World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

heyda

Taková šance využít extrémně zajímavého námětu a ono se to vůbec nepovedlo. No vůbec...úplná katastrofa to nebyla díky působivé první polovině filmu, ale potom to spadlo strašlivým způsobem a druhou polovinu filmu jsem docela protrpěl. Velmi chabé 2 hvězdičky. :-( ()

Flego

Vkusne natočený doják na pozadí tragických udalostí z 11. septembra 2001. Od Stoneho som čakal trochu viac, ale film ma aj tak nesklamal. Bola to taká pohodovka na jedno pozretie. Bez väčších ambícií... čo je škoda. ()

honajz

Neskutečně sladkobolný film Olivera Stonea, reflektující události 11. září. Parta statečných hasičů uvízne při osvobozování zraněných ve WTC, a v duchu mají různé vize, vzpomínají na rodinu, prostě slaďák. Jo, a hraje v tom Nicolas Cage. ()

borsalino

Je to opravdu tristní a stejně jako hlavní hrdinové, už nemůžu dál. Ne proto, že by mě sevřel vlastní příběh, zpracování a emoce, ale proto, že je to jen další film z kategorie na téma charakterní, obětavý, správňácký a skromný superhrdina a vlastní příběh plyne kdesi v pozadí. Prostě jen další ukázka, jak zahodit dobré téma a ukázat "Američani jsou nejlepší národnost na světě". Bavíme se zde o filmech a tedy nebudu psát o tom, jak závažná událost se ve skutečnosti stala, ale ta nemá s tímto filmem zrovna mnoho společného. ()

Sofia

Marně jsem hledala rukopis mého oblíbence....film WTC ve mně nevyvolal vůbec žádné emoce a to je myslím zásadní chyba. Herecké výkony nepřesvědčivé, postava mariňáka směšná. Škoda. ()

ARI50

Mám tenhle smutný mírně katastrofický snímek rád a ne kvůli obsazenosti ale kvůli jeho jednoduchosti. Film ve směs nenabídne žádné velké dech beroucí záběry ale nabídne super zážitek v podáni záchranářů. ()

kajda.l

WTC se mi nelehko hodnotí. Vzhledem k průběžnému hodnocení (kterému rozumím) se nedalo čekat víc. Dramaturgicky je tento film strašný propadák a Stoneova režie je překvapivě neslabší částí filmu a to jsem spíše očekával (pod)průměrné herecké výkony (herci přitom neruší) a primitivní dialogy (ty nejsou zrovna ukázkové, ale netrhají uši). Opravdu nedokážu pochopit, že osobitý tvůrce jakým Stone bezpochyby je, nedokáže vymáčknout z takto atraktivního a silného tématu ani jednu silnou a působivou scénu na dvou hodinách. A jediné na co se zmůže jsou ubohé zpomalovačky. (Ne)Díky Olivere. Divák není hloupý a bez umělého dojímání a zdůrazňování emocí se obejde. Velcí tvůrci se bez podobných blbostí obejdou. Nudil jsem se, ale ne tak, abych se odhodlal film vypnout. Slabé 3* s varovně zdviženým ukazováčkem. Příště Olivere, už bych mohl vztyčit prostředníček! ()

Bauer

Ano, máme tady další film který pojednává o skutečné události 11.zaří 2001.Na tento film sem se strašně moc těšil a vkládal jsem do něj naděje, že to bude naprosto super a to hlavně když jsem viděl úplně úžasný trailer.Potom jsem četl ne moc valné recenze a tak jsem byl moc zvědavý.Film má v prvních 25 minutách skvěle našplápnuto.Ovšem poté co se jedno z dvojčat zřítí a my sledujeme osud dvou mužů, kteří jsou uvězněny pod troskama, tak pak začíná celkem nuda.Nicolas Cage je výborný herec a na začátku hraje velmi dobře ale pak už nemá vůbec žádný prostor, aby nám něco ukázal.Ve filmu hraje krásná hudba a samozřejmně nechybí ani nějaký ten dojemný okamžik , který vám vžene slzu do očí.Dalo se z toho vytřískat mnohem více.Pro mně je to asi největší zklamání tohoto roku! ()

becki_tu

Nemůžu říct, že je to vyloženě špatný film, ale od Stonea jsem prostě čekal mnohem víc a bohužel musím konstatovat, že WTC je promarněná šance na krásný megafilm na vážné, ale atraktivní téma. Příběh obou hasičů je sice zajímavý, ale okaté ždímání emocí, které je patrné z každičkého záběru, mě bohužel nechávalo naprosto chladným. Některé scény byly naprosto zbytečné a místy jsem dokonce zapomínal, co že se to vlastně stalo. Nejsilnějším momentem tak pro mě zůstává velmi efektní zpomalovačka při borcení budovy a zbytek nejpíš upadne brzo v zapomnění. A to je určitě škoda. 50% ()

Sawy

No jéje.Já snesu leccos,ale na tohle jsem se fakt nedokázal dokoukat a po zhruba půl hodině jsem to znechuceně přepnul.Tohle že natočil Oliver Stone?TEN Oliver Stone,kterému se přezdívá Svědomí Ameriky ?A vytasí se s něčím takovým?Patos bych překousl,bez toho by se to asi neobešlo,ale co tam proboha dělal ten Nicolas Cage?Vždyť se do té role ale ani trošičku nehodil a ty jeho výkřiky(u českého dabingu jsem vyloženě trpěl) mi přišli vážně k smíchu.Srovnání s dokonalým Letem číslo 93 snad ani nemá smysl,stejně jako existence tohohle filmu.Dejme tomu,že je to podle skutečné události,ale proč by se měl proboha někdo koukat na film,ve kterém dvě hodiny leží dva poldové zasypaní troskama,sem tam prostřihnuté scénami s jejich rodinou.Děkuji,ale nechci. ()

