Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Nathaniell

Iluzionista nemá nic společného s Dokonalým trikem. Někteří z vás by si to možná měli napsat na čelo. Já jsem za to rád. Co přesně to znamená? Jednoduše seznam věcí, co Iluzionista není: Zbytečně okatý, narvaný nejznámějšími tvářemi, nemá milionkrát ohraný soundtrack (nijak nijaký) a nebyl díky svým tvůrcům nucen spadnout (absolutně zbytečně) do žánru sci-fi. Iluzionista neměl brutální rozpočet, šílenou produkci, ani tak provařeného režiséra. působí komorněji, nenuceně a přesně proto je pro mě lepší. 5* ()

ostravak30

Pro mě osobně jeden z nejúžasnějších filmů americké historie. 110 minut mě strhlo tak, že ani jediná minuta mi nepřišla zbytečná a nenudila mě. Navíc musím přiznat, že se mi velmi líbí Jessica Biel, mám rád jak její herectví tak ji samotnou pro to, jak je sympatická. I Edward Norton je velmi kvalitní herec a Rufus Sewell zase má smůlu, jelikož právem patří mezi nejlepší protagonisty záporák co jsem kdy viděl. Nejen samotnými triky, ale i dějem, hudbou a scénářem je snímek doslova strhujícím uragánem, který mě nenechal ani na chvíli v klidu. Závěr je pak třešničkou na dortu, kdy si sami můžete porovnat své schopnosti předvídavosti. No a starou dobu mám celkem rád, i přes její negativa, takže další bonus. Natáčení v Česku pak Čecha nadme pýchou. Vynikající film. ()

mrclTV

Súboj dvoch mocných mužov o jednu ženu, zahalený v oblaku tajomna. A ďalej už skutočne neviem, čo by som povedal - nie zlé, ale ani úžasné. Za tri. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 83% | FDb.cz - 81,7% | Zprvu si připadáme jake v nějaké nové české pohádce (český venkov, Český Krumlov, zprvu pohádkový příběh), no potom už film nabere ten správný spád. Bohužel si dá režisér záležet na dokonalé stylizaci, kameře, odstínech a make-upu víc, než na samotném příběhu, u něhož pořádně zaujmou jen Eisenheimova magická představení. Na závěr nám dost chybělo vysvětlení triků hlavního protagonisty (obzvláště toho "přivolávání ze záhrobí") a konečný plot-twist je opravdu dost očekávaný a nepřekvapivý. A tak můžeme pořádně vychválit jen vizuální stránku filmu, to ovšem nemění nic na faktu, že jsme se chvílemi opravdu dobře bavili. 65% ()

Kimkong

Syn truhláře se zabouchne do šlechticny. Trochu taky fušuje do kouzelnictvi. Ale okolnosti jsou proti nim. Časem se z něj stane uznávaný iluzionista a o lásku bojuje dále. A ono to nějak dopadne až na úplném konci. ()

PlysovyMacko

Mysticky a dotmava ladená dobovka, v ktorej sa žiadne veľké kúzla nedejú.  Hlavný hrdina kúzelník rieši politiku a romantiku a divák sa nudí. Twist na konci je najlepšia časť filmu a ešte treba vyzdvihnúť atmosféru. ()

DAF1

první (a zároveň ta větší) část filmu se tváří, jako když neumí do pěti počítat, ovšem poslední čtyřicetiminutovka nabízí víc než jen průměrné triky či kouzko Vídně (vlastně asi spíš Prahy) konce 19. století. Vše je ještě podtrženo skvělým Edem Nortonem. ()

Efreeti

Nakonec se autoři vůbec nepokusili vysvětlit nejpodivněší triky kolem kterých se celý film točil - "vyvolávaní důchů", "artušuv meč". Vzhledem k tomu, že ostatní triky jakž-takž vysvětleny byly tak předpokládám, že ani nevěděli jak takové šílenosti rozumně vysvětlit, takže bohužel...celý příběh je na vodě....NEVĚŘÍM! ()

lmc

Tenhle film má jedinou chybu - to, co má být pravděpodobně největší závěrečný zvrat, vám je jasné už od poloviny filmu. Jinak dobrá práce! ()

Daves97

Vedle The Prestige je Iluzionista poměrně slabší kousek. :-) Mdlý Edward Norton. Za to krásná Jessica Biel, známa z texaského masakru. Překombinovaný, čitelný konec, který mě ale přesto z části dost dostal. Mám velmi rád triky možná i proto tak vysoké hodnocení. ()

CrazmydRed

Žiaľ, na Iluzionistu musím byť trocha prísna. Celá atmosféra pôsobila mdlým dojmom, a také isté boli aj herecké výkony Edwarda Nortona, ktorý vyzeral, ako keby si potreboval odpočinúť, a slečny Biel, ktorá vo filmy predviedla iba svoje fyzické prednosti. Naopak, Rufus Sewell nesklamal. Prostredie filmu je naozaj tajomné a pekné, no na to, že bol Iluzionista natočený prakticky ešte len pred dvoma rokmi, sú vizuálne efekty, alebo ako ich nazýva Herr Eisenheim "ilúzie" na dosť chabej úrovni, ako keby nám grafika nemala čo ponúknuť. Za nápad, snahu a kameru dávam ***. ()

Nefaria

Vidím hneď niekoľko záporov: nudný začiatok, Jessicu Biel a a to šomranie popod fúzy Edwarda Nortona. Inak pekný typicko komerčný film s prekvapivým koncom, ktorý príde, keď sa vám už zdá všetko stratené. Nebyť toho konca, bolo by iné hodnotenie.. :) ()

Rastman

Klasický příběh lásky zabalený ve velmi zajímavém obalu. Celý film se prakticky rozhodujete, co že jsou ty triky zač. Iluze? Skutečná magie? Některé z nich jsou přímo výtečné a ačkoliv sedíte před obrazovkou s vědomím, že spoustu toho jsou pouze filmové efekty, stejně se cítíte jako jeden z diváku onoho publika a jste ohromeni. Pravda, asi ne tolik, ale prostě to funguje. Celkový dojem nekazí ani herecké výkony, které sice nejsou nijak impresivní, ale ostudu si obsazení herci rozhodně neudělali. Výborný film. ()

benyy

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:) ()

Beskydka

Moc se mi to líbilo, moc. Ten závěr, málokdy je takto perfektně vyřešen finiš. Velice mě dostal... A Norton, paráda, mňam mňam.. ()

SKA

Mám slabost pro filmy tohoto žánru (magie apod.) a proto nemuhu jinak než chválit, pěkně natočený snímek, s oblíbenými hereci, jejichž výkony byly stoprocentní. Konec trochu předvýdatelný, ale i tak se na to hezky kouká. 83% ()

Weirdman

Celý film je jedna ilúzia. Neuchopiteľná, nestotožniteľná, klišovitá. Prekĺzne pomedzi prsty a neostane po nej ani pamiatky... (●) ()

PF 2014

PF 2014