michal2287

Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si, že kravina. Podruhé jsem se zaměřoval na ty jednotlivé scény a opravdu místama velice dobrý. *** ()

Klemi

Protože jsem pár takových zájezdů absolvoval, docela jsem se pobavil. Autorům se podařilo zachytit všechny zásadní momenty těchto zájezdů. Od zoufale blbé delegátky až po vidláky, kteří každé ráno kradou máslíčka a houstičky, aby měli něco k obědu. Bohužel výkon Anny Polívkové filmu na kráse nepřidal a celkem sympatickou roli úplně potopila. ()

sa_kra

Skvělý a vtipný pohled na tradiční české řízkové dovolené. Panoptikum obyčejných lidí mi tady kupodivu nepřišlo trapný, ale takový nějaký....normální. Bavila jsem se výborně celej film, možná proto, že jsem od toho opravdu nic víc než vaření nad plynovým vařičem v hotelu nečekala. ()

Adam's

Od prvního do posledního záběru jsem se královsky bavil. Velmi nenáročná, ale taky velmi vtipná podívaná. Především manželský pár snů Klepl-Holubová stál za to a hláška o vyvrženém vorvani mne straší dodnes... ()

route60

Režísér Jiří Vejdělek zabodoval a Anna Polívková je úplně kouzelná, ostatní herci si to řádně uživají, 70% ()

x_ander

Komedie, která se svým způsobem (a to hlavně právě díky promítání při autobusových zájezdech) stala kultem. Jako celek je to neskutečně blbé, herci toporní (ano, chápu, že Kocurová tam je kvůli postavě, ne herectví), většina vtipů hloupých až trapných, ale tak nějak to pohodově odsýpá a člověk se nenáročně baví a o nic jiného při tomhle filmu nejde. ()

GoldenGecko

Jeden z důvodů, proč nemít ráda Viewegha :-D. Ne, vážně, nic proti němu, ale tenhle příbh je fakt divnej. Není to komedie... a ani nevím co jinýho by to mělo být. Jako film jsou ale Účastníci poměrně zdařilí, líbila se mi zvlášť Anička Polívková, ta už v tom umí chodit. ()

Dejff_2004

Scénář... Kniha okolo třistapadesáti stran obsahuje několik epizod a hlavně nejméně dvacet postav. Pár dějových linií se vyškrtalo, některé vlastnosti postav zmiňované v knize, byly přisouzeny postavám, které dostaly prostor ve filmu a výjimečně se postava z knihy změnila v někoho jiného, kvůli filmu. Tak asi utrpěla nejvíce postava Maxe. V knize vystupuje jako spisovatel, který se díky své vynalézavosti a literární kritiky, rozhodne napsat román o účastnících zájezdu. V knize Max vytváří „figurky“, které dobrovolně pošle k moři a s nimi tak zažije nějaké to nemalé dobrodružství. Ve filmu je Max ale populárním zpěvákem. Bez zmiňované schopnosti svobodně si vybrat toho, koho si posadí vedle sebe přes uličku v autobusu atd. Škoda, že se tvůrci nedrželi pevně předlohy... Od Maxe se odvíjí další změny. Delegátka Pamela na dobrou noc všem cestujícím předčítá pohádky... V knize. Ve filmu zpívá ukolébavky... Ale zpátky k ostatním postavám. Právě díky přehuštěnosti postav se nemůže tento film dotknout filmových nebes. Problém je i v tom, o co se opírá kniha – naprosto otevřeně tu Viewegh hovoří o masturbaci, sexu a o čemkoli, co se týče intimního života. Film se těchto témat dotýká okrajově. Pokud nepočítám řešení malého Jakuba, zda je homosexuál a nebo nějaké to odhalené ňadro Jitky Kocurové. To je zřejmě další chyba. Debutant Jiří Vejdělek (režisér seriálu Redakce) neměl vůbec nic jednoduchého. Musel ustát nároky producentů. Navázat na diváckou úspěšnost a nejlépe komerčně překonat Román pro ženy (asi 560 tisíc diváků a 53 miliónů Kč na tržbách). Jedině jak toho dosáhnout, bylo správné zvolení hereckých osobností. A to se Vejdělkovi povedlo. Dokonalostí je Eva Holubová. Stačí pár mimických gest a všem je jasné, jak „to“ myslí. Čirou dokonalost předvádí i Anna Polívková, pro mě herecký objev, který s přibývajícími rolemi roste a roste. Bohumil Klepl mě překvapil. Nepřehrává a pevně se drží své role. Svou roli na „chvalitebnou“ zvládla Jitka Kocurová. Naivní blondýna, krásná a stále se usmívající. Navíc, její „čumáčku“ mě po krátké době začalo stejně vadit jako Maxovi. Stejně dobře hrají i Jana Štěpánková (energická, postupem času chápající stále víc a víc Šarlotu) a Květa Fialová (nic neřešící, jakýkoli problém nechá vyšumět s naprostým klidem a výmluvným úsměvem) Hůře na tom jsou snad jen „Irma s Denisou“ a duo homosexuálů. Holkám moc nejdou z úst intelektuální povídačky a klukům chvíli trvá, než si získají oblíbenost u ostatních účastníků (pomocnou ruku jim podává Jolana při hlasování o masturbaci...), ale hlavně u diváků. Málem bych zapomněl na dvojici řidičů autobusu Karla st. (Miroslav Krobot) a Karla ml. (Pavel Liška). Je to dvojice, která mohla sice dostat více prostoru, ale pokaždé, když se objevila na plátně, nikdy jsem se nenudil. Jejich komické řešení, kolik podšálků se při cestě ztratilo, není pro znalce literární předlohy žádným překvapením. Ale jsem si naprosto jistý, že budou spokojeni ztvárněním zrovna těchto dvou pánů herců. Bez jakýkoliv výtek hodnotím technickou stránku filmu. Především chválím kameru, která snímá to, co se do žánrového filmu hodí. Místy mi připadala i romantická. No a také hudba zní tam, kde si to film žádá. Možná právě díky ní film volně pluje... Když teď sečtu všechny plusy a mínusy filmu, získám celkový obrázek, jak natočit celkem kvalitní český "mega" film, který plyne a nezadrhává se. Což si myslím, že není zrovna špatná kritika.7/10 () (méně) (více)

