Krajina přílivu

Hrdinkou fantaskního příběhu je holčička Jeliza-Rose (Jodelle Ferland). Když jí zemře maminka, otec dcerku odveze z města na vesnický statek. A právě tam se začíná odehrávat směsice velikých podivností, upředená z bizarních představ a fantazií holčičky, jež své okolí přetváří ve svět kouzel. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zeďa

Bizarně depresivní nebo depresivně bizarní? Neuvěřitelně šílené, šíleně neuvěřitelné? Odporně geniální či geniálně odporné? Gilliamovsky gilliamovské! Alenka v říši divů, nebo, jak tady už bylo napsáno, Alenka na (špatném) tripu. Terryho schopnost vtáhnout diváka do filmu se v tomto případě projevuje ve své plné brutalitě a syrovosti. Zvlášť (resp. právě proto), že byl Gilliam pušťen z pomyslného řetězu komerčních požadavků producentů filmových společností. Doslova vás donutí vychutnat si ten "trip" spolu s malou Jodelle, ať už se vám to líbí, nebo ne. Skutečnost, že se PAN režisér u mne s tímto filmem trefil přímo do černého, by možná byla na delší psychologický posudek (alespoň dle mé expřítelkyně), má ústa však opravdu zůstala otevřena ještě dlouhé minuty po odeznění závěrečných titulků... PS: Pokud se vám Tideland nedostane během prvních asi 20-ti minut pod kůži, doporučuji zvážit další projekci. Hrozí totiž, že budete nemilosrdně vymácháni v depresi. 95% ()

MilesTeg

Je to setsakra divný film, hranice mezi úchylností a fantazií se nebezpečně přibližují, ale co byste čekali od děvčátka, které denně připravuje svému otci dávku a jehož matka je pošahaná ještě víc. Je to velmi znepokojující příběh, protože je natolik reálný, že se může dít spoustě dětí a z tohoto hlediska je jeho konec v podstatě osvobozující - jak pro hrdinku tak pro diváka. ()

chlebos

Tenhle novy Gilliamuv film je prijemna jizda v prostredi ve kterem by normalni clovek nezustal ani 10 vterin. Pohled na takovy svet ocima male holcicky je neuveritelny, ale prave proto jsem po odchodu kina, nemohl myslet na nic jineho nez na tento film. Je to detsky film, ktery se odehrava v silenem prostredi drog, deprese, chudoby a prave proto tak vyborne funguje. Gilliam se asi nikdy nezmeni a jsem za to rad. Natoci vzdycky co chce a soude podle protichudnych ohlasu je jeho dilo lehce kontroverzni. Tak to ma Terry rad a ja taky. ()

markotter

1.polovina filmu velmi povedená, hodně tomu napomohla i malá Jodelle. Ve druhé polovině už jse se začínal nudit, hlavně při scénách s trhlým potápěčem. Být to o 20 minut kratší, tak bych byl pro 4*, takhle za tu nudu na konci 3* ()

Aurewen

No, Terry, jakou toto vlastně mělo zápletku? Pravda, některé filmy ani zápletku či děj mít nemusí a jsou dobré, ale tohle? V podstatě to ukazuje fakt, že holčička měla zvláštní, dokonce blbé hodně blbé dětství s feťáckým taťkou a mamkou, a nakonec vlastně našla svou novou mamku a po gumového taťkovi se zipem ani neštěkl pes. Bylo to celkem bláznivé, místy nechutné, ale nápad dobrý,vtipný a zajímavý. ()

kratina

Morbidní a psychedelický film plný nechutností? Samozřejmě. Jako sám život. A že si nešťastná holčička Jeliza-Rose povídá s panenkami náprsťačkami a dějí se kolem ní samé ujeté a bizarní věci? To je přece zcela normální! Jen přirozená obrana před šílenostmi života, krutého a nemilosrdného. Drogy jsou svinstvo. Svět fantazie je úniková cesta. A Terry Gilliam o tom natočil neskutečně krásný, byť naprosto hrozný film. ()

Psycho.R

Jestli existuje filmovej Ďábel, pak je to Terry Gilliam. Prvních 40 minut jsem silně inklinoval k vyššímu hodnocení, bohužel, se pak film celkově vleče, kdyby se zkrátil o půl hodiny, mohl to být skvěle bizarní příspěvek do Terryho filmografie. Každopádně tatínkovi odjezdy na dovolenou a to, jak jim na ně připravuje Jeliza letenku, to je něco, co Vám v kontextu přijde originální. ()

D.awi.d

Bylo to šílený a úchylný, ale nenudil jsem se ani minutu.Rozhodně nutno vyzdvihnout výkon Jodelle Ferland, která byla naprosto přesvědčivá a táhla celej film.Tohle se blbě popisuje, tuhle brutální pohádku je třeba vidět! ()

7duster

zkrátit stopáž a bylo by to hvězdiček pět - ono to po hodině a půl začíná kapku nudit a člověk už jen čeká, kdy bude konec - jinak Jodelle Ferland vypadá na velmi slibnou herečku ..... ()

Bounded

Pár dobrých nápadů (opravdu jen pár), ale jinak hodně velká nuda a po Králi Rybářovi (mnou naposledy shlédnutém) velké zklamání. ()

deric

Bizardní trip do pohádkové říše, kde lidé neumírají, ale ochází na dovolenou, a holčičky vaří tatínkovi heroin se slovy "vrať se brzy", by mohl by stěží mohl nést nálepku "pro děti". Obludný příběh je vyprávěný z naivního pohledu malé holčičky, kterou úžasně ztvárnila Jodelle Ferland, působí velmi věrohodně. Hravě odporné scény střídají pochmurně veselé záblesky reality, které působí celkově více ponuře než dětinsky. Nesmí chybět ani milostná zápletka ve stylu Terryho Gilliamse, nakonec každý dynamit bouchne a všechno dobře dopadne. Pohádka, kterou byste nechtěli zažít, ani připustit, že by se něco takového mohlo stát. ()

Izz

Odporný film,který mě znechutil a na dlouhou dobu mě odradil od veškeré tvorby Terryho Gilliama (právě tento film je jedním z důvodů,proč dodnes odkládám Barona Prášila).Dost dobře nechápu,proč Terry tenhle nepochopitelný a bez nadsázky špatný trip natočil,vím ale jistě,že už jej nikdy nechci vidět. ()

Gertruda.W

Tento film prostě miluju. A teď musím napsat proč. Viděla jsem ho opakovaně i s odstupem času. A můžu ho znovu. No, nevím, možná je to nějaká nemoc (že by psychická?), ale jinak jsem normální. Takže. Fantazie odpoutávající od hnusné skutečnosti dokáže neuvěřitelné divy. Svoje udělají taky samozřejmě drogy a ty nemoci (ach jo), a ještě bych zapomněla na humor (i černý) a lásku a odvahu a ... No a toto v Krajině přílivu je a to v nějakém magickém mixu. Takže proto. ()