Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

andy60

Určitě to lepší od Belmonda. Asi nikdy nepřijdu na chuť těm jeho snímkům, kde ze sebe dělá vyloženě kašpara (Muž z Acapulca, Manželé z roku 2, Muž z Ria nebo Kašpárek). To jsou všechno filmy založené na jeho komediantství, místo na kvalitním scénáři. Bezva finta je naštěstí jiná, scénář je dobrý a humor jej ještě okořeňuje. ()

Jirkacek

Po shlédnutí snímku Bezva finta jsem věděl jak elegantně vyloupit banku, klauny jsem měl o něco více radši a pochopil jsem, že je lepší do práce netahat ženské. Tu poslední poučku jsem pochopil ale až mnohem později, než když jsem tento vynikající film s dokonalým a mým oblíbeným Honzou Pavlem Belmondem viděl poprvé. Bezva finta se dá rozdělit na dvě poloviny - na loupení v bance a druhou odehrávající se mimo peněžní ústav. Zejména ta první část je naprosto dokonalá, plná vtipu, vyšperkovaných dialogů a absurdních situací, vyvolávající úsměv na mé tváři, což je u komedie docela důležité, není-li již pravda. Grimm alias Jean-Paul Belmondo se totiž spolu s přítelem Georgem v podání Guy Marchanda a jeho milenkou Lisou aneb výbornou Kim Cattrall rozhodli vykrást Kanadskou banku a to naprosto originálním způsobem. George a Lisa se totiž nikoli náhodou nacházeli mezi klienty banky v okamžiku, kdy Grimm převlečený za klauna vešel do banky, pohrozil že vše vyhodí do povětří a zajal rukojmí, které následně zavřel do sejfu. Pochopitelně netrvalo dlouho a banku obklíčila policie, se kterou klaun v následujících minutách rozehrál vynikající telefonickou hru na kočku a myš aneb na únosce a vyjednavače. I když se Grimm choval celou dobu jakoby byl skutečným klaunem, dávno měl již vymyšlený plán útěku pro sebe, pro hromadu peněz a své komplice, trávící čas mezi rukojmími. Jako Belmondův fanda jsem mu držel palce a tak jsem s radostí sledoval, jak trojlístek s penězi obklíčenou banku opravdu originálně opustil a tím se uzavřela první velmi zábavná část, kterou bych ohodnotil na 120 %. Logicky tedy začala druhá polovina filmu, v níž už vše až tak podle plánu nešlo. Cestu taxíkem na letiště jim komplikují policejní zátarasy, tlustý řidič Lasky, natvrdlý taxikář Jeremie a zejména Lisa, která se zamilovala do Grimma a chce po něm, aby do Evropy odletěl jen on s ní. Belmondo se však zachoval jako kamarád a tuto možnost odmítl, protože nehodlal svého přítele George zradit. Jak vše nakonec dopadlo možná už víte, pokud ne, ode mne se závěr nedozvíte. Druhá půlka nebyla sice až tak dokonalá a perfektní, nicméně stále jsem se skvěle bavil a to bylo to nejdůležitější - hodnotím ji na 80 %. Počítám-li dobře, součet tedy činí 200 % děleno dvěma, čili 100 % zábavy ve 114 minutách filmu Bezva finta, který tímto oceňuji na plných pět klaunovských hvězdiček *****. ()

andydufrsn

Solidní komedie postavená na nápadu jak nenápadně propašovat ukradené peníze z banky, policajtům před nosem. Belmondo je očekávaně solidní a zbylý herci mu výborně sekundují. ()

Marlowe

Zábavná a nápaditá loupež pod taktovkou mistra JPB. V mnoha francouzských filmech je zvýrazněn akcent silného přátelství a i zde tato linie v druhé části krásně rezonuje a dává filmu větší a silnější rozměr. ()

drkaldj

Téměř výborný heist movie, kde je prvních 40 minut pěkně napínavých. Zbytek filmu je samozřejmě taky napínavé, ale trochu jinak, tam se jedná o snahu utéct po dokonaném činu, když je pronásleduje každý polda ve městě a starý známý. Jeden z největších plusů zde má scénář který je fakt pěkně napsaný a zábavný i když nějaké drobnosti se na něm najdou (proč je Lasky pořád tak urputně nahání, ano, někdo by řekl prachy, a jak je vždy tak rychle najde). Dále je zde perfektní zpracování a bezchybný Belmondo. Malinko zkrátit stopáž a dopilovat scénář, hned by se jednalo o dokonalost. Ale i tak se jedná o silný nadprůměr. ()

Lukke32

Společně s Mužem z Acapulca je tohle Belmondova nejlepší komedie. Naprosto originální způsob vyloupení banky, skvělá hudba a ten závěr... ten závěr! Finální scéna na římském náměstí se nesmazatelně zapsala do mého srdce. ()

gggggg

Bez pochýb jeden z najlepších filmov Belmonda. Prvá polovica filmu bola skvelá, bola humornejšia a samozrejme (vďaka priebehu lúpeže) aj zaujímavejšia. V druhej polovici tempo opadlo, ale videli sme viac akčných scén. Celým filmom nás sprevádza dobrá hudba, pri ktorej som aj skoro zabudol, že Belmondo už tam má po päťdesiatke. ()

elodieB

Přijde mi, že v tomhle filmu neexistuje slabá role - všichni vynikající. Vypíchla bych Jean-Pierre Mariella, který Belmondovi fantasticky nahrává a svým neustálým němým úžasem anglického lorda geniálně podtrhuje Grimmovy absurdity. Všechno ostatní popsali ostatní. Já bych navíc zdůraznila naprosto suprovou titulní písničku a v podobném odpichovém rytmu se nesoucí celý hudební podkres - úžasný Laskyho country motiv a ta sekvence bicích při honičce v autobusu nemá konkurenci. Mimochodem, strašná doba, ta auta s jakoby dřevěnou karosérií. ()

Kelinej

Zběsilá a vtipná jízda. Mezi Belmondovými filmy patří na stupeň vítězů. Věříte mu zde smích i smutek. Snímek byl Mistrovi zjevně psán na tělo - a padnul jako ulitý. Zásluhou Bezva finty mám od dětství pro bankovní lupiče slabost. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo