Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiální text distributora)

BoredSeal

Jsou zřejmé důvody, pro které je Descent fandům hororu sympatický. Jeho tvůrci vzorně dodržují pravidlo některých klasik ze 70-80. let pomalu rozvíjet děj a nechat si určitá překvapení na později. Prostředí a zápletka je svěží a vizuální stránka je autentická, jeskyně a tunely působí stísněně (když pak vidíte v dokumentu, jak se film natáčel, musíte nad filmovou iluzí smeknout). "Lekačky" jsou perfektně načasované, efekty výborné a obyvatelé jeskyň velmi neotřelí. Áčková hudba, pravděpodobný závěr a chování postav příjemně dotváří povedený snímek. Na skutečnou klasiku Descent nedosáhne, je to tak na 90%, ale je to určitě povedený film - jestli chcete vidět, jak se dá zprasit taková látka, podívejte se na dvojku. Měl jsem klaustrofobii jak prase. ()

GrungeChild

Myslím, že se s většinou (i když to třeba veřejně nepřiznají) shodnu na tom, že nejlepší děvčata jsou pěkně na divoko - potřená krví, s ledově vražedným výrazem v očích a odhodlané zarazit horolezecký cepín pořádně hluboko do chřtánu. Vzrušení a adrenalin při podobných extrémních sportech pak narůstá raketovou rychlostí. A když si to pár něžných "poloviček" rozhodne trochu okořenit vlezením do první podezřele vyhlížející díry, bez jakékoli podpory vnějšího světa, a okamžitě v ní začít bezhlavě norovat a prolézat kdejakou slepou uličku, nemám rozhodně nic proti! Už od prvních metrů slaňování jsem čekal, co v těch nehostinných hlubinách probudí, a musím říct, že to nakonec stálo za to. Ale to se rozhodně nechte překvapit... Parádní britská klaustrofobie, kterou si skutečně užijete. A závěr (opět, "kupodivu", ten nezprzněný - neamerický), nezbývá než plesat blahem! (na dvojku zapomeňte) Po dlouhé době zasloužených hororových 5*. ()

TheDon

Nemůžu si pomoct, ale ta skupina přezrálých dam na mě působila tak asexuálně, že jsem jim všem přál, ať je tam něco sežere. Klaustrofobická atmosféra ale byla bezchybná a v jedné scéně sem si vzpomněl na písničku od Slayer-Rainnig blood. Ta by se tam moooc hodila. Z filmu ale vylezl docela dobrej survival, kterej mě bavil až do konce. Ikdyž humanoidi jsou tupí jak majzl a lebku by jim rozbilo i vajíčko na tvrdo,je to koukatelný. Jednou. Horší tři. 45% ()

Chen

Ještě před samotným sledováním filmu jsem byl varován, že budu mít takový strach, že se nepůjdu ani vyčůrat. Je pravda, že jsem se nakonec tolik nebál, ale, že bych byl úplně klidný, to rozhodně ne. Atmosféra je opravdu výtečná a finále dechberoucí. Jde o skvělý horor, který si vystačí i s nepříliš známými jmény hlavních představitel a minimem digitálních triků. ()

balba

Perfektní horor na který se kdykoliv ráda podívám.Velmi zajímavě natočený a hlavně dosti napínavý a tajemný.Výborný konec filmu. ()

rakovnik

Film se odehrává často v téměř naprosté tmě. Skvěle to funguje, atmosféra je napjatá a depresivní. Když se začně dít i něco záhadného, je atmosféra ještě napínavější. Když se ale "nestvůry" objeví, malinko se napětí vytrácí, ovšem začíná zase více horrorové brutalitky. Celkově vynikající horror, i když konec by mohl být spíše brutálnější :-) ()

Martin741

Pad do tmy je film, po ktorom ma definitivne presli speleologicke vylety na pekne dlhu dobu. Klaustrofobicke priestory uzavretej jaskyne, vyborne priserky, k tomu ako korenie riesenie medziludskych vztahov. Na meno Neil marshall si posvietim. Vyborny horor. 94 % ()

peiton

Pre mňa osobne film Pád do tmy nie je pre mňa thrillerom,pri ktorom by som od napätia nevedela zaspať, no napriek tomu si nemyslím, že je to zlý thriler.Podané pútavo, vždy sa niečo deje, ale na môj vkus asi nie dosť rýchlo, som predsa len zvyknutá na trochu akčnejší dej, námet výborný, ale dalo sa z neho vyťažiť asi viac. Plynulo to pomaly a nanešťastie sa potom snažili všetko dohnať posledných pár minút, kde sa stalo doslova všetko. Škoda.Slabší priemer,raz stačilo. ()

