World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

smolson

Myslím, že to nedopadlo až tak katastrofálně, jak by se mohlo zdát dle recenzí, ale na Stonea je to rozhodně slabota. Film má jasně sestupnou tendenci, od výtečné atmosféry Manhattanu těsně po útocích, řemeslně výtečně natočené zborcení budov až po drama lidí zasypaných v troskách, kdy už je leitmotiv 11.září odstaven na vedlejší kolej. Naopak postupně přibývá příšerností jako jsou dialogy (ty vlastně během celého filmu), rodinné momentky a ke konci už se člověku chce odejít z kina, protože na to shledání fakt nemá každý žaludek.. A tu mariňácko-ortodoxní stvůru ospravedlňuje snad jen to, že opravdu existovala (i když to byl ve skutečnosti černoch).. ()

zaack

Úvodních 20 minut je neskutečně silných. Zbytek ovšem nestojí za řeč. Dívat se na to jak si 2 chlápci dvě hodiny vyprávějí ve tmě o správných amerických hodnotách je skutečně ubíjející. ()

Vital

Rád si vždy užívám psaní komentářů,když vidim,jak se Američané snaží vytěžit z každého neštěstí nejlepší happy endy,aby vám mohla na konci ukápnout slza.Tady ale těžko říct zda se to dá říct i tady o tom.Jistě, zde vše prohlubuje příběh myšlenek dvou policajtů,kteří jsou zasypáni na svojí rodinu a i hudba která je fakt pěkná,ale kdoby v takovýchto chvílích nemyslel na svoji rodinu a nejbližší přátelé? Jistě si tvůrci toho trochu víc vymesleli a upravily,ale ten příběh není vymyšlený,a mám dát 1 hvězdičku za dojímavý a nadslazený doják,nebo 5 hvězdiček za naprosto dokonalý film o hrdinských činech a citů? Samozřejmě,že je spousta filmech z válek inspirována skutečností,které jsem nezažil a přesto a dávám hodnocení,ale toto se mě i když zdánlivě také týká,a je to zároveň smutné a hezké,ale hodnotit tuto tragédii 21.století nebudu. ()

JohnDeRooy

Přesně tohle je jeden z filmů, ze kterých jsem byl vyloženě zklamán. Nejspíše to bylo přehnaným očekáváním, vždyť takové celkem ožehavé ale hlavně velkolepé téma, top herec na hlavním postu atd. Jenomže tady se něco zaseklo. Film vůbec nemá spád (nebo se mi ho prostě nepodařilo nalézt), čekal jsem nějaký hrdinný příběh (na druhou stranu jsem byl překvapen že záchranáři nebudou zachraňovat ale budou zachraňováni - a ne nemile), nějaký dojemně silný, ale nedočkal jsem se. Vlastně jsem chvíli netušil, co si o filmu myslet. Bohužel kladný dojem ani v této zlomové chvíli nevyplul na povrch. No a Nicolas rozhodně natočil lepší filmy. Ale jak říkám, kdoví, jak by se mi film líbil, kdybych od něj nečekal zázrak. ()

Fill16

Zpočátku jsem nemohl uvěřit zdejšímu hodnocení tohoto filmu. Říkal jsem si: "Nojo, uživatelé jsou zase přemoudřelí a zbytečně to srovnávaj s neuvěřitelným Greengrassovým počinem." Nyní jsem mohl tento film známého Olivera Stonea vidět na vlastní sítnici. Je pravdou, že Američané tento film cítí trošku jinak. Spolehlivě se u něj vybrečí a vzpomenou si na ty, kteří padli v této kruté události. My, kteří bydlíme o kus dál, se na tento film můžeme dívat maličko objektivněji. Jednak co mě vadilo - velmi dlouhá stopáž, být to malinko kratší, vůbec by to neškodilo - málem jsem (jako naši hrdinové ve filmu) usnul. Dále jsem naprosto neměl skoro tušení, na co se vlastně dívám. V první půlhodině jsem ještě věřil tomu, že to je opravdu z 11. září a že to byla opravdu příšerná hrůza. Poté se začne film rozpadat a ukazovat se jako typický americký katastorický blábol, což je velká škoda, protože s takovým tématem by se mohlo naložit ještě lépe. To že je skoro celý film tmavý se ještě dá pochopit, ale když se tyto scény střídaly s flashbacky, musel jsem si skoro zakrýt oči, jaké to bylo nepříjemné. Takže co nám tu zbývá - skvělý obraz a efekty, Michael Peňa, ve filmu nevýrazná, ale samostatně nádherná hudba Craiga Armstronga, která vystihuje katastrofu ze září daleko sugestivněji, než hudba Johna Powella z United 93. Pro mne je tento film prostě obyčejný, ale Američané mu musí určitě dát pět hvězd a vychvalovat ho do nebes. A víte co? Mě to nevadí. Naprosto je chápu. ()

