Vějíř lady Windermerové

• USA A Good Woman (více)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

Slarque

Vynikající text Oscara Wildea, který srší vtipnými bonmoty hlavně na věčné a vděčné téma vztahu mužů a žen. K tomu pár výborných herců (Helen Hunt, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Milena Vukotic) a výsledkem by měla být parádní komedie. Jenže není. Narozdíl od Wildeových komedií tomu chybí švih a spád. Tohle jede jen napůl plynu a ani obsazení dvou zásadních mužských rolí se moc nepovedlo. ()

bassator

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - FOCUS ON BRITISH FILM (2000-2005) - Zaostřeno na Britský film (2000-2005) - 4. 7. 2006 - 40% ()

jojinecko

Čakal som kostýmovú exibíciu a nudu pre dámy v stredných rokoch (ktorú by som pretrpel kvôli Scarlett:) a dostal som nesmierne inteligentnú, vtipno-dramatickú a príjemnú romantickú oddychovku. Obsahuje parádne hlášky, myšlienky a bonmoty, za ktoré by sa nehanbil ani maestro W. Allen. Prakvapenie, ale veľmi príjemné... ()

giblma

Do roztomile cynických Wildových her žádný sentiment nepatří. Obsazení mi taky nesedlo, ani lady Erlynnová ani lord Darling nepůsobí zdaleka tak šarmantně, jak by měli. Hvězdičky za retroidní Itálii. ()

Natascha

Wildovské dialogy jsou prima, ale jinak mi tam něco chybělo. A to mám tyhle strojené konverzační komedie celkem v oblibě. Herci byli dobří, ale ne výborní, takové ty povrchní věci jako oblečení, účesy a přepychové vily, které k tomuhle typu filmů patří, splňovaly veškerá očekávání, děj se ale šinul pomalu a odhalení "minulosti" paní Erlynnové přišlo tak nějak náhle, což na jednu stranu působilo trochu jako snaha o šokující odhalení, ale na druhou to bylo podáno jen tak mimochodem. Taky jsem čekala, že obě ženské hrdinky budou rozporuplné, ale Scarlett Johansson je tak miloučká a hezoučká, že k ní tak ošklivé slovo jako nevěra absolutně nesedí. Kdyby tam byl aspoň nějaký pěkný chlap... ()

Sofia

Příjemný konverzační snímek. Bohužel mi ale neseděla Helen Hunt, kterou nepovažuju ani za dobrou herečku ani za krásnou ženu (a to role Mrs. Erlyne bohužel vyžadovala). Rozhodně by mohlo být zajímavé vidět i divadelní zpracování. ()

claudel

Vějíř lady Windermerové jsem četl kdysi dávno na gymnáziu a pranic jsem si nepamatoval, snad jen, že se odehraje nějaká vražda, toť vše, což mi umožnilo nesrovnávat film s literární předlohou. V první půlce jsem měl z jistých důvodů asociace na Věk nevinnosti, po hlavním dějovém zvratu mě podobnost se Scorseseho veledílem opustila a postupem času jsem si uvědomoval, že vražda se odehrála v jiném Wildově dílku - Zločin lorda Arthura Savilla. Přesto jsem se výborně bavil brilantními dialogy, aforismy a bonmoty a dobrou zápletkou. Američané se umí zhostit adaptace literárního díla, aniž by se jednalo o průšvih. ()

vypravěč

Helen Huntová jediná září – lidsky i herecky – v této mdlé exploataci Wildeovy skvělé hry. Ta se pochopitelně vtělena ve filmové médium musela změnit, ale výsledek připomíná spíše setkání čtenářů sbírek bonmotů než sevřenou jazykovou hru, která projektuje všechny mluvčí v jednu geniální mysl hrající si sama se sebou. Hollywood… ()

mm13

Film ako taký taký ma trošíčku sklamal, nejako som očakával ešte väčší glanc (nie že by to moji obľúbenci nezvádali, ale iba Helen Hunt bola tá pravá - i keď uznajme, v úlohe najvďačnejšej)... Duch nadovšetko milovaného dandyho Oscara Wildea však zostal (i keď to už dnes nie je taký nášup), no beztak si zo všetkého najviac budem pamätať hlášku (resp. to, ako bola prednesená), ktorá s dejom až tak veľmi nesúvisela. Nech sa páči: Lord Darlington: "I like America. Name me another society that's gone from barbarism to decadence without bothering to create a civilization in between." --- Tuppy: "A tribute to American efficiency." ()

5150

Pokud máte rádi Oscara Wilda či vtipné konverzační snímky, budete spokojeni. Pro ty ostatní je zde alespoň prvotřídní herecká sestava a herci jsou opravdu skvělí. ()

bouncer

Nádherný film, který se přesně trefil do mé nálady. Krásný příběh od Oscara Wilda, dobře zvládnutý scénář a především excelentní herecké ztvárnění ze mě dostali slabších 5*. ()

Agatha

Duchaplný příběh je celý protknut inteligentní konverzací, lehkým humorem a kouzelnými dialogy, tolik typickými pro Oscara Wilda. Herecké obsazení také nemohlo být lepší. Helen Hunt a Scarlett Johansson jsou překrásné a nádherně si konkurují. Kamera hýřící příjemnými světlými i pestrými barvami spolu s uklidńující hudbou a dobovými kostými navážou tu správnou atmosfétu. Je to snímek plný citů, lásky, dojmů a šarmu. ()

Marcos22

Vějíř lady Windermerové je milou a hezky zpracovanou žánrovkou na motivy stejnojmenného románu Oscara Wilda. Film má svým zpracováním nejblíže k tvorbě Woodyho Allena a připodobnit jej lze k divadelní hře v detektivním kabátku, odehrávající se ve 30. letech 20. století v době velké hospodářské krize. Síla snímku tkví v tom, že nám režisér Mike Barker vhodně dávkuje přístup k novým a novým informacím, které postupně odkrývají význam chování jednotlivých postav. Postavy, ať již ty hlavní či vedlejší, jsou napsané opravdu prvotřídně, tak aby si k nim divák dokázal vytvořit citovou vazbu, a dokonce tak, aby vůči nim neváhal svůj názor v průběhu filmu otočit o 180 stupňů. Vedle postav vyniká ve filmu i scénář, který je narvaný od první do poslední minuty nepřeberným množstvím výborně zacílených bonmotů. Těch je v určitých pasážích tolik, že si je ani pozornější divák nezvládne všechny osvojit. Herečtí protagonisté předvádí do jednoho vynikající herecké výkony, mě si svým umem získala především Helen Hunt a Tom Wilkinson, když si k výše zmíněnému divák přidá ohromné množství fantastických dobových kostýmů od Johna Bloomfielda, jenž má na svědomí takové tituly jako Robin Hood: Král zbojníků, Vodní svět či Mumii, začne se mu hlavou pomalu honit myšlenka, proč tak kvalitní kus je nominace na Oscara prost. Za vše může značně komplikovaná dva trvající světová kinodistribuce. Humorná konverzační romantická dramedy z prostředí nádherné Amalfské riviéry plná nezapomenutelných bonmotů. Jen málo maličko chybí k dokonalosti. Čtyři hvězdy. 👍 (5.10.2021) ()

ConanVJ

Pěkný a hlavně poutavý příběh, který je pěkně zahraný. Filmek má pěkné kulisy a hodící se soundtrack. Scarlett to slušelo i s dobovým účesem a svou roli zahrála pěkně. Na konci filmu je i malé překvapení. Za mě 80% :) ()

DEXTER099

Vějíř lady Windermerové vás zavede do Anglie 19.století,kde prožijeme příběh mladé slečny co hledá lásku,přičemž svůj život prožila bez matky.Co osud chtěl/nechtěl přivede nevědomky do cesty lady Windermerové její vlastní matku a ač o tom sama nemá tušení a spíš onu ženu podezírá z toho,že svedla jejího milého tak postupně se z obou stávají skoro přítelkyně a i když lady nemá ani na konci tušení ,že ona tajemná byla její matka tak přesto ví,že jí ovlivnila část jejího života.Pro mě byl film zajímavý jen výkonem dvojice ženských představitelek jinak podobné filmy moc nemusím,ale účast Scarlett udělala své :-).Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy. ()

baribal

Příjemný film, bohužel ale lehce zapomenutelný. Bez výraznějích emocí a dějových zvratů a řekl bych, že i bez konce. ()

ABLABLABLA

Skvělí herci, skvělý film, člověka to i dojme, zamýšlí se nad tím, ale něco tomu prostě chybělo. Něco navíc, nějaké to filmové "osobní" kouzlo. A především mi to nepřijde jako film podle knihy Oscara Wilda. Tuto knihu jsem sice ještě nečetla, ale podle ostatních tohle vůbec nepatří do jeho repertoáru....tak dojímavé, lehké, to není jeho styl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson