodíme, zažíváme všelijaká dobrodružství!"), takže dobrodružný krimi žánr mě opravdu bavil. ()

helloween93

Příjemná rodinná komedie o pionýrském oddíle na odpoledne. Překvapilo mě, že film neobsahuje žádnou propagandu, Jaroslav Moučka vypadal, jako pohodovej chlap. ()

Olík

Pětka s Hvězdičkou, Výbuch bude v pět, Malý velký hokejista nebo právě Třetí skoba pro Kocoura - čelní zástupci "malých" dílek pro mládež, které ač nikdy nezískají status jako například Páni kluci, nerozlučně patří k mému dětství a jejich televizní reprízy si i dnes v pokročilejším věku nikdy nenechám ujíst. Trocha (no spíše kopec) toho pionýrského optimizmu lze bez úhony přejít...nakonec to působí takovým bizardním způsobem až roztomile. A pak už tu máme aroma letních prázdnin, zápletku takřka kriminální, skály, dobrodružství, frajery, kočky i Kočičky...prostě vše co je potřeba k troše toho nenáročného pubescentního zabavení před třiceti lety. Tento komentář píši v sedmatřiceti letech po té co jsem narazil na odpolední televizní reprízu a pevně doufám, že tak za rok si zase nějakou tu skalku společně vylezeme. ()

kkarx

Detektivka určená pro děti a mládež. Kdysi bych ji hodnotil vysoko. Dnes mi to přijde jen jako taková exkurze do začátků 80. let. ()

tranquill

Celkem napínavá krimi pro mládež, kterou jsem v době uvedení hltal :-) O krásném prostředí Pálavských vrchů nemluvě... ()