Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

MickeyStuma

Jedná se o nejlepší zcela originální filmovou loupež 20. století. Scénář je dobře promyšlen a neponechává nic náhodě. I když je fakt, že dvě nelogičnosti jsem tu objevil. Ale těch si všimne opravdu jen pozorný divák. Příběh je rozdělen na dvě části: loupež a útěk. Hlavní představitelé děje tu rozehráli skvělou svěží podívanou. Klaun a policista, který vede policejní zásah, jsou hlavní rivalové, co si výborně sekundují. Bebel se jako vždy předvádí v celé své kráse jak ho známe a sám si dokonce střihnul i kaskadérské kousky. Komediální a dobrodružná atmosféra se drží po celou dobu vyprávění a to ať se děje, co se děje. A jak se říká, kam nepřijde ďábel, tam nastrčí ženskou. Při útěku nastává dramatická chvilka s onou osobou, která si pomaličku snaží klást podmínky. Pánové přicházejí o peníze a tak to náhle začalo vypadat, že díky ženské lsti bylo vše zbytečné. To divákovy naznačuje i velmi depresivní konec, který jakoby pocházel ze zcela jiného filmu. Jestli se jedná o nejlepší Belmondův film je na diskuzi. Jeho filmografie je velmi bohatá, která obsahuje ohromné množství skvělých snímků. Tento je jeden z nich a patří mezi klasiku, která nestárne a dokáže pobavit každou generaci. ()

Kirman

Klasické komediální krimi. Poslední třetina filmu méně záživná, než první a druhá. Nesnáším klauny :) ()

Rathalos

Belmondo ako zlodej a podvodnik pri prepade banky,vtipna zalezitost,komedia,ktora sa radi uz medzi klasiku,jasna volba...:-) ()

kocourMour

"MÁM TĚ RÁD KLAUNE" "COŽE? NESLYŠÍM TĚ!!" "MÁM TĚ RÁD KLAUNE!!!!" "DVAKRÁT V ŽIVOTĚ JSEM VYZNAL LÁSKU. JEDNOU PŘED 25 LETY ŽENĚ NA NAŠICH LÍBANKÁCH A PODRUHÉ DNES, PŘED STOVKAMI LIDÍ, BLÁZNOVI PŔEVLEČENÉMU ZA KLAUNA!" První třetina filmu, která se odehrává v bance, má neskutečné tempo a Belmondo zde exceluje. Padne tu také většina vtipných hlášek. Zbytek filmu ve srovnání se skvělým rozjezdem trochu bledne, ale stále je výsledek výrazně nadprůměrnou zábavou. ()

Besyn

Celá část filmu odehravající se v bance je za pět.Potom už to však zdaleka není ono.Ale i tak dost dobrá komedie. ()

Joeey

Tak teď nevím, čím začít... ;-) Perfektní zábavná podívaná, pěkná hudba, herecké výkony a dalo by se pokračovat... Musím se však přidat k oné malé výtce, že první polovina filmu je výrazně bohatší než ta druhá. A mimochodem, když jsem poprvé viděl Blbce k večeři, tak herec hlavní role, Jacques Villeret, mi byl od začátku povědomý a chvíli trvalo, než jsem si vzpomněl... TAXIKÁŘ JEREMIE ! ()

patroklos

Belmondo v roli klauna je prostě skvělý, jenom kdyby mu celou akci nenařušoval "lidský faktor" :-) . I když se filmu účastní spousta francouzských herců, v kanadském prostředí jim to přece jenom tolik nesedí jako v rodné Francii a z filmu to je cítit... ()

foundation

Senzi finta u mna patri k dalsim vynikajucim Belmondovkam hoci tu brilantnost Muza s Acapulca a Zvierata nedosahuje. Aj tak sa ale pri nej minimalne dobre odreagujete. Oproti vyssie dvom menovanym je film trochu iny aj v tom ze humor mi tu pripadal miernejsi. Nie je to natocene tak aby sme sa rehotali pri kazdej druhej scene ale skor to ma vycarit na tvari taky mierny usmev ktory bude trvat az do konca filmu a obcas ho moze vystriedat hlasnejsi smiech. Napriek tomu ze sa jedna o vykradnutie banky a vo filme su nahanacky a podobne, jedna sa o prijemnu a hlavne oddychovu zalezitost kde vsetko je tak nejak lahsie a jednoduchsie ako by sa zdalo. ()

