Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Kotsour

Neskutečně prijemnej film ve stylu komedií Sandler/Aniston, zde ovšem s jiným ústředním duem (a musím říct, že jim to opravdu šlapalo víc než dobře). Párkrát jsem se fakt od srdce zasmál, navíc se film sám nebere moc vážně a v podstatě mi sem seděly i ty scény s kousavymi zvířátky... Prostě moc příjemná komedie se skvělým obsazením, milým příběhem a vkusným humorem, která zvedne náladu. ()

KdG

Lemra líná je poměrně nudná romanťárna, která tuctově po americku skončí. Sarah Jessica Parker je tragická jak vzhledem tak i hereckým výkonem. Mile mě překvapila Zooey Deschanel v roli Kit. ()

ear.wig

Romantická komedie, která vás ničím neurazí, ale zároveň ani nijak extra neuchvátí. Sem tam se zasmějete...citlivější povahy ukápnou slzičku..a za chvíli zapomenete, že jste tenhle film vubec viděli. Teda tak jsem to měla alespoň já..až někdy v půlce mi totiž došlo, že už jsem tenhle film vlasně viděla. ()

Zajija

Trippe tak ty jsi mi dal. Tripp (Matthew McConaughey) jako muž v nejlepších letch, ale bydlící u mámi? Už jen tenhle nápad mě zaujal a přichystal na tváři úsměv. Dobrá komedie se spoustou momentů, kde se zasmějete mohu jí jen doporučit. *** ()

stiewe

Musím se přiznat, že jsem vyhlížel jenom scény s Zooey, protože zbytek byl nudný a nezajímaví. Ovšem nepříjemná Zooey mi zvedla mínění o této romantické komedii do výšin. ()

jadran90

Ta lemra, to má být prosím McConaughey nebo Parkerová?:-D Sympatická romantická komedie, kde však nefunguje to nejdůležitější - hlavní dvojice. Postava McConaugheyho je až příliš dokonalá (vzhled, charakter, přístup ke zdrojům, zajímavé koníčky) než abych se s ní mohl ztotožnit a S. J. Parkerová mi byla vždycky nesympatická. Stejná je i profese její role, na kterou je navíc už stejně poněkud nemladá. Ostatní herci si ale odvedli svoji kvalitní práci. Bezkonkurenčně nejlepší Zooey Deschanel, která se nám vrátila z putování po vesmíru. Její postava je možná ulítlá, ale tím správným způsobem. Nejde ji nemilovat.:-) Rodiče hlavního hrdiny taky pobavili, jeho přátelé neurazili a zábavný byl i ten prodavač zbraní (Rob Corddry). Scénám kraluje nákup pistole, střílení drozda, nudapokoj otce, ani ta kousavá zvířátka nebyla špatná. Deschanel měla dostat více prostoru nebo obsadit jinak hlavní role a mohlo to být ještě lepší. Hudba nikoho nevytáhne. Kdybych chtěl dostat z domu svého třicetiletého syna, rozhodně bych mu to řekl a nedělal to tak složitě, z nejistým výsledkem. Závěrečné usmiřování bylo spíš trapné a zbytečné. Hodnocení: 60% ()

Bonniesgun

Povinně pustit všem mužům, kteří stále žijí u rodičů!!! :o) Mimo zajímavě vybrané téma (ať už si o tom myslíte cokoliv) je film skvělou romantickou komedií s tolika úžasnými momenty („Myslím, že jsi jediný člověk, kterého v jednom týdnu napadl delfín, čipmank a vegetariánská ještěrka“, „Není ta třešeň moc červená?“), že se prostě budete bavit!!! Speciálně mě nadchl lov opeřence v podání Zoey Deschanel a její „šampaňský čtvrtek“! Asi ho taky zavedu… Samozřejmě nechybí ani „hluboké myšlenky“, ale víme jak to je… ()

alpeew

Tohle že je romantická komedie?Nudný film, který romantiky ani komediálnosti mnoho nepobral. Chemie mezi hlavními představiteli naprosto nefunguje a režie jakoby z oka vypadla stylu reality show. Přitom téma "mama hotelu" není špatné, nebo neslibující možnou dobrou komedii. Kde se stala chyba? ()

HarveyDent

Matthew McConaughey je takový sympatický herec, kterému pohodu jeho postavy na 100% uvěříte a Sarah Jessica Parker je sympatická třicítka, kvůli které mám těsné kalhoty. A ještě k tomu zajímavý námět o problému "maminkovského mazánkovství", který způsobuje "syndrom pohodového života" :-). Tyhle plusy, co jsem vyjmenoval zachraňují film před tuctovým režisérém a scénářem. Ideální na pohodový sobotní večer. Úctyhodných 65%. ()

Ayssan

Už to bylo řečeno několikrát přede mnou: osoby, které měli na starosti casting by měli vrátit výplatu. Obsazení McConaugheyho do role líného maminčina mazánka a odkvétající Sarah Jessicu Parker do role profesionální baličky opravdu nebyl šťastný nápad. Děj pochopitelně předvídatelný, některé vtipy se zvířátkama pobaví leda snad infatilní americké publikum, takže důvod, proč film u mne nespadl do kategorie shit je zase ta Zooey. ()

Marrianna

Dávám 4 a stojím si za tím. Jistě, je pravdou to, že je tady děj po deseti minutách celý odkrytý a nic Vás již nepřekvapí. Ale na druhou stranu, ústřednímu páru to neuvěřitelně sluší, mezi nima to jiskří, komických míst tady je taky celkem dost - a ještěrka je naprosto jedinečná. Oproti jiným "ROMKO" kde je spousta hluchých míst je tahle komedie určitě mnohem zábavnější. ()

Elegnor

Nemám rád S.J.Parker, komediálně to nijak nevyniká, příběhově taky ne, kdybych u toho nepsal komenty na jiný filmy a nezařizoval jiný věci, asi bych se nedostal ani na tohle hodnocení.. Každopádně 1,5* - jedna za Zoey a půlka za pár překvapivě vtipnejch vtipů.. ()

yaqwsx

Velice roztomilá komedie, pár pěkný vtípků. Jenže. Jenže nemá v sobě nic, díky čemuž bych si ji nějak výrazně pamatoval. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006