Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiální text distributora)

Dexies

Brutální, syrové, ano ano, jsem maximálně spokojen, holky se zachovaly jako "správný" člověk a jednu druhou začaly zrazovat ... brutální, syrové, ano ano, tma, obludy, klasicky zapomenutá mapa, arogantní vedoucí a problém s chlapem, no jak toto může skončit ? :) ()

Tomrou

Jeden z top 10 hororů, které jsem kdy viděl. Zápletka je sice jednoduchá, pár holek se spustí do jeskyně někde v lese, ALE to zpracování a gradace děje je neuvěřitelná, až po samotný konec. Britové mě zase jednou dostali. [94%] ()

goodridge

Po opätovnom pozretí filmu som musel zvýšiť hodnotenie na 4 hviezdičky. Naozaj aj keď ide len o obyčajnú vyvražďovačku nechýba tu hustá atmosféra, hektolitre krvi, slušné herecké výkony a fakt dobrý dej z rýchlym spádom. Pri tomto filme sa človek nenudí ani na zlomok sekundy. Jednu hviezdičku uberám len kvôli tomu, že je to vyvražďovačka s ktorých sa dnes nakrúcajú tucty. ()

Sllada

Pád do tmy se pro mě stal ikonou mezi horory . Film má strach nahánějící klaustrofobní atmosféru,která na mě opravdu působila. Když už si naše šestice kamarádek myslí ,že se do vetšího průseru dostat nemůže,tak je čeká další překvápko,které má hlad. ()

minet

Všem, kdo mají rádi obyčejné filmy s obyčejným strachem:-) Tento film je dobře koukatelný, není nudný a ubíhá. Enormní porce strachu se nedočkáte, ale příjemně si povzdechnete u milých scén, kdy se objeví naše příšerky. Krve je ve filmíku dost, ale není to nijak zvlášť nechutné. Já doporučuji film, jako odpočinkový horor. ()

lineker

Neokoukané prostředí jeskyních komplexů fungovalo bezvadně. Pak už do arény stačí dosadit pár nenažraných slepých mutantů a pěticí blbek, které neznají hranice svých možností a neotřelý svižný horor je na světě. ()

Hater1 odpad!

Polovina filmu je ve tmě a je tak neni nic vidět , postavy sou strašný nějaká lekačka se dá odhadnou už 10 sekund předem a ty postavy taky za nic nestojej. nechápu proč tehle film má 72% ODPAD ()

bloks

Určite jeden z najlepších filmov v roku 2005. Film sa dostatočne dlho rozbieha, budovanie napätia je zvládnuté perfektne, priestory sú desivé a príšery ešte viac. Nečakaný koniec to celé vyšperkoval. ()

Isfio

Veľmi rozporuplný film, na jednej strane perfektné stvárnenie klaustrofóbie, pocitu úzkosti a beznádeje v jaskyni, na strane druhej absolútne prehrešky voči logike. Celé ťažisko filmu, tí mutanti je totiž na pováženie. Ako môže niekto prežiť v jaskyni keď je úplne slepý a nemá také vnímanie priestoru ako netopier. Tí mutanti tam skákali tak akoby mali night-vision na očiach. Režisér sa nám snaži nahovoriť, že sa tam pohybuje vďaka sluchu, no neviem ako môže mutant vedieť či je pred ním priepasť alebo iná prekážka. Takto sa v jaskyni prežiť nedá a celá zápletka stráca na realite. Očividne neboli len slepí, ale aj bez čuchu keďže nedokázali na 10 cm vycítiť navoňanú ženu. Živia sa tak, že vychádzajú na povrch a tam slepí lovia zver, ktorú potom dovlečú do jaskyne. Nikto z ľudí si tam slepých pobehujúcich mutantov nevšimol. Chápem tých čo tomu dávajú hodnotenie pod 2, ak sa niekomu nepáčia tie dobré stránky filmu, tak je ťažko prekúsnuť ten nelogický lapsus okolo. ()

Morrigen

Strašidelné domy, noční lesy a opuštěné budovy z hororů známe všichni. Ale tady nás film zavádí do stísněného prostředí podzemních jeskyní - a to je jiné maso. Pro klaustrofobiky jako jsem já je to o to větší zážitek (scéna s uvězněnou Sárou pro mě byla doslova skličující a měla jsem pocit, jako bych tam byla já). Lekačky perfektní, už dlouho se mi nestalo, abych sebou cukla. Podivně zmutované lidské příšerky celkem vydařená třešnička na dortu, která za mě sice nemusela být, ale zase dodává další rozměr atmosféře (nejen, že jste uvěznění 2 míle pod zemí, nemáte nejmenší tušení, jak se dostat ven, ale ještě ke všemu vás chce někdo zabít = dvojnásobně vygradovaný boj o život). O postavách sice nevíme zhola nic, tedy krom hlavní hrdinky Sáry a potom ještě drsňačce Holly, která mi zkrátka utkvěla v paměti, ostatní dámy mi nějak splívají, ale co se filmu týče bylo by i zbytečné nějak víc postavy prokreslovat. Film má svoje mouchy, ale nenašla jsem nic, co by mi vyloženě vadilo. Zasloužené 4*. ()

