Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Pythonator

Průměrná romantická komedie, na které mi vadí, že ženskou hrdinku SJ Parker naprosto přebíjí svou krásou i herectvím vedlejší ženská postava Zooey Deschanel. Třetí hvězdička je spíš jen pro Zooey. ()

Gyl

Dá se. Komika filmu je založená na dnes zcela běžném problému třicátníků bydlících u rodičů a jejich snahy dostat je z domu. ()

iwee23

Kdybych byla na místě Matthewa, určitě bych radši zůstala v tom domě s rodiči, než se zapletla s nesympatickou Sarah. Já pořád nevím, co na té ženské kdo má. Kdyby její roli hrál někdo jiný, asi bych možná přidala hvězdu. Jinak Zooey v hodně sympatické roli! :) ()

nevergiveup

Krásný důkaz toho, že ani top herci neudělají z průměrného scénáře nebéčkový film. Jediná oprvdu nadprůměrná věc tohoto filmu je McConaughey. 50% ()

KuceraJohny

Já vím, já vím , není to nijak moc promyšlení příběh a zas tak legrační to taky úplně není, ale příjemný, jo to rozhodně. Film jsem viděl poprvé jako kluk a pokaždé co jsem se na něj znovu podíval tak jsem se nikdy nenudil. Vždy jsem se hezky uvolni a koukal na tuhle oddechovku. Už poprvé jsem žasnul nad tím že všichni tři nejlepší kamarádi spolu furt něco podnikají a vždy jsem chtěl být jako oni. Hrát basket, surfovat nebo lézt po skalách. Vlastně to je asi to co mě na filmu zaujalo nejvíce, což není úplně nejlepší vizitka pro příběh jako takový. Ale ono to ani tak nevadí. Sice to není komedie u které se budete za břicho popadat a nebo vás zaujme příběh natolik, že o něm budete přemýšlet ještě týden. Ale jak jsem už řekl pokud si budu chtít pustit film jen tak bez nějakého napětí nebo euforie, vždy se k Lemře líný vrátím rád. Plus herecký obsazení je skvělé. ()

Apii

Nic světoborného, ale zároveň nic, co by vysloveně lezlo na nervy. Nabušený Matthew McConaughey opět využil příležitosti vystavit své (vskutku) dokonalé tělo a Sarah Jesicca Parkerová opět dokazuje, že hraní hloupoučké husičky je její doménou. Příjemným překvapením je vynikající herecká legenda Kathy Batesová. Pokud hledáte něco nenáročného, pak doporučuji. ()

Pietro01

Tak toto je přesně ten typ romantické komedie, která mě spolehlivě potěší. Film neměl výrazně hluchá místa, ale skvělých momentů dostatek .Zooey Deschanel a její vražedná mise byla naprosto skvělá, taktéž všechny zvířecí potvůrky filmu jednoznačně prospěly. Pro mne bez váhání 95% ()

CarlaBrunn

Komedie, (aj romanticke) ma vedia vzdy zaujat a najma dvihnut naladu. Sarah J. Parker mi prilis sympaticka nikdy nebola, ale v ulohe najatej agentky, ktora sa snazi odputat starych mladencov od rodicov, ma bavila stopercentne. Ani v jednom momente som sa nenudila, namet k filmu bol originalny. Komediu, vyzarujucu energiu som si vcera pozrela tusim tretikrat, no stale na nej objavim nieco nove, coraz viac zaujimave. Prijemna a svieza oddychovka, ktorou istotne odburate zlu naladu nielen z dlheho dazdiveho pocasia. Naj hlaska: "Este som nevidel nikoho, koho by v priebehu roka pohryzol delfin, chipmunk a jaster" :D ()

Lasllye

Nechápu jak může Matthew hrát v tak úžasných filmech a pak kývnout na tohle. No asi i on potřebuje oddychovku. ()

SugarVenom

Pustila jsem si to jako kulisu, když jsem byla sama doma, plně věnovat hodinu a půl ze svýho volnýho času tomuto, by byla blbost. ()

Indominus odpad!

Komedie, které dochází dech už za dvacet minut a každý normální chlap se půjde ihned a dobrovolně ubytovat pod most (rád se vzdá mamahotelu, jen aby ho ta vyschlá treska už nesrala). Dal bych hvězdičku za roztomilého Justýnka Bartha, ale ten film je děs a je mi líto že K. Bates neměla nejmenší prostor ukázat komediální talent. S.J. Parker miluji v sexu ve městě a možná jí šlo pár komediálních vedlejšovek z let minulých. Jinak se na té ohyzdě nedá postavit žádný film /možná horor/. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006