World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

Janko_Vlyrd

Super začiatok a potom to šlo dolu vodou ako vodopád. Škoda. Veľká škoda. Keby tam nehral Cage tak by tento film nemal ani na 3*! ()

Phillo

Vcelku nevýrazný film, ktorý však nie je ničím podpriemerným a Stone sa za neho určite hanbiť nemusí. Nepomôžem si, ale mne sa jeho stvárnenie situácií z 11.9. páčilo viac ako vo Flight 93. Takto som sa dostal viac pod kožu americkým hrdinom a aj bežným „utekajúcim“ smrteľníkom, čo mi pozeranie sa na palubné dosky a arabské dohováranie neumožnilo. Prekvapujúco ma nenudili ani scény „pod troskami“ ani plač Maggie Gyllenhaal... Nevadilo mi vlastne vôbec nič, dokonca ani ten americký patriotizmus, keďže ide o skutočné udalosti... Aj tak však nemôžem ísť nad 3*, pretože mi niečo chýba.. Niečo, kvôli čomu, si tento film zapamätám...Autenticita asi nestačí. 65% ()

Gore

Prvních 30 minut má spád a atmosféru, můžete si v nich užít porno knírek Nicolase Cage a v určitých momentech poznáte i režii starýho dobrýho Olivera Stonea. Ale po pádu WTC, jakoby spadnul i film a celé se to rozpadne do nudných pasážích, kde buď ve tmě leží Cage a Peňa a filosofují (chvilku je tam s něma ještě Hernandez, ale poté, co vystřelí do vzduchu, záhadně zemře!-zvláštní a nepochopitelné) nebo záběry na ubrečené příbuzné. Toť vše. Ale proč to má víc jak dvě hodiny? Kdyby to Stone zmáčknul do 80 minut, kdyby Stonea tak neomezovali a popustili uzdu jeho tvořivosti a nechvalně známým spekulacím, kdyby to Stone natočil o pár let později a svobodněji, a možná více kdyby, moh by to být zajímavější film. ()

RomanHyde

Velmi dlouho mne tento film míjel.. až jsem na něj narazil na mém velmi "oblíbeném" televizním kanále TV NOVA a já si odpověděl na otázku : "Co s načatým večerem?" Nechal jsem TV NOVA zapnutou, což dělám velmi sporadicky a velkou nechutí, překousl závěr tragických televizních novin s odlehčujícím závěrem v podobě nějakého roztomilého zvířátka, podíval se na rádoby sportovní noviny z nesportovních odvětví, tedy her: fotbal, hokej, v desetiminutém reklamním bloku koukl na všechny ty skvělé věci, které bych měl mít doma a MEGAFILM byl zde. Pravda, mnoho jsem po přečtení kritických komentářů kritiků nečekal. Přesto však jméno Oliver Stone u mne vždy vzbuzovalo velký respekt a je mou povinností po snímcích The Doors, Narozen 4. července, Četa - tedy v podstatě kultovních snímcích, dát tomuhle mistrovi vždy šanci. Bohužel zde zklamal na plné čáře. Místy jsem měl dokonce pocit, že mne snad šálí zrak. Klišé a patos v každém okénku , a v popředí také přehnané americké vlastenectví (v zemi plné přistěhovalců), na což jsem si už ale dávno zvykl. A o tom že by rádoby dojemné scény působí úplně opačně se mi už ani nechce moc rozepisovat. Prostě a jednoduše Olive Stone zde patrně neodhadl míru a přesladil , zároveň si hodně u svých přívrženců pohoršil, ale naopak typickému divákovi TV NOVA se myslím náramně trefil do vkusu. Ti museli být nadšení ! Naštěstí byl film proložen reklamními bloky , já se mohl vydýchat a nabrat sílu do další části, abych zjistil zda přece jen něčím snímek v závěru nepřekvapí... Kdybych jej sledoval na DVD, patrně bych do konce nevydržel. ()

dezert

Aji dvě hvězdy sou moc na takovou debilitu. Takže dávám jen jednu. Nechce se mi věřit tomu, že TOHLE natočil OLIVER STONE!!!!!!! Ten samej člověk, co natočil Četu a podobný geniální věci. Nikdy víc už kníratýho Nicolase Cage. Skoro se to nedá dokoukat do konce tahle kýčovitá, dementně natočená jebka. Vrcholně nechutná záležitost. ()

Kratoc

Kýčovitý doják špičkového režiséra. Přes samé slzy na režisérské židli asi přestal vidět, jak se mu ten celý film pokrývá cukrovou vatou. Aneb "Tatínku já chci být také požárník". ()

M1k9 odpad!

