Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Huguette

Takové typicky britské a ponuře vtipné. Ale hlavně mě baví role Rowana Atkinsona, byla jsem mile překvapena, jak citlivě roli vikáře zahrál, je fajn vědět, že rozhodně umí hrát i něco jiného než skvělého Mr. Beana. A Maggie Smith - ta je prostě skvělá kdykoliv a v čemkoliv. Kristin Scott Thomas příliš v oblibě nemám, ale toto patří k filmům, kdy jsem k ní pocítila i jisté sympatie. ()

Lyžař

Jednoduchá komedie s tahem na branku..nic neřeší..vše je postaveno na několika malých zádrhelech a dobrém cítění lidí :-D ()

lemonova

Výborná ústredná trojica Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas a moja milovaná Maggie Smith v inak (aspoň pre mňa) trošku rozporuplnom príbehu. Nič tak diváka nezmiatne ako plagát, ktorý láka na divokú crazy komédiu. V skutočnosti sa mr.beanovskej pózy od Rowana nedočkáte, čo je skvelé, dokonca sa nedočkáte ani cynických narážok na cirkev, čo je pri anglických komédiach osviežujúce. Nedočkáte sa však ani výbuchov smiechu, skôr vám niekedy príjemne šklbne kútikom úst. ()

Rathalos

Vynikajuca anglicka cierna komedia,ale doslovne,sice sa pri sledovani clovek nenasmeje,ale pribeh vas vtiahne do deja tak,ze len budete ocakavat,co bude dalej,vazne podarena zalezitost,chvalim vsetkymi desiatimi...:-) ()

yossarian-

No řekl bych že jakmile začne Atkinson mluvit je to horší než očekávání. Alespoň u mne. Ja ho mám zafixovaného jako skvělého mima a nemůžu se od toho odpoutat. K filmu samotnému bych řekl, že je to úsměvná komedie o tom jak se jeden rybníček plný jedovatých řas plní mrtvolami vesměs nevinných lidí a jednoho psa. Inu není nad rodinno tradici. ()

Miki68

Mr.Bean jako vikář? A profesorka McGonagallová jako sériová vražedkyně?! Mám tuhle komedii rád. Nejde o žádnou prvoplánovou řachandu, ale o jemný, lehce načernalý anglický humor, který neurazí. A že Patrick Swayze umí hrát slizouny dokázal už v Dirty Dancing... á propós: existuje u nás taky něco jako "okrašlovací spolek"? ()

farfalino

Zasmál jsem se jednou a to je na komedii fakt málo. Rowan Atkinson mi v "dramatických rolích nesedí .Maggie Smith mě bohužel zklamala tak jako i celý film. ()

Cruchot

Příjemná komedie, jejíž největším plusem jsou výborné herecké výkony všech zúčastněných. Od Kristin Scott Thomas a Maggie Smith by se to dalo jistě očekávat, ale vyloženě mě překvapil projev Rowana Atkinsona, kterému to v této poloze náramně sedlo a dokázal, že kromě vynikajícího komika je i skvělým charakterním hercem. Vyzdvihl bych i Patricka Swayzeho, který baví v každém záběru a výrazně celý film oživuje. A že je to třeba. Film začíná velmi zajímavě, ale nakonec se nic převratného a objevného na plátně (obrazovce) neděje. Námět a scénář je poměrně nenápaditý a hodně předvídatelný a přišlo mi, že tvůrci měli co dělat, aby vůbec doklopýtali až do finále. Nicméně i přesto je to příjemné pokoukání podpořené zajímavou hudbou a za shlédnutí tento filmeček jistě stojí. ()

salamandrr

Přijde bůh za svatým petrem a řiká: +"petře, jsem utahanej, nevíš kam bych mohl zajet na dovolenou?" -"Zkus měsíc bože" +"Ne není tam žádná atmosféra, to nemám rád" -"Hmm a co země, bože?" +"To ne, před 2000 lety jsem tam potkal jednu pěknou židovskou dívku a oni si o tom do dnes povídají"*****Přijde rabín, kněz, Brit, Skot a žid do baru a baman řekne: "To má být nějaký vtip?".............tohle jsou jediný dva dobrý vtipy z celýho snímku, přidejte si to, že Maggie Smith mám rád od začátku Harryho Pottera, Rowen takytaky něco uhraje, dcera se mi líbí a hned máte podprůměrný film...ale kdo máte rádi jiný humor než já, tak tohle třeba oceníte... ()

HappyDeath

Hehe, tak hezky pojatou morbidní komedii ve slušných mezích jsem dlouho neviděl. Tady to vypadá, že je úplně normální někoho "prostě uklidit" když vám překáží. Maggie Smith v roli "babičky" opravdu vynikla a asi bych ji ani nepoznal.A na závěr snad jenom...."Je jenom jedna možnost, vypustit jezírko....Vypustit ho? Ehm, postavím na čaj :-D" ()

Dimo

Příjemná Britská taškařice, kde role pro Rowana Atkinsona mu sluší mnohem víc, než přiblblý Bean. Žel, film nic-moc, určitě ne legendární, už po chvíli vyšumí z hlavy. ()

Mandalorian

Miluju britskej humor. I když nechápu, že o něm leckdo říká, že je suchej. Já bych spíš řekl, že je naturaličtější a přirozenější než ten anerickej. Univerzální uklízečka je toho příkladem. Rowna Atkinson a Maggie Smithová v roli, kterou bych do ní nikdy neřekl. Rozhodně 100%. Jdu si to teď pustit znovu :-D ()

Haide

Musím říct, že jsem se už dlouho takhle nenasmála. Miluji ten krásný anglický humor. Pokaždé, když se Maggie Smith objevila na scéně, už dopředu jsem se musela smát, protože celá její prezentace této postavy je jednoznačně geniální. A ještě větší překvapení je, že Atkinson tentokrát skutečně hraje a neprezentuje nám tu pouze dalšího Mr. Beana. Neříkám, že film nemohl být udělaný lépe, to určitě ano, ale i tak musím říct, že to je neskutečná sranda. Velmi příjemná komedie k "čaji o páté". ()

Torgal

Britská čierna komédia robená akoby krok za krokom podľa manuálu "Ako natočiť kvalitnú čiernu komédiu." Všetky jej súčasti fungujú spoľahlivo (aj Atkinson sa do role hodí a dáva zabudnúť na Beana), ale človek sa aj tak nemôže ubrániť pocitu, že všetko sa odohráva podľa nejakej šablóny. Našťastie pre tento film som dobrú čiernu kómédiu nevidel už veeeľmi dlho, takže nič z menovaného mi nevadilo natoľko, aby som išiel s hodnotením nižšie. 7+/10 ()

redwik

Zachráni Mr.Bean svoju rodinu pred krvilačnou Minervou McGonagallovou? Aj tak by sa dal popísať tento film, z ktorého ma najviac zaujala myšlienka, čo by sa asi stalo, keby Goodfellowovci mali za suseda Johna Wicka (pochopili ste ten vtip?)? Z filmu sa mi najmenej páčil nevyužitý potenciál Rowana Atkinsona (najmenej vtipná postava), najviac jednoznačne Tamsin Egerton a vtipný bol aj Patrick Swayze v tangáčoch. A k tomu v jednej scéne bolo vidieť ABB vesty, no paráda! Škoda, že som sa zasmial iba zopárkrát. Rowan Atkinson - Walter Goodfellow /:/ Kristin Scott Thomas - Gloria Goodfellow /:/ Maggie Smith - Grace Hawkins /:/ Patrick Swayze - Lance /:/ Tamsin Egerton - Holly Goodfellow /:/ Toby Parkes - Petey Goodfellow /:/ Liz Smith - Mrs. Parker /:/ Emilia Fox - Rosie Jones ()

ludva10

Pěkně natočená černá komedie se super koncem. Dalo by se říct, že je to bláznivina, ale když to beru s tím černým nadhledem, skvěle jde se pobavil. Takové horší 4*. ()