Princezna Terezka (L. Šafránková) byla holka jako lusk do okamžiku, než se její výchovy ujala paní Madam (I. Janžurová). Z její etikety se princezna dokonce rozstoná. Nepomáhají věhlasní doktoři a ani jejich lektvary. Když však Terezku ze zámku tajně odvede její milý Tonek (J. Hanzlík) k rodičům do venkovské chalupy, je po nemoci. Pan král (J. Vinklář) slíbí, že kdo Terezku najde a přivede zpět na zámek, dostane její ruku a půl království k tomu. (Česká televize)

zdeny99

Příšerné triky, kulisy hodné ochotnického divadla a Janžurka hraje podobnou rachejtli jako Molavcová v KOLOBĚŽCE PRVNÍ. Chyběly jí jen ty její pověstné bonbóny. [911. hodnocení, 26. komentář, 70%] ()

Ezis

Hrom do bubnu, to je ale ukřičená pohádka! Ale protože je taky originální, vtipná a jazykově bohatá, nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky. Knihy Josefa Hanzlíka srší fantazií a optimismem a nejinak je tomu v této pohádce. A herci scénáři rozhodně dělají čest, od charismatického Jaromíra Hanzlíka (jeden Hanzlík asi nestačil :-)) až po tři rádce a krále Vinkláře, který tu skutečně vypadal jako otec Libušky Šafránkové. Ta tu přes svou roztomilost předvedla, že umí výborně zahrát i ne zrovna roztomilé slečny, a Iva Janžurová excelovala. Takovéhle pohádky bych svým dětem s klidem pustila. ()

Rodin

Jeden z mých nejoblíbenějších studiových televizních kousků pro děti, mládež a neokoralé dospělé. :-) ()

Mykhaluu

Když si pořádně nepamatuju pohádku s mou v dětství zbožňovanou Libuškou Šafránkovou, tak to asi na více, než na tři není... :) ()

ostravak30

Povedená pohádka. Obsazení samo o sobě slibovalo hrozně moc. Vynikající Libuše Šafránková, která naprosto pochopila svou úlohu, a Iva Janžurová, o které to platí taktéž, to jen potvrdily. Výborní byli i ostatní. Mírně mi vadily ty studiové dekorace a kulisy, ale na první pohled v nich byl vidět nápad. Pohádka je úsměvná. Například ve chvíli, kdy přizvaní kejklíři mají Terezku bavit. Ale proč v tu chvíli byly použity triky, to mě hlava nebere. Taky v normalizační pohádce najít emerikánského prodejce zájezdů, to je nejspíš historický unikát. ()

Eradin

Trhlé pohádky jsou pojem sám pro sebe a pokud se skloubí s výbornými herci a excelentními výkony, tak je úspěch zaručen. ()

smutnySermir

Mel jsem to jako malej strasne rad - hlavne jsem fandil Hanzlikovi, kterej me ted skoro ve vsem neskutecne s..e. No, je to koncert, predevsim Janzurova (pani Madam, chacha, na co my vsechno neprijdeme), Hrzan a pro me genialni a podle me velmi nedoceneny Vlastimil Hasek. Je to prijemne kratke, sdelne, svizne - krasa, pani Libuse Koutna. ()