Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

rakovnik

Bláznivá komedie, kde skvělý dojem ze ztřeštěného příběhu podtrhuje výborný dabing. Po dění v bance trochu ztrácí dech, ale jinak již dnes patří mezi nesmrtelná díla. ()

Skleena

Neni pravda, ze by druha cast tu prvni vylozene kazila... spis dejova linka upada do urciteho pribehoveho prumeru a nijak se moc nelisi od ostatnich filmu s podobnou tematikou... na druhou stranu verim, ze kdyby se vyplnila prani z nekterych komentaru a cely film se odehraval v bance, nakonec vas to omrzi taky, ono se to neda natahovat vecnost... Kazdopadne Belmondo podal obvykly dobry vykon, holt tentokrat film nebyl postaven uplne primo na absurdnich scenkach a jeho bravurnich resenich, spis bylo asi zamerem aby to cely tak nejak slapalo a i pres nektere slamastiky ke konci vse tahlo utok az k vitezne brance v siti soupere, tedy divakovy prizne... Prestoze byl brejk na posledni chvili v pokutovem uzemi kopnut kamsi do autu, i tak se jedna o rozhodne nadprumerny film. Jen nechava cloveka nerozhodneho - kdybych si chtel pustit nejakou cistou komedii s timto skvelym hercem, sahnu treba po Zvireti, nebo naopak po Profesionálovi (mimochodem muj top 1 film s timto akterem). ()

starbrejkr

Jediná belmondovka co mě kdy opravdi bavila...Ty starší mě vždycky přišly spíš takový trapný, ale tady jsem se skutečně bavil od začátku až do konce. Především všechny scény odehrávající se v bance a jejím okolí nemají chybičku ()

tomtomtoma

Akční komedie Bezva finta nabízí trumfové eso v uhrančivé klaunské podobě. Jeho samozřejmé zaujetí pro věc je vzorem pro všechny případné následovatele. Užívá si s rozkoší pozornost a pomíjivou slávu. Hraje si a neztrácí chladnou hlavu před žádnou překážkou. Především díky sázce na jedinou kartu jde o svižně rozvernou zábavu. Hlavním hrdinou příběhu je Grimm (vynikající Jean-Paul Belmondo), neohroženě vynalézavý zločinec. Svou kriminální akci pojal ve stylu hry a svou roli nehodlá opustit za žádnou cenu. Jen proto si může sarkasticky vychutnat vlastní dominantní převahu. Kraluje a rozdává radost a pozitivní energii se šibalským úsměvem. Nejzuřivějším protivníkem je Simon Labrosse (dobrý Jean-Pierre Marielle), montrealský policejní šéf. K divokému vzteku ho dohání klaunova sebevědomá drzost a jízlivé hrátky. Hlavní ženskou postavou je Lise Lefèvre (zajímavá Kim Cattrall), atraktivní i destruktivní členka troufalé skupinky. Ženská věrnost v nestálosti sympatií dokáže přinést mnohem větší oříšek, než zločin samotný. Hrdinovým nerozlučným kumpánem je Georges (příjemný Guy Marchand), bezelstný ve svých životních projevech a bezmezně oddaný svému jedinému příteli. Komika a nadhled, to je kromě hrdiny také Jeremie (dobrý Jacques Villeret), dobrosrdečný taxikář s odzbrojující přizpůsobivostí měnícím se podmínkám. Z dalších rolí: vykutálené kvítko a děsivé monstrum Lasky (Tex Konig), Labrossův klidnější zástupce a policejní inspektor Fox (Jean-Claude de Goros), přívětivý a zaskočený strážce banky Frankie (Raymond Aquilon), či převezený ředitel banky (Georges Carrère). Jean-Paul Belmondo je zde ve velmi dobré formě, je přesvědčivý a opakovaně svou rozverností baví a unáší na vlně svého osobitého hereckého projevu. ()