megajalec

Popravde to je 3 a pol, ale tak celkom ma to bavilo, bez mučenia priznávam. Mozaika osudov ľudí idúcich na dovolenku, obyčajných ľudí bola poskladaná v pohode, aj keď pár postáv sa dalo vyškrtať a dať viacej priestoru ostatným. Nepáčilo sa mi príliš zakončenie osudov ()

George.Camel

Víte, že to je nejméně oblíbený film našich dopravců, ale přesto ho v autobusech pouštějí a dovedou se tomu i zasmát. Jen se nesmíte zeptat, jestli se řidič náhodou nejmenuje Karel. Ale ve filmu si každý najde to své, hodně hlášek jistě zlidoví a Evě Holubové zůstane její "vyvrženej vorvaň" už navěky. ()

spookee odpad!

Tak abys věděl, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru! ()

papuchalk

Jako člověk, který současný český (mainstream) film téměř nesnáší, jsem čekal ohromný průšvih. Proto můžu nakonec říct, že se mi to svým způsobem líbilo. Většina postav se sice do podvědomí vůbec nezapíše, některé jsou dokonce protivné, ale celý film pro mě zachránila Anna Polívková, která hraje skvělou ženskou. Asi jen ona mne u toho udržela až dokonce. ()

Nowasek22

Film, který se odehrává u moře a v kterém nechybí gay, onanista, dvě teenagerky, hádající se manželé a ne příliš stabilní rodina. Ze začátku mě film bavil a dokonce mě rozesmály i některé scény, např. scény, kde Bob padá ze sedadla nebo kde paní Štěpánkové vypadne protéza mě velice pobavily. Ale co dorazí k moři, tak už to přestává být vtipné. Odehrává se to kolem sexuální orientace jednoho malého chlapce a kolem sexuálního harašení s mladšími slečnami nebo plavčíkem. Škoda té druhé části filmu, která mě moc nebavila a toho konce, který mě vyloženě nezaujal. ()

Don Kryspin

Nakonec dávám pět hvězdiček, ale spíše z osobních důvodů - ne proto, že by šlo o takový klenot české kinematografie. Už mnoho let si přivydělávám tím, že vozím české turisty na zájezdy do ciziny, takže prostě na tenhle film koukám jinýma očima než průměrný divák. I když dělám jen poznávací zájezdy (a ne pobytové jako v tomto filmu), stejně jsem ve filmových postavách poznával tváře lidí a odrazy situací, které jsem sám mnohokrát zažíval. Prostě jsem se dobře bavil. (Nejvíce se mi líbí první část filmu - nástup do autobusu a cesta. Pobyt samotný už je o něco slabší.) No a Jitka Kocurová je prostě k sežrání - na takovýhle level profesionálního průvodcovství se já určitě v životě nedostanu :-) ()