Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

makoviceee

Az na postavu Beatrice (jak znacne nepuvabna Lemercier, tak i neskutecne odpudive dabujici Konvalinkova) celkem cajk. Poprve (s nadsenim) zhlednuto jeste v detstvi, takze z nostalgie zaokrouhluji nahoru. ()

SNCIS

"Jaká hanba, milý Jacquouilli, venkované už neplatí daně. Ani daň z hlavy, ani nechodí na robotu, ani neplatí desátek. To je ale nespravedlnost. Musíme se vrátit do naší doby!" - 80%. ()

Richard768

Okrem toho, že je to výborná komédia, tento film tiež nastavuje zrkadlo nám, v akej smiešno-trápnej dobe to žijeme. Veď si len predstavte: Rytier ide do boja a zrazu mu zazvoní mobil... ()

ferika

Renov humor mi sedi. Sucha a v kontexte trefna absurdita. Ale Clavierova postava je na moj vkus prepalena az az. Extremne pripecena. Ako povedal moj 3 rocny synovec: "Lu- lu- lu- lu-, nelubi!" A ak tu uvadzam svoj vkus, tak hlavna zenska postava by mala byt pre mna trochu viac sympaticka a mila. Vyvazit Renov suchy styl a Clavierovu potrhlost. Valérie Lemercier sa mi javi rovnako nesympaticka, ako "krasky moderneho americkeho stylu" Uff, uff, ee! ()

samsozz

videne desiatky krat, vzdy nadchne i ked postupom casu niektore mi niektore postavy zacinaju prekazat a kazit genialitu hl protagonistov ale aj tak navzdy moja srdcovka ()

ENDGAMEBOY

Nejlepší komedie při které se člověk rozhodně nudit nebude jako u Četníka nebo Robina Hooda.  Humor je nejlepší v celém filmu. Za mě 8/10. ()