cure

Bezva finta je bezva komedia. Áno, suhlasim s mnohými, že prvá polovica filmu je lepšia ako zvyšok, ale to len preto, že ta prvá polovica je geniálna, druhá už len dobrá. Nahá a krásna Kim Cattrall mi primenula jednu zo svojich prvotín "Porky". Táto dáma toho nemá na konte veľa, ale kde hrala tam zaujala. Tomu sa hovori charizma. A tá nechýba ani Guy Marchandovi. Úžasný bol aj inšpektor Labrosse, vďaka výborne napísanej úlohe. Celý film je postavný okrem samotného nápadu hlavne na výborných dialógoch a skvelom českom dabingu. Aby som nezabudol na Laskyho, inšpektora Foxa a taxikára Jeremieho, tí boli aspoň tak dobrý, že nezabránili filmu posunúť sa z priemerných komédií o level vyššie....A co teď pane Belmondo?...Jak co? Udeláme si kolečko! BTW: Všetkým, ktorým sa film páčil odporúčam námetom veľmi podobný, napriek tomu originálny, nemenej kvalitný a opäť francúzky film "Specialisté". ()

AxelWers

Prvá polovica filmu, ktorá sa odohráva v banke je jedna z najlepších "krimi" komédií vôbec. V druhej polovici filmu je to už o niečo horšie, ale inak celkovo veľmi zaslúžené 4*. ()

Kingjiri

Hádám, že Bezva finta nejspíš pobaví hlavně Belmondovy fanoušky. Já jsem v ní nedokázal najít vůbec nic, kvůli čemu bych jí moh s čistym svědomim označit za nadprůměrnou, nebo dokonce luxusní zábavu. Ani scéna v bance mi nepřišla extra vtipná (způsob jejího vykradení zaujal, ale nepobavil), snad jenom pár hlášek by se dalo označit za vážně povedený (polonahej taxikář). Hlavně druhá polovina už moc zábavy nepřinesla, mírnej palec nahoru můžu dát nejspíš jenom za sympatickej závěr. Ale celkově pouze žánrovej průměr, kterej by se bez Belmonda v hlavní roli jenom těžko vyšplhal na červený hodnocení. ()

tranquill

"Dobře chlapče, výborně!" Ano, další Belmondova exhibice. Vtip, akce, napětí, vše v dostatečných dávkách. Prostě klasika :-) ()

Torgal

Prvá polovica s bankovým heistom je dosť slušná, hoci Bebelov geniálny plán vyžaduje nemalú mieru demencie na strane policajtov. Bohužiaľ po opustení banky ale rýchlo skĺzavame až niekam ku fraške, kde sa už skoro nič z toho čo sa vo filme odohráva nedá brať vážne. Keby to bola ďalšia z ľahkých francúzskych komédii tak by to nevadilo, tento film chce ale pôsobiť serióznejšie. Na druhej strane sa mi páčila málo vídaná Belmondova filozofia "bros before hoes" (obzvlášť obdivuhodná keď Kim Catrall bola tak smoking hot). 6+/10 ()

Razzor_82

"Jsem jen smutný klaun." Jak udělat banku po Belmondovsku. Dokonale naplánovaná bankovní loupež a útěk v geniálním přestrojení. Vynikající hra s policisty na kočku a myš. Jean-Paul  v nesmazatelné roli klauna Grimma. Výborné honičky v autech. Pro mě jeden z top filmů tohoto legendárního herce. 9/10 ()

Aditu

Úžasná komedie s Belmondem, dneska už klasika. Pravda je, že druhá polovina filmu je slabší, ale první pro mě celkové hodnocení vytáhne s přehledem na 5/5. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo