Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

Big Bear

Zoufale nudné a zoufale nevtipné. Roden se tu opět ochomýtá kolem zahraničních herců v zahraničním filmu což je asi jediné pozitivum toho celého. Jo vlastně ještě Aňa... Jinak je to slabota doprovázená uřvanou skoro až balkánskou hudbou. V očích Britů musíme být po tomhle filmu u nich zafixováni jako Rumuni či Dagestánci... * ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +vtipné, originální -mohlo být klidně více vtipných scének/// Tenhle film jsem si nechtěl nechat ujít. Už trailer mě dost zaujal a film samotný nezklamal. Mohl být na tak velkém prostoru klidně o několik scének bohatší. Například mohlo být více pokusů o sebevraždu. Ovšem i tak film čítá několik černohumorných scén, které jen tak někde neuvidíte. Navíc jsou opravdu zábavné, ještě teď se směju, když si na některou vzpomenu. Děj je dosti nereálný, ale to u takového filmu nesmíme brát v potaz a spíše to vyzdvihnout, že to tak režisér pojal. Herci byli prima./// Celkem 68%/// ()

Aky

Nehrát v tom Roden, snad by to nebyl ani film. Moc chvály zde toto dílo nesklízí, ale já si nemůžu pomoci a musím být ještě kritičtější. ()

Anderton

Mňa pri tomto filme mrzí jedna vec. Totiž to, že sa nejedná o pôvodný český film, ktorý by napísal český scenárista a natočil český štáb. Vymyslel to a natočil anglán. Takže ho musím brať inak, prísnejšie, pretože konkurencia v rámci žánru je v jeho krajine niekde úplne inde. Inšpiračné zdroje sú jasné, režisér vedel, čo točí a scenár pripravil na jednotku. Spracovanie je bohužiaľ čistá amatérčina. Aj napriek skvelým hercom. ()

swamp

Pro mě se tento film stal velkým překvapením. :) Vynikající Karel Roden a Andy Nyman rozehrávají ostrou černou komedii (skoro bych řekl povídku), která má ke konci na účtu více mrtvých, než by bylo dobré. :) Královsky jsem se bavil! ()

Campbell

Celkem sranda, nejdříve pochválím humor kterej je správně černej a takovej že jsem se opravdu zasmál. Herci byly famozní, Roden je šílenej sympaťák a jeden z nejlepších Českých herců. A Nyman který mu sekunduje je výtečnej. S ostatníma to taky není nijak hrozné. Celej příběh je naprosto šílenej ale vůbec nemá šanci nudit. NEdávám sice plné hodnocení ale neměl jsem k tomu daleko, protože jsem se fakt bavil. ()

Slarque

Zase jedna komedie, u které jsem se jen tak neusmíval a semtam neuchechtnul, ale opravdu se nahlas smál. Škoda, že tam těch povedených pasáží nebylo víc a taky mezi nima nemuselo být tolik hlušších míst. Chtělo to ještě vypilovat scénář. Gangster s přenosným psem mi evokoval filmy Guye Ritchieho, ale hlavní komická postava v podání Karla Rodena je ryze česká. Kdyb tak byl český i scénář... České scénáře jsou dobré scénáře a vždycky fungujou:-) ()

korbitch22

Velice nostalgická skorokomedie.chvilku působí trošku studeně,režisér mohl dát filmu více veselosti,barev i hravosti,ale Roden a Nyman sou skvělý a ty jejich hlášky taky tak. ()

SOLOM.

Hodně rozpačité dojmy z toho mám, jen co je pravda. Jde z toho až moc cítit provázanost suchého britského humoru s tím naším. Některé situace, dialogy či momenty jsou vážně dobré, ale s tvrzením, že u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete – Nesouhlasím!!! Málem jsem u toho dvakrát usnul a rozhodně to nebylo tím, že bych byl unavený. Některé pasáže, zvláště uprostřed filmu, nebyly zajímavé vůbec ničím. Začátek se mi líbil, stejně jako výkony ústřední dvojice Roden – Nyman, ale to nejlepší přišlo až v samotném závěru. Jinak mi celkově atmosféra přišla dost vlažná. Aňa Geislerová si tuhle roli mrchy vysloveně užívala a nevedla si přitom vůbec špatně. Ale jelikož mi byl tento film vykreslen (ještě před spuštěním) jako naprostá bomba – tak já byl tedy dost zklamán. Průměr si to jistě zaslouží, ale žádný velký povyk bych kolem toho nedělal. ()

Jenda

Těšil jsem se, že Argo toto téma zneužije a natočí komedii plnou hlášek a gagů. Ale je tomu naopak...vtipných scén je po málu a spíše než komedie by se hodilo minimálně označení "Komedie / Drama". Pro mě zklamání ()

MáŠa

No nevím, nevím, asi bych dal něco mezi třema a čtyřma hvězdama, protože on ten film celkem ušel, ale celkem mu to trvalo, než začal být zajímavý a nebýt jen o tom, že je to film s Rodenem. Nevím, asi je to scénářem a režií, ale ten film na mě prostě působí, že mohl být udělán mnohem líp, ten pocenciál by tu byl. Takhle působí takovým tím dojmem, že sám si není jistý, jestli to má být vážná komedie nebo spíš parodie a trošku neobratně se pohybuje mezi obojím, a to mu výrazně uškodilo. Ději občas chybí spád, a co se týče příběhu, tak ten je taky trošku umělý, protože nevidím důvod, proč by osůbka, co se chce ve filmu zabýt, nemohla mnohem jednodušeji zabít sama, než aby pořád někoho hledala. ()

prome

Cerny humor mam rad ale ten film to nekdy az prehani a to mi na tom vadilo. Herecke vykony standartni a nebyt fakt moc drsnych veci ktere byli na me moc bylo by me hodnoceni vyssi ()

Morholt

Téma, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc, ale i tak se pořád jedná o mírný nadprůměr, který nese na hrbu tradičně výborný Roden v netpické komediální roli, která mu ovšem sedla dokonale. 60% ()

Sawy

Krásná variace filmů Guye Ritchieho z českých luhů a hájů sice má pár svých slabších momentů, ale zároveň je tak vtipná, morbidní a sympaticky zahrané, že jí nelze odolat. 80 % ()

Shaqualyck

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle. ()

5150

Tak jeden píše o slabých místech, druhému tam ještě cosi schází, třetí cítí nedostatky ve scénáři, u čtvrtého je to snímek s prachmizerným scénářem a rozvleklým úvodem, ale všichni bezvyjímky hodnotí 4*. Hmm, tak to mi nějak nesedí! Je nasnadě jaký snímek chtěl scénárista a režisér Steen Agro natočit, ale proč se to nepovedlo? - 1) Film plynule balancuje mezi černou komedií a vážnými polohami. 2) Chybí věrohodné postavy, nejvíc bije do očí zabiják jak z filmu Quentina Tarantina. 3) Film je plný prázdných frází a keců o ničem. 4) Tahle komedie není vůbec vtipná, spíš trapná. 5) A to, že tam hraje Roden s Gaislerovou je mi šumafuk, protože jako celek to nestojí za nic! - Jinak závěrem bych dodal, že 159 kč co stál lístek bylo vyhozeno oknem a doufám, že tak chabý film už v kině dlouho, dlouho neuvidím! ()