Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Attta

Francouzi nezklamali. Skvělá komedie, která nikdy neomrzí. Na tento film se můžu podívat 20x a stále se budu smát. A Ch. Clavierovi sedla role neuveřitelně skvěle. ()

Streeper

Matně si návštěvníky pamatuji ze svého dětství, ale už tehdy jsem nebyla jejich fanynka a nejsem bohužel ani teď. Ve filmu jsou místa, která mě bavila, u kterých jsem se alespoň trochu zasmála, ale po většinou jsem měla pocit, že to vlastně nikam nevede a není tam nic zajímavého či napínavého, u čeho bych byla překvapená. Místy to bylo zase trochu prázdnější. Hlavní dvojice je ale skvělá, ať už Jean Reno nebo Christian Clavier, oba svoje role zvládli na jedničku a funguje jim to spolu. ()

TomikZlesa

Naprosto perfektní a šílená komedie, dokud se hrdinové plahočí ve své době je to celkem o ničem, ale v naší době se strhne šílená dávka skvělých scének a dialogů (tehdá ještě skvělý dabing). Kuře na deštníku, louče z lampiček atd... je tu toho hodně co mi v hlavě asi chvíli zůstane. ()

C0r0ner

Moje asi nejoblíbenější komedie vůbec, když nepočítám šílenosti typu RRRrrrr!!!, Jackass a tak. Vlastně jsou na světě jenom dva národy, které jsou schopny opakovaně točit geniální komedie - Francouzi a Britové. Návštěvníci jsou naprosto dokonalou eskapádou nekončícího humoru, kterému se velmi nahlas směju pokaždé, když to vidím. A že jsem tuhle komedii viděl možná desetkrát. Nevím, jestli je to v originále taky tak vtipné, ale český dabing tomu dává ještě další stupínek navíc. Prostě prdel k posrání. 100% ()

Flynn

Skvělá zábava po celou dobu, úžasný Jean Reno a Christian Clavier, takhle nějak bych si představoval že budou naši předkove vyšinuti z naší doby a my z nich:)). Vyníkající scénky, francouzská komedie jak má být. ()

Andre3000

Opravdu vydařené dílko u kterého se smíchy málem zadusíte. Je to jak byste pustili Frantu z horní dolní na návštěvu k bristké královně. ()

pakobylka

Chodby času mají - zdá se - bezpočet odboček, k čarodějnému lektvaru sklerotického mága je proto nutno přistupovat s tou největší obezřetností. Leč rytíř Godefroy jaksi nemá na výběr, což zlomyslný divák přijme zajisté s povděkem. Záměna doby se ukáže být značně radikální - urozený původ najednou nehraje pražádnou roli ... a o rytířskou čest si můžete leda tak opřít svůj meč. Vítězství v novém světě slaví bezpáteřnost, prohnanost a flexibilita, vlastnosti zcela nezbytné pro dosažení společenského i materiálního úspěchu. Nicméně kdo má jednou zažité rytířské způsoby, zůstává jim věrný - a sami uvidíte, zdali i tak může dojít k vítězství, byť jeho cesta bude převelice trnitá. ()

Juto

Jediný film, kde hlúposť skutočne dáva zmysel.Toto je jeden z najzábavnejších filmov, aký som kedy videl, pretože spôsob, akým kazia kúpeľňu, vo mne vyvolal dojem, že to bolo spočiatku hlúpe, ale potom som si uvedomil, že to skutočne dáva zmysel. 10/10 ()

Šimpy

Ano, je tu hodně trapných okamžiků, ale nápad je originální a vtipně provedený. Jean Reno je vynikající a nejvíc na celém filmu miluju tu středověkou atmosféru a pak tu osudovu nevyhnutelnost. Závěr, kdy se rytíř Godefroy vrací do minulosti, aby odvrátil katastrofu, dokreslený vynikající hudbou, mě vždycky dostane. A ještě připomenu Valérii Lemercier. Není to žádná kráska z přehlídkových mol, ale tady je neskutečně roztomilá a sympatická. ()

