Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

bocy

Možno, že si poviete, že štyri hviezdičky za stupídnu volovinu je trochu veľa, ale podľa mňa je toto jedna z najlepších komédií aké som videl...k tomu ešte Jean Reno...pecka...narehotal som sa jak taký kôň. :-) ()

soud90

Miluji komedie, dobré, bláznivé komedie a nejvíc právě ty francouzské. Je spousta filmů o cestování v čase, ale tento všechny předčí. Hlavní zásluhu na tom mají skvělé herecké výkony Jeana Rena a Christiana Claviera, ze kterých vtip srší vždy ještě než promluví. Příčinou tohoto nedorozumění s časem je kouzelník, který kvůli své zapomnětlivosti pošle rytíře a jeho sluhu místo o pár hodin zpět, o tisíce let kupředu a rovnou ke svým pra pra pra pra pra potomkům, kteří je nemohou vystát. Tato situace přináší celou řadu gagů a komických situací, u kterých lidé s citem pro dobrou komedii, budou brečet smíchem od začátku až do konce. Opět jeden z veleúspěšných francouzských filmů. ()

Kil

Už dlouho se mi nestalo, že bych vypnul film po úvodní třicetiminutovce. Dřive se mi možná tenhle styl humoru líbil, ale už jsem z toho asi vyrostl a dnes mě to připadá mimořádně trapné. První film, kterému uděluji jednu hvězdičku :) ()

CrashHP

Tomuto sa hovorí komédia, ktorá srší jednu komickejšiu scénku za druhou. Parádna zábava s výbornými francúzskymi hercami. Francúzi skutočne vedia robiť perfektné komédie a tu je dôkaz. ()

Hrmak

Čo sa stane keď do našej hektickej doby prenesiete udatného rytiera a jeho nie príliš vychovaného zbrojnoša? Odpoveď na túto otázku vám poskytne práve táto výborná francúzska komédia. O bláznivé situácie nebude núdza tým si môžete byť istý! Stolovanie, televízia, automobil alebo telefón? Nie je problém! Naši hrdinovia si zo všetkým poradia. Jean Reno a Christian Clavier v ukričanej bláznivej komédii o cestovaní v čase. Nemám čo vytknúť a prajem príjemnú zábavu. ()

Missfit

Návštěvníci jsou naprosto přesně tím typem humoru, který bych bral v každém filmu. Je mu 18 let, a stále bych si za něj klidně koupil lístek do kina. Za takovou zábavu určitě :). Jeanu Renoovi prostě a jednoduše sedí role jak děsně "cool" drsňáků (Purpurové řeky), tak i potrhlých bláznů. Skutečně jeden z nezapomenutelných filmů, i když francouzský humor už je z principu trochu odlišný od toho českého.. mnohdy je ale i lepší ()

JARDAHONDA

Zábavná, vtipem prošpikovaná komedie, která se ze součanosti přenáší do historie mě mile překvapila. Výborní herci a komické situace podtrhují známku 4 hvězd. (Bude zde poměrně stručný) ()

BenNat

Chytrá komedie konce zlatého francouzského období, která ubíhá v tak rychlém tempu, že mnoho velmi dobrých scén divák sotva zastihne. Tempo je jedinná má závažná výtka filmu, jinak se ale jedná o klasickou porci zábavy, na kterou jsme od svých francouzských kolegů za léta jejich výborných filmů zvyklý. A kvalitu v tomto případě nezaručuje pouze mistr Reno, Clavier mu skvěle sekunduje. Z této středověké dvojice by se zbláznil leckterý zubař. ()

Havranice

Příliš zbrklé a afektované. Samé rozbíjení, hluk a rychlá řeč. 2 hvězdičky dávám za sporadické vtipné okamžiky. Pro mě byl tento film bohužel ztrátou času. :( ()

Lenykov

Jean Reno v roli rytíře Godefroye je dokonalý..Clavier jakbysmet. Už když jsem byla malá, Návštěvníci patřili do mých top.. Líbí se mi francouzský humor, kterého je ve filmu ažaž.. a časem zraje jako víno (dobré francouzské víno). Díky za film..... a také za úžasnou hudbu od Ery. To je taková třešnička na dortu ;-) ()

GiorgioB.

Nadmíru inteligentní, decentní konverzační veselohra plná svěžího, kultivovaného a laskavého slovního humoru, která i divákovi na úrovni vykouzlí na tváři lehký distinguovaný úsměv gurmána, jež dokáže ocenit kvalitu vybraného jinotaje... tohle neni. Tohle je (pro člověka se smyslem pro humor v kompatibilní vývojové fázi), neskutečná p***l! Já se smál tak, že mě pomalu braly křeče. Reno se nemusí snažit bejt vtipnej (bůhví jak by to dopadlo), prostě se tváří jako rytíř, co to umí hlavně s mečem a Clavier předvádí různý nechutnosti, ale kdo by se na ně zlobil, dyk jsou tu přece na návštěvě ze středověku! Někdo se asi líp zasměje u Marečku, podejte mi pero, pro vyznavače pokleslejšího humoru jsou tu Návštěvníci, mimo jiné nepochybně nejlepší komedie s mým oblíbeným Jeanem Reno. ()

VonavyDech

Pro mě je to zřejmě nejkomediálnější dílo, jaké jsem kdy viděl. jazykový, inteligentní a situační humor (postavený na kontrastu poměrů dnešní doby a středověku) já prostě žeru. Smál jsem se plných 100 minut. Výborné herecké obsazení a skvělá hudba. Dokonalé francouzské dílo. Ustup venkovanko ! ()

bratr_jezek

Vtipný počin, kdy se rytíř a jeho bláznivý sluha vinou osudu a zásluhou pomateného čarodejě dostanou do budoucnosti. Zmatek a vtip zde číhá na každém rohu, Reno a Clavier si své role doslova užívají a je radost se na to dívat, škoda, že se film dočkal už ne tak zdařilých pokračování. ()