Jonash87

Nebylo to špatný, nápad vcelku originální, bez ohledu na podobnost příšer s těmi z Pána Prstenů. K lepšímu hodnocení ale chyběly lepší herecké výkony, šestice hlavních postav nebyla vybrána podle mě příliš zdařile, role jim máte problém uvěřit a takřka s nimi nesoucítíte. Střih je pak místy tak divoký (sic záměrně), až je to spíše ke škodě. A konec je takový... nijaký. ()

M.i.k.e

horůrek se slušnou atmoškou,který sice nedokáže nijak extrémně překvapit,ale fanoušky určitě pobaví.Obsazení až na vyjímky sympatické,bohužel na vyšší hodnocení to neni díky určitým nelogičnostem (slepá monstra ok,ale necítí ani teplo z pochodně,když jsou od ní 10 cm?atd) a konci,který sice nebyl špatný,ale trošku mě zmátnul...60% ()

honajz2

První polovina se mi líbila, atmosféra zde byla skvělá... Druhá polovina mi připadala o něco horší, protože z toho byl klasický survival s vraždícími potvorami. I tak je to slušný horor a mám ho celkem rád. Silné 3* ()

Figu

Na lůzra Marshalla dost dobrý! Samozřejmě je to béčkovej horor až do prdele, nicméně holky z neznáma předvedly top herecký výkony! Oproti třeba prvnímu Pachu krve či prvním Horám s očima, je Pád do tmy daleko víc temnější, depresivnější a působí vyzráleji! Tenhle dobrodružnej biják určitě stojí za promítačku už jen proto, že britové jebou na nějaký zasraný americký happy endy!!! 70% ()

Jimmi

Velmi dobre natoceny horor.Pozeral som ho neskoro v noci,a bol som aj dost unaveny ale dopozeral som ho bez akychkolvek driemot.Velmi dobra atmosfera mi nedovolila zaspat(aj ked sa mi to pri "zaujimavych" filmoch stava dost casto).Druha polovica filmu uz nema taku atmosferu ale je akcnejsia a musim povedat ze to nieje na skodu veci.Ale jednu vec musim spomenut a to,ze som cakal "prisery" trochu silnejsie a nie take stebla:)) ()

cariada

Poměrně zdařilý horor. Postavený výhradně na ženách konkretně na 6 kamarádkách ,kteří se po roce ,kdy jedné z nich tragicky zemřel manžel a dcera (poměrně chuťovka) setkávají a vydávají se prozkoumat jakési jeskyně. Poměrně dlouho trvá než se začne něco dít ,mimo toho že v jeskyních zabloudí a zjistí ,že jsou úplně jinde než měli být. Jenže postupně tam uvíznou a zjistí že tam je ještě něco jiného jakýsi skřeti co mají lidskou podobu ,ale nevidí . Co následuje je asi jasné jedna po druhé umírá a je brutálně roztrhaná . Velice slušná atmosféra. ()

Petoss1

Veľmi schopný horor budujúci si atmosféru. Záver ma dostal a tak mi neostáva nič iné len sa tešiť na pokračovanie. 77% ()

O´Neill

Velice dobře zvládnutá stísněná atmosféra. Původně jsem chtěl dát pomalejší start jako negativum, ale poté co se mi film uležel v hlavě, ho hodnotím kladně. Start je sice pomalejší, ale to vše přispívá k atmosféře. Pomalý rozjezd, ze začátku vše vypadá dobře, a postuně se vše odhaluje. Herci zahráli parádně, a celkově se jedná o opravdu výtečny atmosférický horor. ()

humanbeing

Původně jsem přemýšlel, že mu plné hodnocení nedám - kvůli závěru, který je byť vynalézavý, ale nemá dostatečnou sílu smést diváka, což jsem od něj tak trochu čekal. Ale přecejen si to zaslouží, hlavně díky fascinující třetí třetině. Film se doporučuje všem fanouškům poctivé filmové hrůzy, tohle je totiž jeden z těch žánrových klenotů, které se rozhodně vyplatí vidět. Film se nedoporučuje klaustrofobikům. A mimochodem, The Descent považuju za jednoznačně nejlepší horrorový počin roku 2005. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (více)