Mladá včela jménem Barry se nechce bezmyšlenkovitě zapojit do pracovního procesu. Když vylétne z úlu a rozhlédne se po světě, zamiluje se do sympatické květinářky Vanessy. S její pomocí zažaluje u soudu lidské firmy za vykořisťování, ale po vyhraném procesu musí napravit důsledky obousečného vítězství. (HBO Europe)

SpeedyCZ

Slušný rozjezd, bohužel pak přílíš moralizování... Vynikající dabing(Jerry Seinfeld), a sem tam i dobré vtípky. ()

zabro

Timto filmem sem byl prijemne prekvapen. Necekal sem ze me to bude bavit. Myslel sem si ze to bude dalsi animovany film tipu splachnutej nebo neco podobneho,ale objevil se z toho takovy mali ratatoulie(ted z hlavy nevim jak se to pise:-(). ()

PDcz

3*** hvězdičkyVelice povedený popis fungujícího včelího úlu, kde byly krásně animované včeličky. Zvláště mě pobavil okamžik, kdy si Berry vybíral obleček na promoci a nakonec mezi žlutočernými vybere černožlutý. :-D Opravdu pěkná byla animace pylových machrů. Hlášky byly trefný a proudily celým filmem.[X] Minus 2 hvězdičky Příliš moralizující a zaměřeno na opravdu nejmenší. Celkem nás překvapilo, že byla použitá část melodie z připravovaného filmu WALL-E. [X] Dnešním komentářem Vás provedla Jíťa :-) ()

Wargoo

Prvá polovica filmu celkom ušla, animácia nič moc, ale bolo to vcelku zábavné. Keď sa ale film prelomil do boja o záchranu posledných kvetín, bee plane na letisku, kvet ako hora... stala sa z tejto miernej fantasy rozprávky iba debilná animovaná haluz ! Škoda, začiatok sa mi páčil, a keby si udržal ten istý štandard až do konca, mohlo to byť vyššie hodnotenie. Takto bohužiaľ len 2** a 23,182% ()

Olík

Vzdálený bratránek včelky Máji Barry B. Benson není dvakrát nadšený ze své budoucnosti, která po absolvování školy znamená celoživotní jednotvárnou práci v továrně na výrobu medu. Využije situace a společně s největšími včelími frajery (pylovou letkou, která má jako jediná pravomoc opustit úl) vylétne vstříc svobodě. Seznámí se tam nejen s atraktivní květinářskou Vanessou, do které se platonicky zamiluje, ale i s realitou venkovního života a šokujícím zjištěním, že lidé už tisícovky let kradou včelám med. Barry se proto rozhodne postavit do čela včelího vzbouření a pustí se do soudního procesu proti lidem. Nápad na Pana Včelku vzniknul během nevinné večeře mezi Stevenem Spielbergem a Jerrym Seinfeldem, který hodil do placu větu "Vždycky mi přišlo úžasné, že obyčejní brouci dokážou vyrábět tak úžasnou věc, jakou je med". Tahle věta měla cenu zlata (nebo alespoň medu), protože nevím jak Vám, ale mně včelí humor sednul. Vtipné hlášky, zneškodnění medvídka Pů, včelí Larry King, Sting a Ray Liotta -super!!!! Možná trochu chudší animace než jsme zvyklí, ale Bee Movie mne bavilo víc než všechny díly Show Jerryho Seinfelda dohromady. ()

fablefavorit

Snad nejprůměrnější Dreamworksácký animák. Netrpí na žádné neduhy, na druhou stranu však také v ničem nevyčnívá. Přesto jako odreagovačka na jeden večer postačí. ()

helloween93

Animák balancující mezi hravostí z ranku Bug’s Life nebo Antz a moralizováním o potřebnosti včel. Na začátku to vypadá jako typický animák, poté se film zvrhne do právnického dramatu ze soudní síně pro nejmenší, aby v závěru zamoralizoval a hlavní postavě došlo, jakou udělala chybu. V rámci voice actingu nebo postav mi nenapadá asi nikdo, kdo by nějak vybočoval. Animace od DreamWorks je už dnes překonaná, ale na dobu myslím solidní vizuál. 3* ()

vendy63

Příběh včelího teenagera kterému se nezamlouvá stereotypní život v ulu a rozhodne se pro malou změnu. Že se mu to později trošku vymkne z rukou se dá už dopředu předpokládat,nicméně film je vtipný, poučný, je v něm spousta gegu ,mně osobně se líbil štěk komára který dostane na konci místo právníka. viz.Saju krev celý život,už mi chyběla jen ta aktovka v ruce. Další povedený animák který mně nezklamal,podívejte se sami a uvidíte jak si začnete vážit medu. ()

Jakubik

Opravdu mezi animáky dosti průměrný výkon. Co se týče příběhu přijde mi naprosto "debilní" a to z monoha důvodů. První je že včela může mluvit z člověkem. Ale když se tohle překousne tak to celkem ušlo. ()

Cruchot

Jeden z těch slabších animáků. Pár fórků je tu hodně dobrých, ale celkově to na mě působilo až moc přiblble a spíš trapně. ()

siloalampa

Celkom roztomilé. Taká fajná wolovina nie len pre deti. Štvrtú hviezdu pridávam za pochopenie a názornú ukážku ako včely robia medík... ()

Torgal

Už samotná premisa filmu znie prinajlepšom podozrivo. Hovoriaca včela čo zažaluje ľudskú rasu za to, že kradne včelám med? Vážne? Prekvapujúco sa to ale pozerá celkom dobre - a to vďaka tonám popkultúrnych odkazov, ktoré deti nemajú šancu pobrať. Dej sa valí dopredu a nie je čas na nudu, lenže to čo sa deje na obrazovke je často dosť mimo a svojou demenciou prehlušuje všetky dobré dojmy, ktoré stihol film zanechať. Hovorím hlavne o finálnej pasáži kedy včelí roj zachraňuje lietadlo, ale vecí čo ma štvali je oveľa viac. Animácia tiež nestojí za veľa, takže nie je dôvod dať tomuto filmu čo i len priemernú známku. 5-/10 ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány