ostravak30

Tahle komedie patří mezi mé nejoblíbenější. Vejdělkovy filmy totiž miluju. Společně s těmi Svěrákovými. Protože mi tak trochu připadá, snad se otec a syn Svěrákovi neurazí, že lehce, třeba jen okrajově, ale pokračuje v jejich práci. Točí poetické, milé filmy. Příjemné, lehké, svěží komedie. Tohle je jedna z nich. Navíc v ní hrají skvělí herci a přidávají tak na kvalitě hereckých výkonů. Hlavně Bob Klepl a Eva Holubová. Ale výborní jsou i další. Pak tu máme pár osobních příběhů a samozřejmě vtipné hlášky. Byla doba, kdy jsem tuhle komedii sjížděl každý den a za celé léto jsem ji viděl třeba třicetkrát. Hodně mi zvedala náladu, když mi zrovna nebylo nejlépe. K tomu výborná hudba. Nikdy jsem to neudělal, ale už jsem hodnotil více vašich filmů a jsou úsměvným pohlazením na duši, děkuji pane Vejdělku! ()

AgnesDee

Jedna z těch lepších moderních českých komedií, která je sice místy dost cringe, ale zase se zde objeví dost parádních hlášek, které si pamatuju z dětství. A možná i ta nostalgie moje hodnocení zvyšuje. ()

JosefTomas

Film dominuje ve svém vykreslení postav, jenž se stávají víceméně karikatury typických Čechů na dovolené a extrémní vykreslení naší nátury. Potud dobře, ale jakmile přijde na nějaký příběh, začíná to drhnout. Ono totiž krom té naší nátury není ve filmu moc, co objevovat. Naštěstí vtipy i skeče zbytek trochu zachraňují, ale ani to nevyplní tu příběhovou prázdnotu. ()

PlysovyMacko

Atmosfera je ako dovolenka v Bulharsku. Vsetky postavy su karikatury, ktore ziju svoje mikropribehy. Niektore su vylozene trapne ( chlapec, co si mysli, ze je teply ).  Uvod a predstavovanie slubuju viac vtipnych scenok zo zivota, ale ako sa film vyvija dalej, je to slabsie a slabsie. Najnormalnejsia a najsympatickejsia postava je mlada Polivkova (je nad vecou), ktora mi vobec nepripada ako taka sereda, aby jej to pripominali rodicia aj muzi. Najviac sa mi pacila pesnicka na konci. ()

Pitryx

Vůbec mně nevadí, že to nemá děj, ale že je to poskládáno z takových, jakoby střepin. Některé hlášky jsou super a některé scény rovněž. Jistě, má to i slabá místa, ale kde nejsou, že jo. Jen mám stále potíž s těma dvěma mládenci, nemám nic proti jejich vyznání, je to jejich věc, ale na veřejnosti mi to vadí a u scéna jak leží spolu v posteli, i když se nic neděje, mi bývá poněkud nevolno. Přesto hodnotím snímeček jako nadprůměrný. ()

missaak

podle mne senzacni vec,opravdu sem se smal skoro cely film Karel +Karel jsou mozna trosku prehrani, ale zas je s nima sranda....:) ()

pOne

Dvojka autobusáků Karel a Karel poráží o třídu všechny ostatní (v lepším případě). Některé protagonisty o tříd víc. Trochu koncentrovat děj a výsledek by byl lepší. Takhle je to na slabé 3 hvězdičky. ()

forrest11

Sem-tam sa na tom da zasmiat, scenar avsak dost zaostava...Najvacsim trnom v oku pri sledovani tohto snimku je Anna Polivkova, ktora predvadza vykon, ktory s herectvom nema spolocne takmer nic..miestami je jej vykon az trapny a clovek nevie, ci sa ma smiat alebo plakat... ()

BradleyT

Prosím Vás ty podšálky....!! :-D Ten film je geniální, proste realisticky ukazuje, jak může vypadat takový obyčejný zájezd čechů k moři. Hodně povedený filmeček. ()

