World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

Rodriguez

Bohužel jsem od tohoto snímku čekal daleko víc a né jen děj dvou kamarádů kteří uvíznou pod troskami obchodního centra. Začátek filmu sice člověka navnadí, ale to je asi vše, a po půl hodině to skončí kdesi pod troskami kam s hodnocením padá i tento snímek Olivera Stone. Děj strašně jednoduchý a přímočarý, digitální a ostatní efekty nejsou zrovna žádná výhra v loterii a dialogy s hereckými výkony o těch radši ani nemluvě! ()

Nach

Bohužel, filmy o uvězněných lidech - hasičích už tu bylo více a i lépe zpracované. Zde sice hrají áčkoví herci, ale celé mi to prostě přijde zpatlané moc horkou jehlou, navíc samotná tragédie dvojčat se odehraje na samotném začátku a pak už jen následuje snaha udržet se na živu pod troskami. Bohužel, v dokumentárním seriálu "Přežít!" je tato snaha vykreslena napínavěji, než v celém tomto velkofilmu. Jedenácté září, dva tisíce jedna si zasloužilo lepší zpracování a určitě někoho lepšího do hlavní role, než Nicolase Cage. Ten se sem prostě nehodil. 50% ()

Crawler-D

Oliver Stone je znám svými minimálně šokujícími a kontroverzními filmy, kterými rozděluje společnost na jeho obdivovatele a odpůrce. Není jediný, ale jeho jméno se už dokázalo zapsat do dějin kinematografie. Už Commandante rozhořčil nejednoho návštěvníka kina a Alexander Veliký tento hněv jen přiměřeně zklidnil, ale zdá se, že na stará kolena (všechno nejlepší k šedesátinám, Olivere) nám pan režisér vyměkl. Nijak jinak si nedovedu vysvětlit jeho nejnovější snímek World Trade Center. Je sice těžké kritizovat veřejně události 11. září, ale nemusí se k nim přistupovat s takovým strachem. Podívejme se na Paula Greengrasse a jeho Let číslo 93, který patří k vrcholům letošní filmové nabídky. Vedle něj se World Trade Center utápí v marné snaze dojemně uctít památku zesnulých a vyzdvihnout dva poslední přeživší. Celou událost jsme bohužel nuceni sledovat z bezpečného povzdálí, z něhož nám nevěrohodné utrpení dvou hasičů přijde směšné. Když se pak (nejednou) objeví na plátně Ježíš s flaškou vody, člověk už prostě nemůže dál racionálně o tomto filmu přemýšlet. I pro mě je těžké kritizovat něco, co se točí okolo teroristických útoků, ale mám-li být týrán neúměrně dlouhou dobu bezduchými rozmluvami, tak mi mé svědomí nedovolí jinak. ()

C0r0ner

To velmi nízké hodnocení mě docela zaráží, protože se mi to jako celek líbilo. Mohlo to být o kousek kratší, zejména u scén manželek, ale třeba první půlhodina byla excelentní a veškeré scény s vykopáváním také, takže za mě spokojenost. 80% ()

Wormboy

Nepochopitelne, ze tuto temu spracoval Oliver Stone tymto sposobom. Stone namiesto svojho klasicky "odlisneho" pohladu, prezentuje typicky americku limonadu plnu slz, pravych americkych hrdinov a zaverecneho pozitivneho posolstva. Je mi jasne, ze Stone sa chcel absolutne vyvarovat politizovania temy a podkopavania oficialnej verzie, avsak nemame ho prave pre jeho odlisny nazor na vec radi? WTC nie je vsak zly film. Je obsadeny kvalitnymi hercami a rezirovany kvalitnym reziserom. Nebyt vsak prave mien ludi na filme sa podielajucich, mohlo by ist snimok toceny pre Hallmark. 2,5/5* ()

ic

A:'Seržante, dám si na chvíli pauzu' B:'Dobře, ale hlavně neusínej' - a to je ostatně dobrá rada i pro ty co se chystají shlédnout tento snímek. ()

Hobitek4U

Olivere, Olivere to jsi teda přepískl. Kýčovitá snůška špatně poskládaných, ubrečených scén co se nedá ani zdaleka považovat za průměrné nedej bože nadprůměrné dílo. ()

Juto

Starostlivý a poctivý film. Napriek tomu sa nikdy nepribližuje k tomu, aby bol film vynikajúci , a viac sentimentalizuje, ako straší. 5/10 ()

Šimpy

Jalové, nudné a takřka o ničem. Sice je poznat Stoneova režie, ale zatímco JFK je dlouhé a nudné, ale je to aspoň o "něčem", tenhle film to postrádá. Cage sice v začátku vypadá jako normální figura, žádnej superhrdina, obyčejný, starší, zkušený chlápek, ale pak nemá žádnej prostor. Pouze záběr na obličej a nic víc. Flashbacky si tvůrci mohli odpustit a efekty? S dnešní technikou se mohlo tolik vymyslet. A pak ten americkej kýč. Jasně, že je jednodušší natočit příběh o přeživších a mít tak happy end, ale drama těch, co nepřežili a beznaděj jejich blízkých, to by asi americkej divák nerozdejchal, i když by to fungovalo mnohem líp. A kombinace herců a reálných záběrů? Strašlivá. A to nemluvím o záběrech, kdy je v pozadí fotka s dýmem a v popředí se pohybuje jeden pták. ()

WolfR

O osudném dni 11. září 2001 mohl být natočený úžasný dramatický velkofilm, vnikl ovšem film, který se tak jen tváří, ale není jim. Jistě je to drama, ovšem dvě hodiny se střídavě dívat na dva zasypané chlápky, kteří se modlí a na jejich uplakané manželky doma, je trošku moc. Hlavní hrdinové jsou sice skuteční, a jsou ztvárněni opravdu dobrými herci, ovšem jejich příběh by mohl ukázat nějaký dokument či něco podobného. Ale na dvou hodinové drama to fakt není. Skvěle ten film vystihl ve svém komentáři uživatel Tom Hardy. A já tomu ještě taky říkám obrovsky nevyužitý potenciál, 2 hvězdy. ()

E=mc2

Jeden z najsilnejsich filmov poslednej doby, v porovnani z letom cislo 93,je v tomto filme hlbsia myslienka, ktora je omnoho podstatnejsia ako to, ze terorizmus je zlo.. Taktiez som velmi sklamany od ludi ako napr.pomo...ze dali tomuto filmu tak nizke hodnotenie.Uvedomil som si, ze nema zmysel hodoniti film,pretoze to ten film vlastne zabija, tu na csfd nemaju ludia, co som sa zatial stretol z nazormi, uctu k vyrobe a vzniku filmu. Nedajte sa ovplyvnit reakciami a recenziami tu od inych uzivatelov.. Ked mate chut ist na nejaky film chodte..nedajte sa nicim odradit.. taktiez mi neda reagovat na niektorych hlupakov ktory tu davaju hodnotenia kvoli tomu ze Stone natocil catu,hm?. Tento film stym predsa nijako nesuvisi ,okrem toho ze to tocil ten isty reziser pred 20rokmi. Ludia sa menia,len vy lipnete na sice doborom,ale nie sucastnom filme. Ako chcete hodnotit film, z roku 2006 ked mate v hlave Catu z roku 1986? ()

Flyer

Bylo jen otázkou času, kdy se objeví typicky americky patetický snímek pojednávající o 11. září, ovšem že se jeho režie chopí Oliver Stone, to bych nečekal. Nejsem sice velkým fanouškem Stoneovy filmografie, přesto tomuto chlapíkovi nemůžu upřít osobitost a kontroverznost. WTC z jeho filmografie dost vybočuje, je to učebnicový příklad patetismu (zpomalené záběry, hlášky typu "Vyřiď mé ženě, že ji miluju," časté záběry na děti atp.), což je pro Stonea hodně nezvyklé. Fakt jsem zmaten, jelikož Stone se mi vždycky jevil jako režisér, který má nadhled a nechce z diváků vší silou ždímat slzy. Přesto dávám tomuto filmu alespoň ty 3*, protože řemeslně je odveden velmi dobře, má spád a Nicolas Cage v hlavní roli vcelku potěšil. Oliveru Stoneovi bych ale pro příště poradil, aby raději zůstal u kontroverzních témat s kontroverzním zpracováním. Díky filmům, jako je právě WTC, by totiž ztrácel sám sebe. ()

Radiq odpad!

Kolik dojemnejch sraček ještě musí být natočeno o 11. září? Stejně - buď je tam tma, nebo dojemná prosluněná retrospektiva. A to mě má bavit? A ty neustálý kecy o bohu a o Ježíšovi mě opět přesvědčily, že Američani jsou úplně stejní, jak ti teroristi... O. Stone a M. Gyllenhaal a M. Bello si to u mě posrali, od Cagea už snad ani nic jinýho nečekám. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)