Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Danielitto

Možná je moje hodnocení vyšší díky Zooey Deschanel, ale to nemění nic na tom, že se na tento film docela příjemně dívá... ()

yarghoul

Zoufale nemám ráda rádoby "vtipné scény" s bojovými, vychytralými, ale na druhou stranu moooc roztomilými zvířaty. ()

Šošia

Opravdu bych řekla, že se řadím k příznivcům romantických komedií, takže jsem vždy při jejich hodnocení velmi mírná. Ale tohle? Vzalo se pár slavných jmen a natočila se strašidelná kravina. Aspoň Kitt (Zooey Deschanel) mě lehce pobavila svým specifickým přístupem, ale to na záchranu nestačí... ()

Adnejus

Komedie u které jsem se celkem dobře bavil, jen to bylo neskutečne průhledné a snad každý musel vedět jak bude pokračovat zápletka v druhe polovině filmu. Lepší průměr 50% ()

Zabuza

Naozaj neviem za co by som mal dat viacej bodov. Sarah Jessica Parker je mi nesympaticka, neviem jej prist na chut. Matthewa som uz videl vo vela takychto komediach a zahral uz aj lepsie. Matthew vyzera ako by hral svoje role cez kopirak. Vsetky postavy na jedno brdo a samozrejme nesmie chybat aspon jedna scena, kde by bol bez tricka. Nechapem celkovy napad natocit takyto film o najmuti "spolocnicky", aby zapricinila odstahovanie synacika z domu. Bolo mi lahostajne ako sa vyvinu osudy hlavnych predstavitelov a to pre mna znamena = nezaujimavy film. Skoda, ze ani moja oblubena Zooey az tak nezaujala, ako som cital v komentaroch. Vsetko mi prislo v tomto filme silene a nutene. Herecke vykony som nezral nikomu (ale uznavam, ze Zooey vycnievala). A tie utoky zvierat, to bolo nieco strasne, vtipne mi to neprislo teda. ()

Aidina

Celkem vtipná komedie o tom, když rodiče zatouží po soukromí a rádi by, aby jejich 35 let starý syn se konečně osamostatnil a odstěhoval se. Plná lednička, vyprané prádlo, žádný nájem a nikdo po něm nic nechce, tak proč by někam chodil, že? ()

jaqubko

Romantická komédia z čias, keď sa ešte Sarah Jessica Parker snažila ťažiť z posledných útržkov popularity seriálu Sex v meste. Zároveň jeden z posledných výkrikov Matthewa McConaugheyho do tmy predtým, než znovuzrodil svoju kariéru filmami Zabijak Joe či Obhajca. Základná zápletka znie zaujímavo na romantickú komédiu. Rodičia najmú profesionálku na to, aby vyhnala (pomocou romantického vzťahu) 35-ročného syna z ich vlastného domu. Bohužiaľ, potenciál je s predlžujúcou sa stopážou stále viac zabitý absolútne každým klišé aký romantika môže ponúknuť. Prakticky po prečítaní zápletky, už viete ako presne bude koniec filmu prebiehať. A je to škoda, lebo pri metodickom postupe vzťahom sa človek aj občas uchechtne. ()

unclejack

Tak nudnú romantiku som už dlho nevidel, pričom nevyužité hviezdne obsadenie už volá po spravodlivom treste. Nedotiahnutá zápletka, hlavný hrdina a dvojka jeho kamošov v ťažkom ležéri, nejaká tá propagácia pohybu na čerstvom americkom vzduchu a hlavne stupídny a samoúčelný nápad s hryzúcimi zvieratami, ktorý má byť zdrojom vyššej pravdy prednášanej exxxtrémne vážnou tvárou Bradleyho Coopera. Jednoducho blbosť. Aj romantická komédia má svoje dno a nezáživná, prvoplánová a na trápne situácie pomerne bohatá Lemra lemravá sa pľandá kdesi dva cenťáky nad ním. Rozdiel medzi dvojhviezdičkovým údelom a odpadom následne predstavuje hlavne Zooey Deschanel, viac takých úloh pre Zooey si prosíme! Ani Bradley Cooper nie je zlý, ale Kathy Bates má rozhodne na viac. Uzatvárajúc túto debatu dá sa celkovo povedať, že My dvaja a Owen Wilson sa vydarilo o level či dva lepšie, než Lemra lemravá a svoje dojmy z tohto filmu možno pripodobniť k podobne bolestivému - lež herecky lepšie utiahnutému - Riskni to s Polly. ()

Thailon

Vdaka tymto preafektovanym postavam Matthewovi neverim ani Interstellar. Jessicu Parker nemam rad, ale tu sa mi pacila. A to asi staci na tie 2*. ()

Heywood

Parkerová v 41 vypadala zle, nedůvěryhodně až trapně. Mekáček se předváděl a  má opravdu za kariéru je 3 dobré filmy, tento to nebyl. Námět byl přihlouplý, provedení lepší a taťka byla postava zcela originální a za něj 1 hvězda. Vidět podruhé se to nedá ()

PTuranyi

V podstate to nie je zlý film, akurát sa snaží z vážnej témy urobiť silou mocou komédiu. Takže popri vážnej linke vzťahu a nešťastia hlavného hrdinu máme linky nudizmu jeho otca, uletenú spolubývajúcu, hryzúce zvieratá... a všetko končí veľkým romantickým happyendom. ()

St0ne

Dobře, když ho poprvé kousnul čipmunk, bylo to vtipný. Jenže to bylo asi tak všechno. Sarah Jessice Parker nejde uvěřit nic, navíc je to přece jen hydra přes čtyřicítku, kterou už by do romantických komedií neměli pouštět. Matthew McConaughey sice působí jako fracek, ale rohodně ne jako maminčin mazánek. V tomhle filmu prostě nefunguje téměř nic... 50% ()

Bembeřice

Pár jakž takž vtipů, předvídatelný průběh i konec filmu a S.J.Parker v hlavní roli.. to není moc lákavá nabídka. Jedna z milionu amerických komedií, které neurazí, ale nezanechají v člověku ani tu sebemenši stopu či chuť podívat se na film znovu. Pokud v televizi není nic lepšího, tak si to teda pusťte :-), jinak nedoporučuji. ()

Sedmilhář

Teenagerská komedie, jen v ní hrajou třicátníci. všechno se dá dopředu očekávat, ale suma sumárum to zase úplná nuda není. ()

Mr.Hackels

Za první půlku bych dal s čistým svědomím 4 hvězdy, ale potom to šlo dost dolů. Výsledkem je slabší průměr. Nenudil jsem se úplně, ale druhá půlka už byla chvilkama čekáním na konec. ()

MilesWheeler

Mě se to líbilo. S.J. Parker moc v lásce nemám, ale zde mi překvapivě nevadila. Jako jednohubka na dlouhé odpoledne v televizi je to ideální. Ale sám bych si to asi nepustil. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006