epicek

Ať si každý říká co chce , pro mě je tohle jeden z nejlepších českých filmů a to jsem ho viděl nespočetněkrát :) ()

PROCESOR

Jasně, že na knižní předlohu to nemá, ale i tak hezká sonda do turismu kdy se otevřely hranice. Ještě, že se i naše společnost vyvíjí a doby, kdy jsme si brali na dovču řízky a smažily je na pokoji je už pryč. Témat kterých se film dotýká je mnoho- puberta, homosexualita, víra, sebeironie, manželství, přátelství, láska, "Čecháčství", úchylky, důstojnost, trapnost, vyhazov, sexuální fantazie a mnohé další. Věřím, že každý si najde to své. ()

Juto

Mierne vtipná dobromyseľná ľahká komédia. Film sa spolieha na sexuálne problémy, stretnutia, ktoré zlyhajú, zmena partnerov, erotické zmätky, veselý kúsok o kondómoch atď. Nie je to komédia na smiech, ale humor je občas chytrý. 6/10 ()

emo

Som dosť sklamaný, lebo samotná téma "našich" dovolenkárov má veľký potenciál, ale totálna neschopnosť režiséra, ako aj niektoré dejové línie na hranici absurdnosti sa podpísali na výslednom dojme - balada o prdu... ()

KajusaK

Velice zajímavý příběh od moře, který vždy ráda vidím. Musím říct , že scénky s Helgou a Šarlotou byly nejlepší (Já jsem ztratila pas) .. ()

Icefist

Můžete se mnou nesouhlasit, můžete se rozčilovat, můžete protestovat, ale to je tak všechno, co proti mému komentáři uděláte. Pět procent za jedinou vtipnou scénu (přihlašování se, kdo onanuje), pět procent za prsa Jitky Kocurové (kterou miluju), pět procent za jednu sympatickou scénu (klukovo zjištění, že je na holky) a pět procent za jedinej hlod, u kterýho jsem se za celou dobu od srdce zasmál a kterej uvádim na konci komentáře jako oblíbenou část. A to jsem možná ještě příliš hodnej. 20 % Oblíbená část- "Chápeš ho?" "Nechápu, dyk měl dva filky." ()

Radiq

Jestli někdo čekal, že tohle bude dobrý jak Román pro ženy (třeba jak já), tak se pěkně spletl. Nebylo to ani tak příběhem, jako tím vším ostatním. Přesto se tam našly dobré momenty, ale nadšenej teda fakt nejsu. No a Fialová a ta druhá babky, to bylo fakt to nejpříšernější z celýho filmu, jak po herecké stránce, tak po té stránce při pohledu na její ksicht (sorry všem gerontům). Vychytanej byl hlavně Liška coby Karel a Krobot coby druhej Karel a jejich hlášky kolem těch kaléšků. A Holubová už mě taky sere, že je v každým druhým českým filmu. ()

otík

V době série Slunce, seno a ... by se tato komedie klidně dala zařadit jako jeden díl této kolekce. Jde o zcela prostou (vtipnou) komedii, která zachycuje několik postaviček či rodin na výletě u moře. Nejde zde o žádné typické české návyky, ale o mezilidské vztahy a jejich problémy. Přes všechnu snahu mi nejvíce utkvěly v paměti scény s řidiči zájezdového autobusu, kteří co věta, to perla. Hudba: Oskar Petr ()

tom88

Nieje to už taká katastrofa ako Jak se krotí krokodíli, ale aj tak to je ledva priemerná česká komédia so slabými hercami. Prvá polovica bola fajn, ale tá druhá strácala na kvalite svojim zaoberaním sa vzťahmi a svojimi vtipmi. 50%. ()

czejny

Vše to začalo nevinně jednoho krásného odpoledne, kdy se sešla skupinka tak odlišných lidí, až nad těmi jednotlivými osudy nejedno divákovo oko zvlhne. Právě tato různorodá skupinka lidí nepřinesla to, co by od ní leckdo čekal, a to fůru zábavy. Jednotlivé fragmenty ze všech účastníků byly dobře zvoleny, námět byl jistě dobrý, ale chybělo tomu všemu nějaká gradace. Vše zdálo se neúplné jako sbírka podšálků řidičů Karlů. Bez typově výrazných postav jako Bob Klepl, Eva Holubová, Pavel Liška by celému dílu chyběl vítr v plachtách a bez chrakterů průvodkyně, či dvou kamarádek (nabízí se kamarádky z Reflexu - Hana a Hana) by to bylo jako loď bez plachet. Bez povšimnutí nesmím nechat hravost tvůrců, kteří si s diváky pohrávali jako kocour s myší, hlavně co se kamery týče. Díky těmto kamerovým dvojsmyslům a výše zmíněným podmínkám úspěšné plavby lodí si naši účastníci zájezdu připluli pro 2*. ()

