PTomA

Rád se sebepoškozuji :) Účastníci zájezdu jsou dalším Vejdělkovým/Vieweghovým mišmašem, který byl jeden z prvních filmů našich morálně sporných komedií. Člověk se vždycky něco zajímavýho dozví. Až tedy potkám v křoví onanistu, pochválím, ho, poplácám po ramenou a ještě se s ním pomiluju, protože vo tom je život, ne? ()

Dukekuky

Takže, konečně jsem se k tomu dostal. Komedie kterou jsem viděl snad 100x a stále mě baví! Ano nejedná se o nejlepší komedii ale humor tak fakt dobře funguje! Začátek si mě hned skvěle chytil a já jsem si řekl: hm, tak snad to nedopadne jako Babovřesky nebo Kameňák! Naštěstí jsem se mýlil a jsem za to fakt hrozně moc rád! Musím také pochválit skvělé obsazení herců a např. Eva Holubová zahrála svojí roli úžasné! A není jediná, najde se těch herců mnohem více a řekl bych že to zahráli všichni víc než dobře! Účastníci jedou na dovolenou a začínají vtipné scény v autobuse které se zvlášť povedly! Jak už píšu po x krátké, humor zde funguje více než dobře a to je asi důvod proč se mi film tak hrozné moc líbí! Abych se tu pořád neopakoval dokola tak prostě humor skvělé! Děj mě nijak nezaujal, taky co čekat od komedie co má být vtipná ale že tu dej nebyl nijak moc zajímavý tak mi to ani trochu nevadí. Nevím co dál napsat k této komedii, rozhodně doporučuji a celkem se divím že to má tak málo procent! 7/10 ()

walkingdead

Tenhle film je ideální reklama. Tedy ideální na to, aby odradila lidi od účasti v jakémkoli organizovaném zájezdu do zahraničí. Aspoň na mě to tak funguje, nikdy jsem se ničeho podobného neúčastnil a "díky" tomuto filmu ani nikdy nebudu. To už i ten výlet vidláků z Hoštic do Itálie byl zábavnější, i když celkově stál taky za hovno. Jednu hvězdu dávám za... nevím za co. Za kozy ne, nejsem už puberťák. Tak možná za to, že jsem po celou dobu sledování odolal nutkání vystřelit si mozek z hlavy. Ale to bude spíš tím, že nemám čím, než zásluha filmařů. Tak nevím. Ale nechce se mi to házet rovnou do odpadu, tak tam tu jednu nechám a třeba někdy na nějaký důvod přijdu. A vlastně jo - natočit komedii, u které se člověk ani jednou nezasměje, je taky umění. Tak za to ta 1 *. ()

carl.oesch

Nějak nechápu, proč z jednoho z mála románů, které Vieweg napsal a podle kterého byl natočený film je tam toho ani ne polovina a zbytek tvoří "jiné" příběhy partičky rekreantů. Asi mistr tak sršel nápady, že kde se musel omezit v knize, tak nacpal do filmu. Přitom knižní verze s Ukrajincem a Annou Polívkovou byla mnohem zajímavější, stejně jako řada jiných věcí. Knize jsem na DK dal tři hvězdy, tomuhle dám jednu - za některé dobré herecké etudy a - podšálky. Dvojice řidičů autobusu v provedení Liška a Krobot a dvou hošanů (Jastraban a Nosek) pobavila snad ze všeho nejvíc. Jitka Kocurová je sice pohledná, ale herečka to není ani náhodou...a nakonec platí i to, že Vejdělek jako režisér stojí taky za starou belu, což tuším ukázal i v Saturninovi. ()

LarryW

Nenáročná oddechovka plná dialogů, bez výrazné dějové linie, pro občasné pousmání. Naštěstí jen s mírnými náznaky primitivního troškovského "NOVA-humoru" - přesné 3 hvězdy ()

old salt

Tak tohle byla pohoda. Skvělý oddechový film. výborné výkony herců. Máme "nového" a talentovaného režiséra ....! ()

mr.sulas

Člověk,který zapřemýšlí nad tím co mělo být sděleno tímto příběhem,zamyslí se nad tím proč bylo tohle takhle a nebo tohle takhle,tak objeví pravou hodnotu tohoto filmu.Je to pohodovka,která pobaví a zároveň k zamyšlení,typický "Viewegh".Cituju mou kamarádku!A musím s ní rozhodně souhlasit.A v žádném případě nesouhlasím s názorem,že to nestálo za nic.To je podle mě názor mimo mísu! ()

esmoke

Lepsi nez katastrofa jmenem ROMAN PRO ZENY, ale i tak je to podivana o nicem. Dej je vestery zadny, hudba nepostrehnutelna, herci odevseho trochu...... Proste celkove mi to prijde za ty penie trochu malo. ()

Atakdale

Klasický případ komerčního nízkorozpočtového filmu, co si má najít diváka, který nepotřebuje vidět velké umění, ale jde se do kina jen odreagovat. Film má klasický americký děj kdy dopředu víte jak co dopadne. Nicméně se ve filmu najdou situace, které vyloudí úsměv diváka. Za pochvalu například stojí role řidičů K+K. ()

Nerajohn

Jenom jsem věděl, že nějaký takovýto film je. A tak jsem v neděli vpodvečer zasedl k telce a pustil a co neviděl ? Po dlouhé době ( od Pelíšků ? ) zase českou komedii, kdy jsem důvod se několikrát zasmát. A dost. Jenom ty babky, především K.Fialová - otřes a běs. Celkově to na mě působilo jako průnik mezi Troškou a Hřebejkem. ()

_Irbe_

Lehký průměr z českých luhů a hájů u kterého jsem se párkrát pěkně zasmál, ale hlavně ke konci už velmi nudil. Charaktery jsou strašně jednoduché a od začátku do konce se prakticky vůbec nezmění. Vývoj postav tedy nulový (možná až na Annu Polívkovou..fakt sympaťačka na rozdíl od její role v Boleru,což je samozřejmě znak že umí hrát výborně). A z účastníků mi nejvíc vadili ty burani, byli tam dost k ničemu. ()

marivet odpad!

Jaká to byla sláva s uvedením do kin a pak takový brak. Možná jen hezký kukuč Jitky Kocurové a dál nic. Škoda o tomle díle všech děl něco dál psát...Bolí mě oči ještě teď... ()

BigBrother

Myslím, že na tu všeobecnou českou bídu je to nadprůměrné. A nepřišlo mi to jako "troškovské". Všechny ty "trapné" scénky a ukázky "malého českého člověka" tvoří jen kulisu pro drobné příběhy lidského tápaní a nejistoty. Vystupující zde sice asi o v něco méně atraktivním balení než v knižce, ale přesto viditelně. ()

Gormie

Na to, že jde o českou "lidovou" komedii to docela ujde. Moc originální zápletky tam nejsou, ale to je spíš dáno tím, že kniha vyšla už v roce 1996. Dneska jsou homosexuálové nebo voyerští potápěči v každém druhém filmu. ()

Mainer

Výhoda takovjech filmů je, že si prakticky každej vybere oblíbenej charakter. Nevýhodou je snad jen to, že asi nikomu nesednou všechny(nebo málokomu). Ale bylo to fajn, bavil jsem se :) ()

Infalín

Nejdřív jsem si myslel, že dialogy šustící papírem jsou legrace, ale bohužel nebyla. Na začátku mě to přímo praštilo do uší, ale pak jsem si začal zvykat. Asi nejnudnější postavou byl pan spisovatel, který to všechno jako v obrovským nadhledu pozoroval a jenom on měl jasno. Anna Polívková potěšila moje vyprahlé srdce, ale ošklivá rozhodně není. Film plyne bez překvapení a dějových zlomů a finální gradace se bohužel nekoná. ()

Sunwise

Kdybych měla recenzi na film Účastníci zájezdu napsat v jedné větě, zněla by asi takhle „je to film stejný, jako Vieweghovy knihy“. Protože mi ale tyto úžasné stránky poskytují prostor o poznání větší, popíšu (pro ty, kteří ještě náhodou od Viewegha nic nečetli), jaké jeho knihy jsou. Tak tedy: jsou čtivé. Zhltnete je, ani nevíte jak. Když je ale zhltnete, zjistíte, že nevíte, že jste je zhltli. Nic ve vás nezůstane. Jsou taky schématické. Postavy ve Vieweghových knihách, zdá se, mají hodně málo vlastností. Mohou díky tomu být jednoznačné. Ale taky nudné a snadno odhadnutelné. A rozhodně dost neuvěřitelné. No, a takové byly i ve filmu Účastníci zájezdu. Myslím, že Jolana, Pamela, Max... nikdo z nich v běžném životě nemůže existovat. To je tedy můj názor. Kdybyste je náhodou znali, dejte mi vědět :o) Film utekl stejně rychle, jako mi kdysi utekl čas při čtení knižní předlohy, a už při odchodu ze sálu jsem přemýšlela: o čem to vlastně bylo? Vejdělek nevejdělek, Viewegha nevymazal. On tedy asi ani nechtěl. A možná si to ani nemohl dovolit, je to přeci jen mlaďoch (věděli jste to?!) Ještě dodám, pro zajímavost, jak tohle dílko hodnotil můj třináctiletý kamarád. Řekl, že to bylo „nemastné neslané“, že tam něčeho bylo příliš (sexu) a něčeho zas málo (humoru) a že ten film nesplnil jeho očekávání. A jeho recenze v jedné větě zní: „ostrůvky humoru v oceánu nevýraznosti“ (nebo tak nějak, jestli jsem to překroutila, promiň, Marku :o) Co říci závěrem? a) Markovi věřte, není to jen tak nějaký třináctiletý kluk b) Běžte na to, nudit se nebudete, a jestli jo, tak vám rozbiju palubní mikrofon! :o) ()