C0r0ner

Dokud se film odehrával v bance, bylo to super. Pak se z toho ale stala dost nastavovaná kaše, která nebrala konce a veskrze pozitivní dojem se proměnil na lepší průměr, který nezachránila ani bezvadná ústřední trojice charakterů, samozřejmě v čele s Belmondem. 65% ()

pakobylka

Bezva zápletka, bezva atmosféra a vůbec bezva zábava ... to všechno - a ještě mnohem víc je "Bezva finta". A pochopitelně nepřekonatelný frajer Jean-Paul Belmondo, který s neotřesitelným optimismem pevně věří, že KAŽDOU banku lze vyloupit. Jen kdyby situaci nekomplikoval ten zpropadený lidský faktor ... ()

zette

Podle me se jedna o jednu z tech slabsich "Belmondovek" a nevim, do jake miry za to muze kanadska koprodukce... Dej odehravajici v bance je dobry, bohuzel si film nedovede udrzet tempo po cely cas. ()

Juto

Je to výborná komédia.Francis Veber, ktorý je jedným zo scenáristov, tomu určite pomáha. Belmondo je vo filme zábavný a sympatický. 8/10 ()

mortak

Je vidět, že napřed tu byla "seriozní" předloha - kniha Quick change, a ta byla přepsána do stylu Belmondových komedií. Ten tu sice blbne jako vždycky, ale musí též řešit "Le facteur humain", což trochu ubírá na spádu. Ale i tak se jedná o velice povedenou oddychovku. ()

c.tucker

Výborná komedie se senzačním Belmondem jako špičkovým loupeživým klaunem. Parťák je posera a hňup jak víno a další společnice do trianglu je slušivá Kim Cattrall. Výborným protivníkem je hláškující šéf policie Labrosse. " Poslouchejte mě dobře, Trempline. V životě jsem jen dvakrát vyznal lásku: Poprvé - své ženě před dvaatřiceti lety při našich líbánkách a podruhé - dnes před takovou spoustou lidí bláznovi převlečenému za klauna, takže jestli to není cvok, MŮJ PRESTIŽ JE V HÁJI!" ()

angel74

Průběh bankovní loupeže nemá chybičku, vše běží jako na drátkách, ale pak děj postupně ztrácí šťávu. Jde asi o nejslabší film, který jsem s Belmondem viděla. (60%) ()

Rockwood

No tak k tomuhle filmu nemám moc co bych na to řekl. Asi jen tohle: Supr, supr, dobrý. Dobrý sem volil z toho důvodu, protože ta druhá polovina už není tak dobrá. Ta první je fakt supr a supr... ale ta druhá polovina. jednak nuda, a příjde mi to zdlouhavý. Ale každopdáně film jako celek nemůžu ohodnotit míň než plným počtem :-) ()

vesper001

Klauny nemusím, nevyhledávám a ani se jim nesměji. Z červeného nosu a kudrnaté paruky mi běhá mráz po zádech. Belmonda jsem se v klaunském převleku sice nebála, ale jeho postava se mi v první části zdála chvílemi spíš maniakální než legrační. Když se děj a postavy přesunou dále od banky dále, najednou máte pocit, že sledujete jiný film. Belmondo se začne chovat normálně (= lézt po autech a podobně), a s vytrvalým spoluvězněm Laskym za patami a mladší verzí Samanthy Jones na krku se snaží ukrýt i s lupem někam do závětří. Rozjetý vlak se drží v zajetých kolejích žánru, vzhledem k úrovni jiných Belmondovek to ale až zas taková jízda není. ()

fantoci

Zajímavý děj, dobré herecké výkony. I když film ke konci trochu pokulhává, je to dobrá zábava. A o to jde. ()

Decker

Dalsi povedeny "crazy" film s timhle vystrednim francouzskym chlapikem a nutno podotknout, ze velmi zabavny a kvalitni. Tentokrat Belmondo hraje klauna, ktery se snazi vykrast banku a zaziva pri svem snazeni nejedno prekvapeni a dobrodruzstvi. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo