rischa65

Koukám, že to tu Viewegh od žáků ZŠ a studentů nejrůznějších uměleckostí a estetičností, (které nelze nedostudovat), pěkně schytal. A nad názorem 13 letého Marka (Sunwise), na kterého tam bylo příliš sexu, jsem se skutečně musel zamyslet. Co ale udělat stím, že je Viewegh pořád nejpřekládanější český autor od sametového předání moci? A ten film, to je nadsázka a velmi slušná, často hořká, letní komedie. Jenomže o nás. A to se nám nelíbí, že? ()

davistercz

Abych řekl pravdu,čekal jsem že tento film bude něco "extra", ale byl opakem.. scény vůbec nebyly vtipné,špatné postavy... podle mě nepovedená komedie, ale má v sobe to nějaké kouzlo, že jsem musel dát ty 3 hvězdy.. ()

Lula.cz

Účastníci zájezdu dle mého názoru perfektně vystihují české turisty. Asi každý zažil někdy takovou dovolenou s takovými spolucestovateli. A hláška "ležel tam jak vyvrženej vorvaň" mě napadne nejspíš při každé dovolené u moře. Příjemná komedie, která je koukatelná i opakovaně. ()

B.C.B.P.

Mám akúsi sociálnu slabosť... Dovolenková odysea strojených postavičiek a vykonštruovaných point – ktoré viac-menej f.ngujú... Som malý fanúšik Účestníkov zájezdu ako nenáročnej letnej snímky a s malou dušičkou tiež ako (výpovednej) sociálnej palety, kde ju poniektoré tunajšie kusy zotierajú. Segmenty, kde sa objavila Polívková boli najpresvedčivejšie (dokonca dramaticky). Potenciál, priatelia, potenciál... nedotiahnutý, ako v niektorých epizódach, tak v závere. A niektoré línie len do počtu... Ale beztak sympatický dojem tomu uprieť nemôžem (tá platná dovolenková rutina / ,,A kdy jste ho tam měla naposled?“ / voayer a onanista / tygří mast / naivita / Karel a Karel / ,,A Vetřelce, kolikrát si videl Vetřelce?“ a plavání...). Komické, tragikomické a tragické. Vtipného však bolo viac než tragického. Hele, trochu nadhledu, bratři! Na čsfd je asi moc Čechů. ;) ()

sharka.68

jednu hvězdu paní Štěpánkové, druhou paní Fialové.....dokopala jsem se k tomu,že se na tento film podívám, hm..už to nikdy neudělám. ()

Palisander

Smutný príbeh o smutnom sexe so smutnými hereckými výkonmi, biednym "kameňákovským" dejom a úplne žalostnou telenoveloidnou kamerou (bol tam vôbec aj iný ako statický záber?). Dve nadržané teensky v plavkách to nezachránia. A primitívnejší product placement asi budem musieť hľadať ešte pekne dlho. ()

Mikakel

Typická česká rodinka na dovolené,a vůbec typičtí češi někde v zahraničí.Ukázka toho jak to ve zkutečnosti vypadá,no prostě sranda sranda a sranda. 4* vyvrženej vorvaň ()

Domas88 odpad!

Vidět tohle.... ani povinná četba už mě nedonutí vzit do ruk knížku, viděl jsem ji teď v knihovně a málo jsme se s přítelkyní smáli :D ()

Martanecek007

Koukám, že 5 hvězdiček dávám jako jedna z mála. Na mě tahle komedie prostě zanechala stopy a to v podobě hlášek, které jsem se naučila používat ve svém každodenním životě. Karel a Karel, hnědý podšálky atd. Tak to prostě ten film musí mít něco do sebe, když si z něj odnesu tohle :-) Líbí se mi hlavně prolínání osudů více lidí, hlavními hrdiny jsou vlastně všichni účastníci a né třeba jeden zamilovaný pár. Každý si pak vybere příběh, který se mu líbí. Je to dokonalý film na letní večer, protože z něj vyzařuje teplo, sluníčko, prostě léto. ()

Metal.God

Mě to přijde jako taková lehčí tragikomedie ve stylu Pelíšky. Pelíšky jsou ale dramatičtější a tragičtější. Účastníci zájezdu je především komedie se skvěle vykreslenou atmosférou. Velmi se mi líbí, jak Viewegh charakterizoval a vystihl různé typy lidí. V některých postavách jako bych viděl své známé. Tyto postavy zahrají skvělí herci nebo bych mohl říct doslova herečky. Eva Holubová, Květa Fialová a Jana Štěpánková jsou všechny skvělé, ale v tomto filmu absolutně exceluje Anna Polívková. Inu, svůj talent zdědila po otci. Ve filmu je také mnoho skvělých hlášek, vtipů, ale i citátů. Zde jsou dvě nejlepší hlášky: ,,Proč z nás dvou chrápe zrovna ta hluchá?" „Ještě jednou mi řekneš čumáčku, a rozmlátím ti palubní mikrofon!” ()

Meow86

Smutné na tomto filmu je, že je to kurevsky přesná sonda do duše českého výjezdového cestovního ruchu. Kapacita Karosy: 44+1. Z toho 4+1 zvrací, 2+1 nezavře zobák ani v noci, 4+1 potřebuje imrvére chcát, 1+1 nemají kompletní doklady, 0+1 zapomene “něco“ na předchozí pumpě, 5+1 se vožere Kozlem ještě před první výměnou řidičů, 6+1 radí průvodci, jak má dělat svoji práci, 3+1 chrápe a leze na nervy ostatním, 1+1 se jako ale fakt nenápadně hladí, 8+1 smrdí zapařenejma řízkama a JÁ to mám všechno ignorovat?! 75% ()

Eire

Lepsie to snad ani nemohol autor napisat, vlastne to ani nepisal Viewegh, lebo taki ceski turisti (aj slovenski a polski) naozaj su. Jednoducho je to opisana slohova praca, lepsie opisane nez romany pre muzov ci zeny. U mna kultovy film... Holubova, Krobot a Liska v hlavnych ulohach, zvysok sa snazi, ale iba sekunduje. 60% je podla mna hoooodne maaaalo, ()

natalanka

Viděla jsem až teď.... takové jsem měla mezery v české tvorbě :-):-) A .... no co naplat. Já do toho zaplula už jako do české klasiky :-) Frky z tohohle filmu letí mezi lidmi :-) Mě se líbilo :-) ()

ZHODNOTITEL

Udivuje mě místní poněkud nízké hodnocení. Film se stal klasikou hned po jeho uvedení. A není divu. Skvělé téma, které tu nikdo předtím nezpracoval a ti řidiči jsou prostě řidiči, na to nikdo nezapomene. Je ale pravda, že druhá půlka filmu hodně slábne, a že se tak trochu přetváří v něco, co na začátku nebylo. ()

harycek

Vcelku příjemný a pohodový snímek o jednom "obvyklém" zájezdu!! Přidávám jednu hvězdu za konec a za písničku!!! ()