Sabrewulf

Jak mohlo být tohle nejnavštěvovanějším filmem roku? Jeden z těch mnoha novějších českých filmů, které spadají do škatulky: kdyžsebududívatnaprotiksousedůmvyjdetonastejno. ()

wendelin9

Rozhodně jsou i lepší komedie, ale tahle taky není špatná... Některé scény sice trochu nudí, jiné jsou zase malinko trapné, ale pár opravdu dobrých hlášek a úvodní píseň od Krause to skvěle vyrovnává na zlatý průměr :)... ()

3n3my

Zájazd na ktorom sú všetci povoľnejší, rozdáva sa najmä Polívková... ale áno, niečo na tom bude. Niektorí herci však prehrávajú a miestami sú dosť trápne scény, v ktorých sú si neni istý. Pre mňa čistý priemer, je tu zopár dobrých momentov a ubehne to celkom rýchlo, preto sa prikláňam k 3*. ()

MJMilan

Z českých filmů poslední doby jsou účastníci zájezdu dost nadprůměrným filmem pro oddychové nedělní večery. Jsou tím filmem, nad kterým nemusíte přemýšlet a jen se poklidným humorem bavit. ()

SeanLSD

Veľmi mdlé. Na rozdiel od knižnej predlohy - tvrdím dnes - na rozdiel od prvého zhliadnutia pred rokmi - kvôli ktorému som vtedy získal dojem, že Michal Viewegh musí byť neschopný spisovateľ. Opak je pravdou - bohužiaľ o Vieweghovi scenáristovi to neplatí. Zhustenie viacerých charakterov do menšieho počtu postáv iba zamrzí, ale do filmu sa bohvie prečo dostalo len málo z psychologickej prepracovanosti a vôbec nič zo zaujímavého experimentovania s románovou formou. Pritom sa z dovolenkujúceho Maxa-spisovateľa mohol stať Max-režisér, ktorý zasahuje do deja predstavovaného filmu o účastníkoch zájazdu... Ale to už by som chcel príliš - ono by stačilo, keby to malo v sebe väčšiu šťavu. Pod šťavou si totiž nepredstavujem rozpravu o masturbácií a didaktickú propagáciu tolerancie k homosexuálom, dokonca ani zobrazovanie niekoľkých párov veľmi krásnych (a odhalených) poprsí... (pričom na ich prítomnosť sa rozhodne nesťažujem!). Casting nie je vôbec špatný (až na toho nemastného-neslaného akože-speváka), ale väčšina zo situácií tak trefne opísaných v knihe, ktorá nimi doslova preteká, sa ešte aj v tom dosť úzkom filmovom výbere míňa účinkom. Kým knižní ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU sú chytrí, zábavní, výstižní, emocionálni a sebareflexívni, tí filmoví sú len spotrebný tovar na jedno pozretie. Nebyť knihy prečítanej s takým odstupom, k druhému by nikdy nedošlo. Aj v domácej kinematografií sú totiž húfy ďaleko lepších letných (tragi)komédií. ()

dr.fish

Účastníci zájezdu nejsou nic víc než lidovou zábavou, ale nutno říct, že poctivě natočenou. Místy jsem měl sice pocit, že koukám na Slunce seno erotika, ale nakonec jsem si řekl, že tohle bude asi o něco lepší. Přesto mi na tom jedna věc vadí,skoro všichni herci v tom hrají "na půl plynu" a to je velká škoda, je to hodně vidět. ()

sator

Tak nějak to bejvá...ale nakonec je to takové neambiciozní dílko které se dá.. Já vím že Wiveg nastavil zrcadlo ale ta dramaturgie... Navíc by neměl psát scénáře ()