Návštěvníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2 (více)

V předvečer svatby Godefroye a krásné Frenegondy přeruší její otec přípravy strašnou zprávou. Někdo odcizil rodinné klenoty a posvátnou relikvii Svatého Rolanda, kterou rodina přísně střežila. Relikvie po celé generace zajišťovala v rodině plodnost žen. Kam se mohly cenné klenoty ztratit? Zůstaly u Jacquille a Ginette, avšak o pár století jinde. Brány času se tedy úplně nezavřely a navíc se do minulosti nevrátil se svým pánem sluha Jacquille, ale jeho potomek. Pro statečného Godefroye tak zůstává jediné řešení - aby se mohl oženit s krásnou Frenegondou a zajistit pokračování svého rodu, musí se vrátit do přítomnosti, najít klenoty a sluhu Jacquille. (Česká televize)

kostej_

Spolu s jednickou tvori vrchol komedialni zabavnosti, jsou to opravdove srdcovky. Ti, co tento druh humoru neprijali, nevi, oc prichazi. ()

totalySICK

"Co tady chcete?" "Přístřeší a stravu!" --- "Co je to za divný čokly? Vypadají skoro jako vlci.. Proboha! Jsou to vlci!" --- "Co dělá v té komoře na košťata?" "Řekl bych, že si ulevuje." Co se týče prvního dílu, tak je dvojka pouze slabší odvar, má přeplácaný a nastavovaný děj s poněkud mizernou zápletkou, nicméně stále běhěm filmu doslova umírám smíchy a to je podstatné. Škoda jen, že Beatrice hraje jiná herečka, jelikož Valérie Lemercier byla naprosto okouzlující. Ovšem uznávám, že mírně fekální humor nejspíš není pro každého, každopádně pár hlášek vešlo do dějin, takže jedna z mých srdcovek, hehe. ()

mala_kea

Tak tohle je můžu. Humusáckou, agresivní, lehce násilnou, ale vtipnou komedii. Francouzi opravdu vědí, jak diváky pobavit. Jean-Marie Poiré se pokusil trumfnout jedničku, která je více než zdařilá, a to v přehnanosti scén, vtipných hlášek a bláznivých honiček. O trumf se rozhodně nejedná, jednička má prostě svoje kouzlo, avšak vtipy nechybí, bláznivých scén je však ještě víc, dobrodružnost nechybí a 118 minut je naprosto v pohodě koukatelných a v mém případě nedostačujících. American pie dávno vyšly z mody, ted jsou na řadě Reno a Clavier. ()

MickeyStuma

Pokračování osudů rytíře Godefroye a jeho sluhy Jacquouillee začíná tam, kde předchozí příběh skončil. Opět se tedy dějství nese v trhlých taškařicích, komedianství, sitkomu a grotesky, byť už poněkud umírněnějším. A není divu. Navázat na takovou zběsilou jízdu není žádná prča. Zvláště když divák ví, co očekávat. Na kolena snímek ale sráží hlavně jeden závažný fakt a tím je výměna herečky pro postavu Frénégondy de Pouille alias Béatrice de Montmirail. Valérii Lemercier vystřídala Muriel Robin a marná sláva, není to už prostě ono. Muriel se sice snaží seč může, ale když je někdo spojen s určitou tváří, divák už takovou změnu většinou prostě nevezme. Věci se tedy opakují a byť se říká, že opakovaný vtip není vtipem, i zde mnohé situace pobaví. ()

Wallis3

Dvojka navazuje tam kde jednička končila a drží si vybornou komediální kvalitu. "BEDÝNKA S TRUBADŮRY! SATANOVO DÍLO!" Jo a bacha na zapalovače v autě! ()

Jeand´Boa

Horší než jednička - bezesporu - ale lepší než americká snaha o napodobení francouzského originálu... nic víc mě k tomu nenapadá - zjevně to ve mně nic moc nezanechalo... ()

foundation

O hodne hodne horsie ako jednotka. Na celkovom dojme sa musela nevyhnutne podpisat absencia Valérie Lemercier ktora v prvom dieli vyborne sekundovala ustrednej dvojici Reno-Clavier. Pribeh tu nie je na zahodenie, horsie to je so spracovanim. Prvy diel Navstevnikov ja osobne povazujem za jednu z najlepsich komedii vobec a toto rozhodne neni ani len dostojne pokracovanie. Kto jednotku videl objavi tu strasne vela kiksov/ako logickych tak scenaristickych/ ktore nepasuju do pribehu. Nebolo to ale zasa az take spatne aj ked moje hodnotenie v tomto pripade nie je objektivne pretoze skoro celu hviezdu pridavam len z ucty k prvemu filmu. ()

Wopat

Dějově slabší než jednička, ale je zde o mnoho více hlášek od podlahy, které mě pořádně rozesmály. Je to jeden z těch filmů, na které se dokáže člověk dívat stokrát a pořád se tomu směje. Je zde více českých dabingových verze, z nichž jedna, jak jinak, je o poznání lepší. ()

Lucas87

Velice negativní ty vaše komentáře, asi budu bílou ovcí, jelikož mě tohle oslovilo. Cestování časem v tak poběhlé komedii má svoje kouzlo. Musíte se na to dívat s nadhledem, a ne jako zarputilí kritikové pak Vás to možná i pobaví. ()

Torgal

Citeľne slabšie ako jednotka. Môže za to hlavne prekomlikovaný dej a do značnej miery pocit mlátenia prázdnej slamy. Jednotlivé gagy sú stále veľmi zábavné, ale ako celok držia pokope oveľa menej ako minule. Už som sa jednoducho nesmial, len usmieval. 6+/10 ()

AxelWers

Mám pocit, že gagy, ktoré sa nevošli do "jednotky" tak sa dali sem. Na kvalitu prvého filmu sa to nechytá, ale ešte stále je to celkom fajn. ()

MrGregor

Nerad to přiznávám, ale druzí návštěvníci znamenají značný úpadek oproti prvním... vtipy se opakují a těch několik nových už přešlo pomyslnou hranici vtipnosti až na trapnost ()