Ozzy2

Kdo takto někdy cestoval k moři, musí jásat.Takové panoptikum se vždy v těch 6:00 na I.P.Pavlova sejde a je veselo:)) ()

tranquill

"A 10 let nato už jsem si při tom představovala někoho jinýho. Belmonda nebo jednoho učně, co u nás prodával v masně." Vtipná odlehčená letní komedie. Člověk se baví i poněkolikáté. "Hurá, funguje to!" ()

kluzo

Původně jsem dal *4, ale už jsem to viděl asi 6x a pořád se to dá vidět, tak si myslím, že si to tu 1* navíc zaslouží. Není tolik takových filmů. ()

truhlik

Průměrná komedie, od které se však ani více čakt nedalo. Kniha by mohla být rozhodně lepší, neboť kvalita filmu trpěla hodně kvůli velice nudným nepřirozeným dialogům, které leckdy nedávaly ani smysl. Další věcí bylo někdy zcela nesmyslné a odporující si chování hlavních hrdinů, zvláště slavného zpěváka Maxe. Naopak se mi líbilo velké zastoupení různých druhů povah (typických) českých lidí a nezapomenutelní byli řidiči autobusu K+K s hnědými podšálky. A také ne zcela očekávaný konec takový polohappyend což oceňuji.Ještě mohli všichni vybalit řízky v autobusu, ale tak snad příště... ()

lickerman

Příjemná a oddychová letní komedie. Do kina jsem na Účastníky jít nechtěl, byla to v podstatě náhoda, že jsem se na ně vydal. A rozhodně jsem nelitoval. Herecké výkony Polívkové, Holubové či Klepla byli opravdu velmi dobré. Naopak Kocurová byla děsná. A co se týče nejlepších postav? Jednoznačně autobusáci Karel a Kája:-) ()

HawkeyP

Další "lidová" komedie, která není ani tak filmem, jako spíše přehlídkou více či méně vtipných scének, mezi které tvůrci občas strčí vážné drama, které se tam hodí asi jako pěst na oko. Na druhou stranu, oproti Kameňáku je to ale přece jen stravitelnější. ()

zapalik

Film mě zklamal. Provázela ho zbytečná očekávání: všude okolo jsem slyšel, že jde o podbný kult, jako jím byly kdysi Pelíšky. Houby z octem! Většina gagů tisíckrát provařená jinde, bláznivá Květa ohraná (byť proti ní jinak nic nemám), katarze dvou namyšlených mladic lačnících po stejném plážovém frajírkovi nedotažená. Potěšila mě Anna Polívková, kvůli jejímu výkonu ocením i repete na DVD. Originální úchyl, gayové konečně představeni jako normální lidé, ne jako primitivní vykroucené kreatury, maloměšťácká rodna s vietnamskými taškami zase naopak zbytečně vykreslená až k neuvěření. Přesto musím přiznat, že jde po dlouhé době o docela oddechovou českou komedii,při které jsem se párkrát i dost zasmál, což se často nestává. Takže: kino nebrat, za to je škoda peněz, půjčovna za tři pětky za čas ideální! ()

sonoluca

Párkrát se člověk sice zasměje (zásluhu na tom má hlavně Miroslav Krobot), to ale samo o sobě film lepší neudělá. ()

Trixi

Tak nějak jsem očekávala, že to bude bomba, ale bohužel jsem z toho zas tak nadčená nebyla. Musím ale přece jen uznat, že některé pasáže mě docela dobře pobavily. Tak především ty s Karlem a Karlem a taky dvojce Holubová, Klepl. ()

Gardenboy

Žiadna katastrofa sa nekonala. Tento film by v kľude mohol ísť v hodnotení do červených čísel, ale diváci sú moc na veľa a veľa od filmu čakajú. Výborná kamera, vtipné situácie, na ČR nadpriemerný film. Dávam 4* a tú piatu nepridám iba pre to, že film od polky stratil dych. ()

tančísvlky

jeden z mála slušných oddychových filmov poslednej doby v českej produkcií . Dobre urobený casting , a nečakane kvalitná obrazovo stvárnená kamera , dotvára vierohodnosť tohto dielka... ()

Yawgmoth

Četl jsem i knížku a ta mě docela dost bavila,tak jsem čekal jak dopadne film a zase tak špatné to nebylo,sice tam je pár odchylek od knihy,ale nic zásadního...docela slušné...70% ()

Sosak

Až na řidiče Karla a Karla šlo o amatérsky vyvedenou podívanou, plnou nehrajících herců a nehrajících neherců. Viewegha jsem nikdy nečetl a nemám chuť s tím začínat - ty jeho zfilmovaný výstřiky mě netankujou. Komedie má být vtipná a tohle bylo takový utahaný s blbou atmosférou. ()

Anayka

Tenhle humor je na mě příliš laciný. (po prvním zhlédnutí v kině) // Ale vždyť ono to nebylo tak špatné... (po zhlédnutí v TV) Asi jsem Účastníkům trochu křivdila. On se v tom totiž najde každý, kdo byl aspoň jednou takovým účastníkem zájezdu. ()

HonzaMag

Jo, přesně takhle to nějak probíhalo ... Věrný popis porevolučních autobusových zájezdů. Dnes již pro zasmání, pro mnohé skutečné tehdejší účastníky již méně. Karel a Karel, podšálky, ... ()

Brinkley

Tak tohle už nikdy!! Ploché postavy, mizerný scénář nedává hercům ani tu sebemenší naději. Jen řidiči K+ K jako by si sem na chvíli odskočili z úplně jiného filmu... Díky nim ta jedna hvězda. ()

Jonatána

Bezvadná letní komedie, kterou prostě můžu. Ani nevím, kdo se mi líbí nejvíc. Vlastně vím: Karel! Myslela jsem si, že to je silně přehnané, neb autobusové zájezdy fakt nepěstuji. Kamarádka, která ano, mě ujistila, že Karel se najde pokaždé. Letos jsem byla autobusem v Anglii. A...jóóó, byl tam Karel. Doplnění 21.1.2018 Po téměř deseti letech se na mém hodnocení nic nemění. Naopak, Účastníky můžu vidět kdykoli znovu, vždycky mě pobaví, příjemně naladí, nadchnou vykreslením jednotlivých postaviček a v některých okamžicích i dojmou. Prostě po mnoha zhlédnutích můžu klidně říct: Tohle je fakt moc fajn. ()