Krajina přílivu

Hrdinkou fantaskního příběhu je holčička Jeliza-Rose (Jodelle Ferland). Když jí zemře maminka, otec dcerku odveze z města na vesnický statek. A právě tam se začíná odehrávat směsice velikých podivností, upředená z bizarních představ a fantazií holčičky, jež své okolí přetváří ve svět kouzel. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lipan

Nevím, co říct. Nuda, hnus a to vše roztáhnuto do dvou hodin. Musel jsem se přemáhat, abych tenhle brak dokoukal. Nesmyslný děj, stupidní scény a do toho úplně trapné role, které nic neříkají. Tenhle film vůbec o ničem nevypovídá, divákovi nic nedá, naopak sebere volný čas. * za herecký výkon Jodelle Ferland. ()

wray

Tentokrat ma Terry Gilliam bohuzial sklamal :( Tesil som sa na fantaziu v style Alice - vela surealnych scen - vizualne efekty ako zo sna... Ono - kratky popis filmu sluboval presne to! Male dievcatko, pride o rodicov - utieka sa do vlastneho sveta, stratava nove zvlastne postavy... To si proste "pyta" take tie sceny ako z Tima Burtona! Terry Gilliam vsak vsadil na akysi "realizmus" - teda vsetko je tam realne, akurat postavy su vsetky nejakym sposobom "sibnute". Nie som expert na "sibnute" postavy - ale tie v tomto filme sa dokonca spravaju velmi velmi cudne :/ Hm - aj ked to takto po sebe citam, znie to ako "celkom dobry film". Nie je. Aspon teda mna neoslovil. Je tam par zaujimavych prvkov (hlavna detska postava, hudba, par peknych zaberov), ale zvysne 2hodiny su velmi nudne a koniec, kde to mohol autor aspon trocha zachranit tomu tiez nepomohol. Reziser na zaciatku vravel ze caka, ze tento film vela ludi nepochopi alebo sa im nebude pacit - myslim ze patrim k nim. Samozrejme su aj omnoho horsie nepodarky ako toto takze ked to zhrniem - 2 ()

Proditor

Výsledné hodnocení z hlubokých nížin vytahuje pouze výkon mladičké Jodelle Ferland. Nebýt ní, film by byl nedívatelně nudnou verzí Alenky o malé holčičce pobíhají po poli a prázdném domě, mluvící s hlavami od panenek, divnou sourozeneckou dvojcí a mrtvým otcem. Jedná se zatím o nejslabší film Terryho Gilliama. ()

gu-staff

tak nějak nevím, co napsat. Dlouho jsem tenhle snímek měl doma, a až nedávno se na něj podíval. Hodně originální příběh i zpracování, skvělej Lebowski, a holka hrála na výtečnou. Ale celek tak nějak uplynul, a nic ve mně nezůstalo. ()

veverysiak

Veľmi dobrý a sľubný začiatok, ktorý by si asi väčšina želala mať inde, ako totálne vykoľajenie dovedené do bizarnej zmesi takmer absolútnej fantazmagórie, uletenosti, zvrátenosti a vyšinutosti odekorovanej tonami humusu, len tak na okraj - rodičov malej Jodelle by som dal lámať v kolese za to, že dovolili svojmu desaťročnému dieťaťu podieľať sa na tejto divočine, ale späť, neviem, či mi z toho všetkého tiež zadrbalo, ale odpozeral som to bez prestávky, dokonca som si popritom aj zajedol a vôbec nemôžem povedať, že ide o vyslovene nepozerateľný exhibicionizmus trafeného experimentátora Gilliama, aj keď pointa mi niekde nenávratne uletela, ak už pre nič iné, tak aspoň pre úžasný výkon malej vychádzajúcej filmstarky sa to oplatí vidieť, takže 65%. ()

nettopyrek

Velmi morbidní a ještě více šílené. Ovšem, já si (kupodivu) ještě pamatuji ten dětský svět, kde vše skutečné nebylo důležité a fantazie téměř ožívala. Škoda, že už to nyní skoro nedokážu a realita má tak ostré hrany... ()

kolodej1

začátek sice bizarní, ovšem nadějný a zábavný. Potom už je to ale jedna velká nuda, v podání Gilliama vysloveně omyl a jeho jasně nejhorší film. Dvě hvězdy za úvod, jinak by to bylo skoro na odpad ()

karnifex

Gilliam tímto počinem dokázal, že je možné natočit film, který je velmi nechutný a velmi nudný zároveň. Sledovat to ale bylo utrpení a do konce jsem to vydržel jen proto, že má tehdejší přítelkyně nechtěla odcházet z kina v půlce projekce.. ()

llollita

Je pravda, že já si na dvorku hrála spíš s míčem a skákací gumou, než s mrtvolou tatínka a bonmotujícíma hlavičkama panenek... Přesto ale myslím, že Krajina přílivu opravdu skvěle dokazuje bezmeznost dětské fantazie. Zároveň naprosto syrovým způsobem servíruje bizardnost tohohle světa. Křehká Jeliza-Rose (dokonalá Jodelle Ferland) se vlastně jen snaží obrnit se proti všem těm hrůzám a najít spřízněnou duši, která by zrovna pravidelně "neodjížděla na prázdniny" a nevracela se z nich s modrým, oteklým jazykem...;) Moje hodnocení je spíš 4,5 - ale kvůli Jodelle Ferland a bratrům Dannaovým, coby hudebním skladatelům, přidávám ten půlbodík:) ()

dbt

No no no, to se zas jednou Terry rozjel! Bohužel to celé místy působí stereotypně a i stopáži by víc prospěla délka někde kolem 95 minut. Nicméně něco takovéhoto v multiplexu skutečně jen tak neuvidíte. 70% ()

dagyšpandr

Tideland mě upřímně zklamal. Místo očekávané vizuální žranice jsem se dočkal bizarního příběhu o malé holčičce, která úplně zmagořila - líbala se s retardem a usínala v náručí mrtvého otce, jehož mrtvola po čase začala zapáchat. Poutavé scénky z traileru zabíraly pouze pětinu stopáže, zbytek zabírala jen nudná vata. 5/10 ()

Blažena

Absurdní situace, bizardní obrazy, skvělý herecký výkon té malé (byla opravdu dokonalá!), možná trochu surrealistické, pěkná podívaná (pokud zrovna kamera nesjíždí tlející mrtvolu) a trocha černého humoru. Je pravda, že jsem tak v posledních 15 minutách objevila krátká hluchá místa, ale před koncem mě film znova vtáhl, takže jsem z kina odcházela spokojená. ()

Jeer

Něco mezi Texaským masakrem a Švankmajerovou Alenkou. Celkový dojem ale nic moc, při pohledu na tatínka se mi vždycky udělalo nevolno. Hlavy panenek mi zase strašně lezly na nervy. Úchylárna. ()

Flarnytryl

Dvouhodinová herecká exhibice Jodelle Ferland. Ta v silně ujetém Gillianově dílku dostala krásnou, ale zároveň i velmi náročnou roli, které se dokázala zhostit s neuvěřitelnou bravurou. Gilliamovi filmy Vás obvykle buď nadchnou nebo unudí, přičemž Krajina přílivu není v tomhle ohledu žádnou výjimkou. V jejím případě patřím spíše do první skupiny a to především díky Jodelle a jejímu hereckému galapředstavení. Nebýt toho, nejspíš bych se také nudil. ()