Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

moviepill

Tento film o triedu vyššie povyšuje jeho skvelý český dabing s fenomenálnym Jirkom Krampolom. Prvá polovica je bez váhania za 5*, druhá už trošičku slabšia, ale stále je to "totálna prča". Milujem francúzske komédie. Majú šarm, vtip a náboj. ()

Max Q.

Shlédnuto po delší době a kupodivu, už to na mě nepůsobilo jako za mlada. Ačkoliv samozřejmě pořád nadprůměr. ()

Stanmi

Mazaný lupič Grimm (Jean-Paul Belmondo) přepadne banku v kanadském Montrealu převlečený za klauna, obelstí policii a ukradne peníze. Při následném útěku na letiště však jeho dokonalý plán začne mít povážlivé trhliny... Bezva finta je film dvou polovin. V té první, která se odehrává v přepadené bance, všechno šlape jak má, Jean-Paul mistrně střídá polohy šaška a drsňáka a skvěle mu sekunduje policejní komisař Labrosse v podání Jeana-Pierrea Mariellea. Po útěku z banky se ke slovu dostanou také Guy Marchand a Kim Catrall, kteří také podávají dobré výkony, ale příběhově už to začně pokulhávat a film tak působí poněkud utahaně, na druhou stranu zase zábavným oživením je taxikář Jeremie, kterého ztvárnil Jacques Villeret. Dohromady je tak Bezva finta pořád kvalitním dílkem, ve kterém prim hraje Jean-Paul Belmondo, přepadení banky a kanadské prostředí. Jean-Paul má však přesto ve své bohaté filmografii lepší komedie (i lepší kriminálky). ()

Mikecat

Klasicky Belmondo vzdy ma v rukave nejaky zalozny plan aj pri vykradnuti banky prezleceny za klauna. Najskor sa mi dala scena v banke prilis natiahnuta, ale ma to svoj zmysel neskorsia nahanacka po meste uz trocha natiahnuta je. Ale celkovo akcna belmondovka na urovni. ()

Simako

No nevím co na to říct, zrovna dneska jsem si ten film pustil, mimochodem už asi po stopadesátý!!! Prostě vynikající film a vynikající Belmondo. Nesmrtelná klasika!! ()

Viktor77

Výborná komedie s JPB spolu s Veselými velikonocemi snad nejlepší asi i díky skvělému scénáři. Jediná věc co mi vadila byla Cattralka tu nemusím. ()

superzurda

Zaprvé, abys mi přestal tykat!!!! Zadruhé, abys mě měl opravdu, upřímně rád, každý mě musí mít rád. Jsem smutný klaun a zatřetí, abys mi přivez pizzu. Se žampionama a sejra tam nechci. Ten nemám rád!!! ()

zigy

Už vím, jak vykrást banku, ale jelikož klauna dělat neumím, tak si asi radši budu dál vydělávat prací. JPB v boji proto poněkud otupělé kanadské policii, která mu vždy skočí na špek. První půlka v bance super - i díky perfektnímu Krampolovi. Druhá půlka trochu rozvleklá, ale pak přijde závěr s vychytralým taxikářem (mimochodem pozdějším blbcem k večeři) a krásný závěr na římském náměstí vše uvede skoro na pětihvězdičkovou úroveń. Skoro.... ()

Desmi

Přemrštěné hodnocení naprosto neodpovídající kvalitě filmu. Pár svěžích vtipných momentů, ale jinak nic. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo