World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

MATADOR

Jako film to u mě neuspělo, ale jako určité poselství ano. Snímek o opravdových hrdinech, kteří by neměli být nikdy zapomenuti a jejich odvaha by měla být příkladem pro všechny! ()

vanadium

Ztrátočasový emočák. Oceňuji, že to nebylo stylem "jsem hrdý Američan a jdu odhodlaně na pomoc své vlasti", ale přístup "asi tady umřu a co si pak počne moje těhotná manželka" mi taky není po chuti. ()

CageDepp

Tak tady film jsem si říkal, že nemůžou amíci udělat happy konec. A oni to stejně dokázali a dá se říct, že je o tom celý film.Měl jsem si přečíst obsah a asi by mě to odradilo. Tak neztratil jsem 2 hodiny života, protože jsem to občas musel přesunout ty kecy se nedali občas poslouchat. ()

Skip

Tyhle filmy by se vůbec neměly točit, protože ti hraní hrdinové a jejich blízcí jsou prostě směšní a nesnesitelně patetičtí, což je velmi neuctivé k těm opravdovým lidem, kteří to tehdy prožili na vlastní kůži. Jak mohl něco takového natočit Oliver Stone, to mi vůbec nejde na rozum. ()

Vědma

To, že někdo točí film o emocionálně vypjaté události, která se dotýká úplně každého, kdo má cit, nemůže povýšit film samotný. Vážně ne. ()

Aleee89

Čekala jsem to a taky že jo. Už když jsem se dozvěděla, že se Američané rozhodli natočit rovnou dva filmy o stokrát omílaném, ale pro ně (a možná i pro nás) stále tabuizovaném a těžkém tématu, fandila jsem od začátku Paulu Greengrassovi a jeho Letu č. 93. Jeho film je zajímavý, dechberoucí, dojemný, rozhodně ne patos. Oliver Stone chtěl udělat něco jiného a záměr mu tak úplně nevyšel. Viděla jsem jen jeho Alexandra, který se mi nelíbil, proto ani zde pro mě nebyl i přes své jméno a úspěchy zárukou. Jak říkám, jeho film je přesně ten typ amerických hrdinských a katastrofických slaďáků, které mi lezou krkem. Plno patosu, "dojemných" scén, hrdinských keců. Až je to najednou trapné a nudné. Věděla jsem to, čekala jsem to. Proto mě tento film zkrátka nemohl ohromit, když navíc znáte i konec, nemůže to dobře dopadnout. Tomuhle filmu jsem nikdy nefandila a i když se herci v čele s Cagem snaží sebevíc, vyleze z toho nezajímavý a v porovnání s Letem skoro až místy trapný film. ()

wipeout

Tento snímok sa snaží prostredníctvom osudu dvoch policajtov zasypaných počas teroristických útokov na WTC priblížiť celú tragédiu. To sa mu nedarí a treba tento film brať ako jeden z prvých pokusov postaviť sa k tejto háklivej téme. Je naozaj otázne po akej dobe by sa niečo podobné malo sfilmovávať a určite by som nechcel byť v koži Olivera Stoneho. Je an škodu, že nedokázal vyťažiť dostatočné množstvo emócii z takej vďačnej témy, celkovo ma proste počas väčšiny trvania nechal tento mikropríbeh v príbehu chladným. Určite nemal obsadiť do hlavných rolí známe filmové hviezdy a to najmä Nicolasa Cageho, určite by bolo pre celkový dojem obsadiť anonymné tváre, nestrhávajúce na seba pozornosť. Nepáčil sa mi podtón keď pri konci jeden mariňák zahlásil "Budeme tu potrebovať veľa dobrých ľudí na pomstu!". No uvidíme akých ďaľších spracovaní tejto témy sa dočkáme. Možno keby som bol Američan by som sa nato pozeral inak ale viac to nebude. 2,5* ()

Dubro

Olivera si museli kúpiť, lebo ináč by som nerozumel tomu, že tak talentovaný a protivládne ladený umelec splodí takúto šaškáreň. ()

Kopik

Film,který vcelku slušně zobrazuje, jak asi vypadala situace 11.září nebo jaké museli být pocity nejistoty příbuzných záchranářů. Vcelku slušně natočené, ale popravdě mi přišel naprosto absurdní mariňák, který spíše působil jako kazatel. Jako celek to působilo dobře, ale některé okamžiky mi u tohoto dramatu přišli spíše k smíchu (tím nemyslím vtipné, ale spíše absurdní). Takže u mě čtyři hvězdičky (s hodně odřenýma ušima) a to vím, že Oliver Stone společně s Nicolasem Cagem by dokázal natočit lepší kousky. ()

Chrysopras

Po nepříliš dobrym přijetí tohohle filmu jsem k tomu u TV sednul spíš s tim, že to asi brzo přepnu, ale opak byl pravdou. Chápu, že to někomu může přijít levný - sám takový filmy moc nemusim - ale tohle se mi celkem líbilo. ()

dyfur

...úplne zbytočný film....načo točiť film ,keď sú dokumenty s priamymi účastníkmi.Asi,aby holywoodské hviezdy sa mali na čo hrať. Dal by som odpad,ale z úcty k obetiam WTC - jedna hviezda. ()

OG_Swifty

Hodně lidí si tu stěžuje na kýčovitost nebo další sračky typu "co nám ten film dal"... pokud nevíte, co vám ten film měl dát nebo proč to působí kýčovitě, tak jste jednoduše blbci. A teď k filmu; zatímco nemám sebemenší problém se scénama, kdy se Cage dívá na děti před odchodem z práce a podobně, měl jsem problém s jeho obsahem. Film šel rychle k věci a po 20-30 minutách bylo hotovo. Následně divák sleduje smrtelných 40, 50 nebo 60 minut ničeho v podobě vystresovaných manželek (pouze těch, jejichž muži to přežili) a jejich příbuzných, průběžně prokládaných ještě historkama o nedostavěný kuchyni a siluetama Ježíše Krista. Maggie Gyllenhaal mě s tím jejím prasečím čumákem už ke konci vážně srala a Maria Bello byla v pohodě, ale zase tam měla retardovanýho syna. Když to shrnu, tak pokud Cage-crew chodila nebo je zachraňovali, bylo to dobrý, ale během prostřední části jsem myslel, že taky usnu jako bych byl zavalenej. Mít ten film hodinu a čtvrt, bylo by to mnohem záživnější, než v jaký podobě nám to Stone naservíroval. 40% ()

Kosmik odpad!

Místy tento film působí vůči skutečným obětem z 09-11-01 téměř nedůstojně až urážlivě. Nikoliv prvoplánovitě, ale použitými až zesměšňujícími klišé a patosy z těch nejlevnějších béček, co kdo natočil. 3.800 obětí z WTC každnou noc chodí Olivera Stona za tohle dílo strašit. Doufám... ()

Katarine

Nevím no, tohle mě nějak nebralo. Chápu, že bylo vše realizováno podle skutečných zážitků dvou hrdinů, ale mně přišly zbytečně zdlouhavé scény, kdy si navzájem povídali o svých rodinách a vzpomínali atd. Zajímavé a napínavé části byly dvě: 1) ještě před zřícením budov a 2) vyprošťování těchto policistů z trosek. Alespoň za to a dobré herecké obsazení dávám 3*. ()

BoredSeal

Stone film vyřešil celkem inteligentně. Nemává vlajkou a přináší nám katastrofu z pohledu dvou obyčejných lidí, kteří pád Dvojčat odnesli. Přináší příběh dvou žen, které pochmurně očekávají zprávu o smrti manželů v prostředí svých rodin a dvou mužů zavalených troskami v podzemí. Takže Stone tentokrát neprovokující, ale zfilmoval příběh z pohledu, který asi osloví nejvíc lidí, což se počítá. ()

lekr

Nemožný film. Nečekal jsem teda žádnou akci ale něco tak přízemního rozhodně taky ne. Cage v roli kníratého a vyplešatělého hasiče který ve filmu je sotva jeho půlku a to ještě zavalenej v podzemí kde kecá o nábytu, kuchyni a G. I. Jane a Starskym a Hutchovi. A ty scény rozmluvy sám se sebou nebo ta alegorie na Boha to už bylo na mě fakt moc. Snad nejhorší Cagův film... ()

Martin741

World Trade Center je prekrasny dokaz existencie hnoja aj vo svete filmovom. Pozerat sa 129 min na 2 hlavy trciace zo sutin, ktore navzajom hovoria. A este k tomu prejst sa slzavym udolim, ktore pripravili ich rodiny je fakt vela aj na mna. 40 % ()

Jino

Čekal jsem tedy lepší film. Nicholas Cage hraje dobře do té doby než ho uvězní zříceniny WTC, právě od tohoto okamžiku je jeho role uvězněna stejně tak jako jeho herectví. Se vší úctou ke Cageovi (mám ho jako herce velice rád), ale v takovémto filmu vůbec nemusel hrát .... je z toho cítit moc Hollywood a atmosféra se tudíš ztratila do ztracena. Proto bych řekl že by tomuto snímku spíš slušeli neznámé tváře v hl. rolích. Ale amíci by to asi nepřežili bez nějakej tej star... je to hrdý národ a pro toho kdo je amíkem to musí být super film. Ale u mě to šlo jedním uchem sem a druhým ven. Stěží si za pár roků budu pamatovat o čem to bylo :) ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)