SugarVenom

Jsem velkej fanoušek hororů a viděla jsem jich poměrně dost, po zhlédnutí traileru, kde slibujou, že je to "nejlepší horor od dob Vetřelce", jsem byla zvědavá a natěšená. První třetina byla docela děsivá, potom jsem se ale už smála a kroutila hlavou nad tím, jak to Marshall mohl tak podělat. Humanoidní příšery? Really? Horor podle šablony a bez nápadu. Jako 4 hvězdy lidi? Musíme srovnávat, rozdíl mezi tímhle totálním blábolem a třeba "Znamením" je 7 %, ve kvalitě ale 100. Z toho je mi smutno. ()

oxiddusny

Upřímně nerozumím lidem, co dávají 4* a více za tuto totální frašku. Zhruba do poloviny filmu mne to opravdu bavilo, výborná práce kamery, hutná atmosféra stísněných prostor v jeskyni, nepříjemné situace, vyvolávající běhání mrazu po zádech. To je první půlka filmu. Ta druhá je totální bullshit, kde divák zjistí, že v jeskyni žijí prapodivní tvorové připomínající skřety z hobita, akorát že tihle jsou bílí, nevidí a loví pouze sluchem. Je zde spousta nedomyšlených věcí, jako když jedna z hrdinek je totálně potichu, aby ji to stvoření neslyšelo, ale že stojí půl metru od něj a v ruce má pochodeň a ani to teplo ten tvor nevnímá, to mi příjde jako kravina. Prostě a jednoduše, druhá polovina filmu je naivní blbost, špatné efekty (kdy nestvůry požírají vnitřnosti hrdinek), smysl nedávající scény a zmatený střih. Mě osobně tento film nejdříve nadchnul a pak neuvěřitelně zklamal. ()

Cecko

Opět se krásně ukazuje, jak se rozchází názor kinofilů oproti mému. Je to nudná krávovina! Z 99 min. se tam 45 minut vůbec nic neděje. Pak se za výpravou zavře zem a po stropě okolo nich začnou lézt opičí albíni. Scéna kdy se jeden z nich projde nad na smrt vystrašenými jeskyňářkami a evidentně při jeho dokonalém sluchu neslyší v naprostém tichu jejich dech či tlukot srdce je k smíchu. Hudba se nějak moc podobá Morriconeho z hororu Věc. A k tomu ještě rádoby šokující konec. Je zvěrstvo tomu dát 4 nebo dokonce 5 hvězd... ()

dedavena

Furt dookola skoro to same. Raz to je v katakombach, raz v jakimsi rozsahlym sklepeni a teraz v Apalačskich jaskyňach a to dvje mile pod zemju. To gdyž sem uslyšel, to sem se bal poprvni. No a podruhe sem se ku*evski zleknul, to gdyž nakoněc zničehonic zatrubil tyn cypaty kamioňak. Ja, ešče raz sem se pobal, esli se něnachladi ta krava s tričkem bez rukavuv. Ale asi to bylo fakt hluboko, až kajsi u jadra, bo se zdalo, že tam maju těplo. Ty dvě hvězdy patři kameramanovi, bo to je velki frajer. V každe ďuře byl dycki prvni. ()

Jennifer600

Nemůžu si pomoct, ale tenhle horor mě neskutečně bavil, děj byl super, výkony hereček super, všechny byly sympatické a hrůza v jeskyni, která se tam děje je skvěle zahraná. Moc pěkný! ()

Tauloo

Velicepovedený horor, který hraje na strunky nejen klaustrofobikům. Škoda jen, že z prvu komorní atmosféru lekaček a tísnivého pocitu vystřídá krvavá řežba o přežití. Zvažoval jsem tři hvězdičky, ale originální závěr mě přesvědčil dát jednu navíc. ()

DavidAAAA

Solidní horor, spousta krve, kostí a různě rozložených částí těl lidských i zvířecích. Pár slušných lekaček, ale čím víc se film blíží ke konci, tím víc se táhne, což je škoda. Ale i tak, hodně dobrý dílo. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (více)