garten

Film nehovorí takmer oničom, čakal som niečo od Stona lepšie. Žiadne emócie, pár záberov reflektujúce, čo sa stalo pred 11 septembrom... Zrútilo sa WTC a film nám hovorí príbeh policajtov...WTF ? ()

zurivymlok

Nedlouho po útocích 11. září jsem četl, že tato rána byla pro Ameriku tak citlivá, že bude trvat hodně dlouho než někdo sebere odvahu a natočí o tom film. Jenže neuplynulo mnoho času a Oliver Stone ohlásil natáčení snímku právě o této bolestné události. Byl jsem na to hodně zvědavý a musím říci, že jsem ze vzniklého díla velmi rozpačitý. Co vlastně snímek nabízel? Odpovědí je, že nic. Je to jen jeden velký doják, idealizace a nuda. Téma je asi opravdu bolestivé a tudíž ani Oliver Stone neměl odvahu natočit zajímavější a rozporuplnější dílo se silnějším příběhem. Tento film vás prostě nevtáhne a nedá vám pocítit to, jak se lidé ve dvou věžích cítili, když se blížila jejich smrt. Film se jen velmi zdlouhavě snaží hrát na city, ale nevtáhne do děje. Nevytvoří tu atmosféru hrůzy. Film má navíc i hodně sestupnou tendenci kdy je divák čím dále více odváděnt od trosek World trade centrer k rodinám. U mě to bohužel nefungovalo. Možná to téma je nutné nechat ještě nějakou dobu uležet. ()

Cubah

No, já nevím, atraktivní téma, řemeslně samozřejmě velmi zdatné zpracování, ale něco v tomhle filmu prostě nevyšlo... ()

PavHer

Od World Trade Center jsem toho čekal víc, a to byla asi chyba. Téma 9/11 je velmi citlivé a sám jsem viděl spousty dokumentů a četl dost článků na tohle téma, že jsem tenhle film vnímal jako jakousi poctu všem padlým. První půlhodina se i dala a při záběrech zřícení budov mě mrazilo v zádech, zbytek filmu ale hodně klesl a byla vidět jenom snaha diváka emočně vyždímat. Mě teda víc dal Let číslo 93 ()

EmilyL. odpad!

Tak takovou blbost jsem neviděla snad od... Takovou blbost jsem neviděla snad nikdy. Naprostá slátanina bez děje a jakéhokoli hlubšího smyslu. Je to celé jen o tom, jak musí všichni vydržet a jak se všichni milují. A taky další důkaz toho, jak jsou Američani hloupí. Omlouvám se příznivcům, ale to se mi fakt nelíbilo. ()

Kašák

Tohle není film, tohle je pocta. Zde jde jakékoliv hodnocení filmu stranou, tohle je pocta padlým, kteří zahynuli v největší novodobé katastrofě lidstva. Dnes je to přesně osm let od 11. září 2001 a já skládám poctu těm, kteří tam padli, pomáhali a přežili. ()

Neel

Doják dobrej, věrohodné zachycení situace se tomu nedá upřít, ale co je s tím Nickem? Nějaký pohublý a s tím knírem to taky moc nevychytali. Uf, ale to není důležitý, hrál jako o život, to se mu musí nechat. ()

emil_sojka

Nevkusný a zbytečný film. Pomysleli vůbec tvůrci na všechny lidi, jichž se sestřelení dvojčat dotklo? Na ty, jejichž život od té události už nikdy nebude stejný? ()

Pacas

Na 11. září mám jiný pohled a názor než většina lidí se kterými o tom mluvím, při takové tragédii se odvíjejí příběhy které stojí za to aby se o nich vědělo a v podání Hollywoodu je podívaná ještě emotivnější o pravdivosti by se sice dalo pochybovat ale. . . . . Co nepřenesu přes srdce je to, že při tomto komplotu a podvodu umíraly a byly doživotně poznamenáni nevinní lidé. Nehodnotím zde událost jako takovou, ale film, který na mě zapůsobil a líbil se mi. Nebýt toho přiblblého mariňáka a naboženské masáže dal bych pět, takhle je to za čtyři. ()

Tal_Rasha odpad!

Samy si to zbúrali, aby mohli viesť beztrestne agresivnu vojenskú politiku a teraz o tom chcú točiť film ? Bože nôž sa mi v kapse otvára hodz len počujem o tej udalosti. Svinský americký hajzly. Film by sa mal natočiť skor o tom ako to naozaj bolo. Ale to by amerika asi len tazko niekomu dovolila. Inak film nebol zle urobený len keby som vopred nevedel ze to je reklmana fraska pre americky národ. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)