Jansen

Že to bude patos, to se dalo očekávat, ale ono to navíc bylo ještě strašně nudné. Dvě hodiny tak nabité nudou a patosem jsem snad ještě v životě nezažil. Obětaví newyorkští policisté a hasiči jsou zasypáni ve troskách Světového centra, jejich manželky zatím pláčí doma a utěšují své nádherné děti, obětavý mariňák se vypravuje na záchranou akci do trosek, protože si to žádá jeho křesťanské přesvědčení (všichni dobří Američané přece věří v boha) a nakonec pár vět o americké soudržnosti, morální síle a ochotě pomáhat. Nesmí chybět záběr na děti běžící ke svým zachráněným otcům a u závěrečných titulků si můžeme pobrečet Ne díky, to fakt nemusím. 11. září se stala hrozná katastrofa, a když o tom ještě někdo natočí tak špatný film, je to dvojnásobné utrpení. Zatímco u Letu 93 mě ochromovaly emoce (cítil jsem paralyzující strach, když letadla narazila do Dvojčat, brečel jsem spolu s lidmi telefonujícími z letedla svým rodinám a cítil pocit hrdinství, když pasažéři přemohli teroristy a letadlo padalo k zemi), u World Trade Center jen nuda a zhnusení nad tunami zbytečného patosu. ()

Luboshmir

Škoda, mohlo to být mnohem lepší :/ Těšil jsem se na Nicolase, ten byl opět super, ale tak co tady měl hrát že.. Málo epickej záběrů, ty jejich rodiny byli naprosto wtf ? Mariňák co mluví o vznešenosti svýho úkolu jít pomoct a někoho zachránit si jeětě stihne dojít k holiči .. nevim no ()

PROROK14

Začiatok je fakt pecka. Aj som si myslel že to bude fakt dobrý film. Ale potom už len ukazovali zasypaných hasičov čo sa mi veľmi nepáčilo. Skoro nič sa nedialo a bolo to viacmenej nudné. ()

Dale

Väčšinu filmu som si pripadal, akoby som sledoval jeden z menej podarených TV filmov z cyklu Skutočné príbehy. Svedčí o tom banálny príbeh, ktorého cieľom bolo dojať, ale na mňa to vôbec nezabralo. A pritom u iných filmov stačí málo, aby ma dojali, no tu som mal asi tak blízko k slzám dojatia, ako pri komédiách Roba Schneidera. Vrcholom všetkého boli trápne dialógy, aké sa dajú vidieť snáď len v telenovelách, vychádzajúce z úst hercov, ktorých herecké výkony (s výnimkou Marie Bello) spadajú do kategórie ochotníckych (a to som kedysi pokladal Cagea za výborného herca). Všetci tí, ktorí zomreli v troskách WTC si ako vzdanie pocty určite zaslúžili niečo lepšie, ako túto trápnu frašku, pod ktorou je nepochopiteľne podpísaný Oliver Stone. Zdá sa, že už má najlepšie roky a filmy dávno za sebou... ()

Hismael

Čekal jsem hodně a to byl možná ten problém. Tak polovina scén je točena ve tmě, kde si zavalené osoby spolu jen povídají, což je hlavní problém filmu. Mnoho událostí kolem tragédie vůbec není vidět. Je to spíš takový samostatný příběh hasičů. ()

Terva

Film o nenápadném příběhu, který se odehrál na pozadí katastrofy, na kterou nejde jen tak zapomenout. Scénář : Andrea Berloff. Kamera : Seamus McGarvey. Hudba : Craig Armstrong. Skutečný William Jimeno a John McLoughlin se objeví v děkovačce na konci filmu. ()

SEVERUS22

Ja myslím,že niekedy v tomto období započal veľký herecký prepad Nicolasa Cagea svoju púť a dodnes si to nekompromisne šinie do úspešného konca.A je to veľká škoda. ()

JohnCZ

Dnes je 11. září 2011. Přesně 10 let od strašlivé události, která se stala na Manhattanu. Symbolicky jsem si tedy pustil tento snímek a mile mě překvapil. Je to sice hodně americké a hrající na city, ale už jen kvůli tomu, že se to stalo nemůžu jít níže. Nevím, jak daleko to má ke skutečnosti, ale film je velmi věrohodně zahraný. Snad akorát ten Cage mi přišel strašně prkennej. Sice je známý svým pokerfejsem, ale tady to trklo dokonce i mě. Trošku jsem i čekal více informací o této události, ale WTC je snímek zaměřený pouze na osudy dvou policistů na pozadí tohoto neštěstí. Přesto se jedná o vkusně natočené drama, které by měl každý shlédnout. "God Bless America." ()

corpsy

Povedal by som až úžasný ( a emocionálny ) rozjazd, ktorý sa končí po titulnej katastrofe. Zvyšok je už len bľabotanie, nariekanie a pokusy o záchranu. Byť tieto ingrediencie natočené typickým režisérovim nehollywoodskym štýlom, mohla to byť udalosť a filmový pomník jednej z najsmutnejších tragédii v dejinách ľudstva. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)