Thorn

Dle mého názoru možná jedna z nejlepších a nejvtipnějších francouzských komedií všech dob. Konfrontovat dva chlapíky z období temného středověku s moderní dobou plnou technických vymožeností byl nápad opravdu geniální. Není divu. Vrcholný středověk byl z dnešního pohledu skutečně bizarní a chování lidí z této doby tak může na současného člověka působit až nebývale komicky. K tomu si pak ještě přičtěte naprostou nesourodost obou hlavních hrdinů a rázem máte zaděláno na úžasný komediální počin. Na počátku filmu se setkáváme s udatným a šlechetným rytířem Godefroyem de Montmirailem, který se během jednoho ze svých dobrodružství dostane do křížku s nebezpečnou čarodějnicí. Už jen hláška "Na mém hradě se ženy mučit nebudou. Bohatě postačí, když ji upálíme na hranici." mě jasně utvrdila v tom, že se mi tento film bude zaručeně líbit. Krátce na to se pak zásluhou oné zlé čarodějnice udatný Godefroy spolu se svým přihlouplým sluhou Jacquouilletem ocitnou ve 20. století. Po prvním střetu se Saracénem a jeho pekelným ořem oba rychle pochopí, kam že se to vlastně přenesli. Godefroy zde narazí na svou prapravnučku a aby nevzbudil podezření, vydává se za jakéhosi bratrance Ibera. Smršť dokonale ujetých a neskutečně zábavných gagů na sebe pak nenechá dlouho čekat. Voňavka vylitá do vany, rozbité "louče", nekonečný pergamen, to je jen několik naprosto nepřekonatelných scének, které tento film nabízí. A to nás pak ještě ve druhém díle čeká kultovní "bednička s trubadůry". Ústřední dvojici navíc skvěle doplňuje také úžasná paní Ginetta, která co do ujetosti oběma hlavním hrdinům zdatně sekunduje. Co bych ještě vyzdvihl je krásné prostředí, v němž se film odehrává. Pokaždé, když se na Návštěvníky dívám, mám hned chuť zajet si někam na zámek. Nikdy bych nevěřil, že se mi nějaký film dokáže svým humorem až tak dokonale strefit do noty. Pokud jste návštěvníky ještě neviděli, určitě to hned napravte. Zaručuji vám nekončící salvy smíchu. ()

Rockwood

Hodně cholerická komedie, řekl bych. Uřvaná... ale neřekl bych přehnaná. Nebo rozhodně si na to divák zvykne, aspoň já si na to zvykl a užil si to. ()

tomeek

Jedna z nejlepších "nových" komedií Evropy! Herecká sestava je perfektní, český dabing z éry těch vynikajících (obzvlášť Naďa Konvalinková je ve své roli dokonalá) a skvělý humor, který mě osobně sedí a pokaždé se výborně bavím. Plus výborná hudba. "Co má furt s našima nohama?!" - "Nevím, ten žebrák stále pletichaří!" ()

Nivenx

Rozhodně skvělý počin, jak může dopadnout když dva lidi středověku se dostanou do našeho světa. Vynikající výkon Jeana Rena a Christiana Claviera. Já se královsky bavil. 80% ()

Courtemanche

Je to pro mě především brilantní Clavier, navíc málo vídaně i antikomediant Reno je dobrý. Je to super, ujetý příběh. 4,5/5 ()

Mylouch

Hezké střetnutí světů, které dělí 900 let. Komedie v tradici francouzské tvorby, o poznání svižnější než o pár let starší české televizní Ohnivé ženy s Hlaváčovou a Veškrnovou, které ovšem naznačují ještě bohatší historický background. 3-4* ()

vesper001

Mám ráda komedie, ale během tohoto hodokvasu humoru a moudrosti jsem se nudila víc než ve frontě na banány. Navíc drtivou většinu ftipů jsem znala z následujících dílů, které tímto oficiálně degraduji. A navíc mě rozbolel krk od samého kroucení hlavou, i oči, jak jsem je pořád musela protáčet. Francouzské komedie jsou buď naprosto geniální, nebo dokonale pitomé. ()