Bude se někdo zlobit, když dám odpad? Nemůžu si pomoct, ale ten film je nepovedený vtip. Téma má samo o sobě velkou váhu, ale v tomto případě se bohužel nedočkalo kvalitního zpracování. Těsně před zřícením budovy se tam promenádují jako by se nechumelilo. Divím se, že si rovnou nesedli do křesla a nezapálili doutník. "Všechno bude v pořádku, jsou tu samí profesionálové." Slova jednoho policisty co si odskočil na kávičku z automatu. Nevím jestli zrovna tohle mělo podtrhnout dramatičnost situace, ale vtipné to bylo. A co herci. Cage se mi poslední dobou profiluje jako nezajímavý šašek a pro Michaela Penu to nebyla vhodná role. Opravdu se není čeho chytit. Atmosféra je pochopitelně na bodu 0. Další velký přešlap je pasáž v sutinách. Tady si divák opravdu NEpřijde na své a raději by si měl odskočit. Jsem alergický na filmovou tmu. Zvlášť v takto podprůměrných filmech. A nakonec, nejvíce mi vadí ta délka. Dokážu si představit 70-80 minut, kde by bylo sestříháno to nejlepší. Tento pan režisér na to opravdu nemá. 0/10 ()

kluk z Na

Nemá smysl hledat v tom něco co tam není. STONE točil filmy s podobnou tématikou celej život, takže se docela divim, jakým neosobním způsobem se ujal WTC. První půlhodina odpovídala filmu, který bych čekal s ohledem na téma, herce a režiséra, ale potom už to byl jen nechutný patos s občasně scénama tak trapnýma, že jsem se musel i culit. Takže pokud máte rádi ubrečený manželky a uniformovaný hrdiny, kteří se nebojí smrti, je to pro vás. ()

Czernozub

Už se vzpamatovaly a teď to začnou světu předhazovat, jak japonci atomovku. Čekejme další filmy podobného kalibru, dámy a pánové.... ()

melloun

Jen 20 lidí bylo zachráněno z trosek WTC!!! Will a John byli v pořadí 18. a 19. zachráněným. To je opravdu síla, bohužel film už taková síla není. ()

Elgin

Zaciatok filmu sa slubne vyvija a my v napeti ocakavame neodvratnu katastrofu ktora sa stala 9/11. Po 20 minutach je nam jasne, ze potencial filmu zostal na starte a pan reziser Stone vytvoril neunosnu zlataninu ktora dopadla ako samotny WTC - katastrofou. Pritom v dnesnej dobe mohol vyuzit digitalne a audiovizualne pomocky co sa nakoniec nestalo. V pozliepanom pribehu dvoch zachranarov iba tlaci na emocie, ktore mozno platia na radovych americanou... V dobe utoku na WTC som bol v USA v Chicagu a ten den som bol v praci nedaleko Sears tower, ktore je v centre mesta. Nedalo nam to a pocas dna sme pozorovali ten mrakodrap aby nam nieco neuslo. Kazdopadne musim povedat, ze oficialnej verzi o WTC veri iba 2/3 americanov. A ta zostavajuca tretina neveri, pretoze su odignorovane veskere fyzikalne zakony a nezvratitelne fakty vysetrovaciou komisiou, ktora posobi len ako krycia zlozka. Postupom casu som sa priklonil na tu mensiu stranu a osobne se myslim, ze za utokmi na USA je daleko zlozitejsia masineria na ktorej sa dokonca podielali i sami amici a my sme mali moznost vidiet riadenu demoliciu. Je prilis mnoho detailov, ktore komisia neberie v potaz alebo sa im brilatne vyhyba, ale to uz patri niekam inam. Film ako taky nesplnil ocakavania a od odpadu ho len deli jeho vypovedna hodnota - neznamy utocnici zautocili na US pode a ohrozili tym americku slobodu. ()

KOZEL84

První půlhod'ka je úžasná,pak už je to slabší,ale neřekl bych že slabé,A fakt to někdo čekal bez patosu?? ()

Bozvav

Americký doják, který českého patriota rozhodně nenadchne. A obávám se, že by nenadchnul i kdyby to bylo o pádu chalupy v Bezdíkově. Prostě drama se nekonalo, vše se utápí v rozmělněných a roztříštěných emocích, které nejsou ani dobře zahrané. Byť věřím, že to při tak hloupém scénáři ani nešlo. Přitom příběh samotný je velké téma o lidských schopnostech a odvaze, jen se někam vytratil. za mne 30%. PS: pro Ameriku je to velké téma, které by si zasloužilo tu pietu a hold složit důstojněji. ()

RedDuck odpad!

Film natočený pro američany se vším co z toho vyplývá. Slzopudné a především neskutečně blbé a nudné dílo. Chvílemi mi to připadala jako nevkusná parodie, což by mi však i na Stona přišlo trochu moc. Dobrý komentář od uživatele Dadel, neměl by být scénarista? :) ()

spriteboy

Čekal jsem od tohoto filmu o něco "zábavnější" podívanou...Možná, kdyby se tvůrci snažili více těžit ze zachraňování lidí, měl by děj větší spád...ale koukat se půlku filmu na policisty, kteří leží pod troskami, mě moc nebavilo...Možná, že tvůrcům nešlo o to lidi pobavit, ale vzpomenout oběti útoků - to by mnohem líp udělali, kdyby natočili pořádný dokument. Takhle si spíš myslím, že se chtěli napakovat - kdo by nešel do kina na film s takovýmto názvem...Nemůžu, film hodnotit ani jako průměrný... ()

Wargoo

Neviem prečo, ale mňa osobne tento snímok absolútne nenadchol. Síce je obsadenie priam hviezdne, ani to nezachránilo toto dielo pred "skazou" :) Keď si spomeniem na seba, ako som sa asi tváril, a cítil a všetko dohromady , keď som 11 Sept. 2001 pozeral na CNN priamy prenos z NY, tak sa mi to pri tomto filme vôbec nevracalo. Skrátka reál je reál, a tu už len vôľa získať z nešťastia čo najviac peňazí je mi proti srsti. 2** a to za Cagea, a za inšpiráciu. 31.093% ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)