Had6

I přes různé maličkosti, které ve filmu působily trochu nepatřičně, jsem si ho příjemně vychutnal. Některé prohozy v podání Anny Polívkové byly vážně skvělé a to už nemluvím o parádní dvojici řidičů autobusu či Bobu Kleplovi. Prostě příjemná česká komedie. A ta již zmiňovaná absence děje mi vůbec nevadila. A ještě něco. Vracejte ty podšálky!!!! ()

Kosmik

V první řadě musím pochválit režiséra za odvahu si k debutu vzít tak složitou látku, kde hlavně má velké množství postav. Jsou zde ale začátečnické chyby, zejména v závěru, kdy evidentně ve střižně ten film "dolepovali" vším, co bylo v koších, aby se vešli do předepsané stopáže. Film je satirická sonda do života různých lidiček jedoucí jedním autousem s jednou cestovkou na zájezd k moři. Z dosavadní tvorby bych to přirovnal asi nejvíce Papouškově trilogii o Homolkových. Ovšem s tou poznámkou, že Papoušek měl velmi kvalitní herce pro všechny postavy. Účastníci zájezdu nemají takové štěstí na herecké obsazení, zejména dvou mladých kamarádek předhánějících se ve svádění plavčíka. ()

ilemas

Napoprvé se mi to tak nelíbilo, po druhém shlédnutí přidávám jednu* Na autobusové zájezdy jezdím hodně často a někdy to tak doslova vypadá. Někdy jede autobus plný buranů, což jsem zažil při poznávacím zájezdu do Švýcarska a byl to nezapomenutelný zážitek, téměř jako v téhle komedii. ()

Violeta

Sakra co já na těch dovolených dělala špatně?? Proč jsem nekradla kelímky, neorganizovala veřejná hlasování o tom, kolik přítomných onanuje, proč jsem házela (bez)významný laškovný pohledy místo toho, abych vznesla jasný požadavek na (ne)závazný sex atd. atd.?? Vždyť jsem si tu dovolenou kurva mohla tak pěkně užít!! :) ()

berusche

Ať tak či onak, po zážitcích s cestovními kancelářemi (byly dva) už jsem nikdy nikde s nimi nebyla. A víte proč? No, Účastníci to shrnuli dokonale. A já musím říct, že za některé postavy jsem vskutku vděčná, neb jsou více než reálné. Některé dialogy mě dostávaly do kolen (ať už ty, já nikdy nečtu noviny, gerontologický kroužek, Karel a Karel, udělám doma řízky a já půjdu na pivo-hlavně aby nepršelo). To bylo totiž z toho mála, které je na tomhle snímku dokonale pravdivě smutné. Sonda do české povahy se Vieweghovi docela povedla a za to si toho cením. O něco méně si cením ovšem pro mě zbytečných výkřiků do tmy jako byla Pamela a zpěvák, stejně jako některých hereckých výkonů, jako je ten Polívkové (to je přátelé dle mého tragédie) a Opršálové. ()

balba

Konečně další český film u kterého jsem se pobavila.Herecké složení je super.Herecká dvojce Štěpánková a Fialová nemají chybu. ()

Nuala

Nebylo to špatné, dalo se to... A navíc Jitka Kocurová byla fakt dobrá, u té jsem se opravdu zasmála :) ()

ZoltanCZ

Žádný zázrak, ale oproti prachpříšernému Románu pro ženy příjemné překvapení. Účastníci sice nemají takřka žádný příběh, ale herci a jejich postavy film doslova zachraňují. Nuda se naštěstí nekonala a těch pár povedených hlášek se taky najde. 5/10 ()

Meridius

Nebýt Karla, Karla, Jitky Kocurové a toho blonďatýho geeka, tak nevim. Asi by to byla docela nuda, takle to na jedno zkouknutí ještě funguje. ()

HappySmile

Tak napoprvé mě tenhle film moc nezaujal a ani se mi vůbec nezdál vtipnej, napodruhé jsem ale musela zvednout hodnocení, on to asi fakt není humor pro každého, ale když se člověk naladí na tu správnou vlnu, tak je to fakt nářez. Protože je pravda, že takhle nějak ty český zájezdy opravdu vypadají. ()

lekr odpad!

Tenhle film přímo nesnáším!! Viewegh je dobytek a Vejdělek mě zklamal tím jak tohle mohl natočit. Místo rodinné komedie z dovolené ubíjející dvouhodinové vyprávění o sexuálním životě zúčastněných. Z některých scén se mi až dělalo špatně. K tomu ještě příšerní herci a trapné dialogy. Odporný snímek!! ()

rakovnik

Vždycky, když vidím tento film, se zase těším na léto. I když jezdím na dovolené raději bez cestovek, na vlastní pěst. Divíte se, když to vidíte? Ale vážně: opět jedna z povedených letních komedií, kde musím vyzdvihnout dvojici Klepl - Holubová. Mě u tohoto filmu nechybělo nic podstatného, a už vůbec ne poslední dobou tak šíleně okatý product placement, kterého zde bylo naštěstí pomálu. Objevily se zde asi všechny druhy českých turistů, tak jak jsme vnímáni v zahraničí, ale co, uznávám sebeironii. Skříň plná sklenic se zavařeným jídlem je na hotelovém pokoji opravdu naše specialita :-) ()

SallyZen

V celku odpočinková a průměrná komedie, kde se střetávají lidé různých povah, vyznání nebo sexuální orientace. Víc jak 3* dát nemůžu, protože je to jen vážně na odpočinek. A typičtí čecháčci se nezapřou. 50% ()

Gee.Rocks

Bez sebemenší pochyby jeden z nejlepších českých filmů moderní doby! "Když u moře chčije, tak je celá dovolená v hajzlu:" "A ty hnědý podšálky vracejte!" ()

Figu

Karel a Karel.... Á vysoký Jálóvéc, a vysoký jákó já.... Kozy Kocurové! A z těch jsme byli tenkrát docela všichni kurva dost vyndanáý a následně udělaný! Hele, nebyla to vůbec špatná komedie. Navíc i parádně obsazená! Myslím si, že kdo si tenhle zájezd v bedně užil, hned by si takovej jeden střihl i v reálu. Tak s Jituš určitě. 60% ()

dezorz

natacat filmy polodokumentranym sposobom je akasi znudzecnostna nova vlna novej vlny v ceskej kinematografii. ved staci tak malo. bohuzial, tomu je casto poplatny aj vysledok, malo respketive menj nez dobry film. nie kazdy vejdelka ma stesti. ()