Napoleon-B

Omlouvám se všem, kterým se tento film líbil. Ale mě ztvárnění a hlavně dramatizace přišla natolik katastrofická že jsem musel film posouvat dopředu. Absolutně žádný růst postav,člověku, který nečetl knihu nicneříkající scény, degradace některých postav na úroveň nejnižší, smazání charakterových rozdílů,které jsou tak vtipné, mezi postavami (například Helga a Šarlota-jsou téměř naprosto stejné). Po shlédnutí jsem Účastníky okamžitě smazal a odhodil v zapomění. Je pravda, že jsem silně ovlivněn tím, že účinkuju v divadelní podobě Účastníků, kde hraji Ignáce, ale co je moc to je moc. Hodně by mě zajímalo co na to říká Viewegh....... Snad jedinou hvězdičku, kterou jsem dal, uhájila Jolana, která byla opravdu krásně uvěřitelná a možná nejméně zprzněná postava dramaturgem. ()

Santek odpad!

Jedná se o ubohý vrchol trapnosti české kinematografie. Já to beru jako pokus zfilmovat dokument o klasickém zájezdu čechů k moři, ale hodně nudný a trapný. Zájezd čechů k moři. Tohle by mohlo být zajímavé téma na komedii, ale muselo by se využít úplně jiným způsobem. To jsem se na svém zájezdu k moři bavil mnohem lépe. Chtěl jsem to vypnout už asi po první třetině filmu, ale dodíval jsem se na to abych mohl dát hodnocení odpad. Nerad dávám odpad českému filmu, ale tady to jinak nešlo :-( ()

Anworon

Příjemný a zdařilý film. Zamyslete se nad názvem a dojde vám, jaké bude zpracování. Ano, trochu popisné (z toho vyplývá malá gradace, ale není přece pravda, že každý dobrý film ji musí mít), nenudící, bez snahy o maximální atraktivitu. Jitku Kocurovou měl režisér vést citlivěji a trochu rušiví (mimo rámec stylu) jsou i řidiči, byť jsou vtipní. Jinak bych figurkovitost filmu nevytýkal, nezůstalo jen u povrchu. Stejně tak bych nekritizoval výběr typů účastníků zájezdu, protože na zájezdě se opravdu scházejí různí typové. Ve srovnání s některými filmy Almodóvara (vynášeného do nebes) zlaté. (Almodóvar se mi vybavil právě kvůli postavám.) Román pro ženy je filmovější + komerčnější = horší. Tři a půl hvězdičky pro Účastníky zájezdu. ()

Romadoor

Já to viděl první den dovolený v letňáku v zámeckým parku Telč - a super. Potom jsem o tom trochu popřemýšlel, viděl asi 20 minut v televizi a.......vidět to jen v telce tak dám 1 *. Ale zase ta rodina - ta byla trapně dobrá.... ()

JanHá

Knihy M.V. mě nikterak neoslovují a filmové adaptace už to asi těžko mohou změnit. Účastníci zájezdu jsou ale v televizi snesitelní. Taková malá česká podívaná, která uplyne, sem tam nějaké očekávané klišé, více či méně trapný humor... Do mých filmových dějin se snad zapíše jen dvojice řidičů, ti byli skvělí. ()

moviepill

Po prvom zhliadnutí som nebol príliš nadšený - možno som mal zlú náladu, ale už po druhom videní som akosi viac vnímal očakávaný humor, ktorý som nejak zvlášť nenachádzal pri prvom stretnutí s týmto filmom. Pani Fialová a Anna Polívková na mňa urobili najhlbší dojem, celkovo však tomuto filmu nechýbajú groteskné postavičky, ktoré sa zaiste objavujú v takmer každom zájazdovom autobuse (možno až na homosexuálnu dvojicu). Z filmu sála letná atmosféra, podmorské scény sú výborné. Zopár hluchých miest, ale inak vydarená komédia. Humor, ktorý neurazí, jemná erotika... - bavil som sa. (na druhýkrát) 4*. ()