World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

unrocker

No od takového režiséra bych toho teda čekal asi určitě víc než předvedl... Katastrofa byla podána dobře a s umem, ale příběh se vším co dopadne dobře a s tím že se člověk musí dívat půlku filmu na dva borce pod sutí to jsem teda nečekal... Taková katastrofa by chtěla nějaký věrohodnější a lepší film než takovou sračku... Olivere Olivere cos to zase stvořil??? ()

OL@F

Ani náhodou se to nedá srovnávat s United 93, už jen proto, že je to vlastně o něčem jiném. Podle hodnocení jsem od tohoto filmu nic nečekal, ale mile mě překvapil. Stone (ač tentokrát nekontroverzní, neboť to u toho to námětu ani nejde) zde odvádí precizní práci, od které by se měli všichni učit. Kamera je úchvatná! Jistě,vadilo mi tam pár věcí,ale s tím už člověk nic nenadělá.75% ()

amyth

Abnormálně blbý film kde se ztrapňuje Nicolas Cage a kde se totálně odepsali Peňa, Bello a Gyllenhaal. Velmi dlouho jsem odmítal uvěřit, že toto natočil Oliver Stone. ()

PjotrN

Kdyby na začátku filmu nebylo pár záběrů Světového obchodního centra, tak ani nevím, že se jedná o film ohledně teroristického útoku 11. září. A tak jsem si taky celý film připadal. A momenty, kdy si záchranáři podávají nosítka s vyprostěnými a všichni se usmívají a gratulují jim mi přpiadaly naprosto nesmyslné až trapné. A drsný mariňák, který se vydal do New Yorku na pomoc a jeho následné řeči o odplatě ani nemluvě. Ach můj bože. ()

Zlaticko1

Takovy maly dojemny film... Asi nejvic pomaha to ze se to stalo a ze kazdy urcite ten den koukal na zpravy co se deje... Herecke vykony prumerne, a zpracovani neni nijak vycnivajici ()

Marrianna

Já nevím, zpracováno to bylo dobře. Jen se nemůžu zbavit pocitu, že z lidského neštěstí tvůrci tohoto typu filmů jen těží pro svůj prospěch. ()

Pepeto odpad!

To si mám vycapiť do okna americkú vlajku, z chladničky vytiahnúť coca-colu a truchliť pri pozeraní tejto presladenej hovadiny nad nešťastím krajiny, ktorá si zato môže sama? HOVNO...zožali čo zasiali...to si radšej poplačem pri dokumentoch, v ktorých Američania bombardujú civilov bývalej Juhoslávie...Amíci sú mi vo svojom nešťastí ukradnutí a samotný film...ten sa proste nedal ani dopozerať...a to som sa fakt snažil... ()

MarkHoppus

World Trade Center je určitě velice zajímavý film, ale občas mě trochu nudil, dobrou hodinu jsem musel koukat na zasypanýho Nicka Cagee a prakticky se nic moc nedělo. Další zásadní trhlina je v kauze WTC - 11. září se sice odehrála jadna ze zásadních událostí v dějinách USA a 12. září by se dalo říct, že se jedná o jednu z největších tragédíí a jeden z nejhroznějších terosristických útoků všech dob, ale později se na svět vyvalila spousta spekulací a dnes už jen málokdo věří tomu, že za tím vším stál Usáma - dokonce jsem slyšel kupu celkem dost přesvědčivých důkazů o tom, že si ty dvojčata Američani shodili sami, ale radši zpět k filmu. Jak už jsem řekl film mě občas dost nudil. Cage je výborný herec, ale tady toho taky moc nepředvedl, protože byl dvě třetiny filmu zasypanej až po uši někde v suti ve tmě, takže toho taky zrovna moc nenahrál. Zas ale abych jen nepomlouval, tak bych pochválil celkem dobrý výběr herců, jak Maria Bello, v roli manželky Nicka, tak Maggie Gyllenhaal v roli manželky jeho kolegy, kterej s ním byl zasypanej (Michael Pena), mě přišli sympatický a vůbec bych řekl, že se do filmu hodili. Abych pravdu řekl taky jsem čekal trochu víc detailních a propracovaných záběrů na padající budovy, nebo aspoň jak letadlo narazilo, ale Stone se všemu tak nějak vyhnul a všechno to bylo vidět jen z pohledu policajtů z přístavu někde ze zázemí, takže to česky řečeno nebylo vidět vůbec. Jak jistě vidíte, na film jsou opravdu hodně rozporuplné názory a komentáře, ale jediný co můžu říct, tak to že to odpovídá filmu - mám z toho rozporuplný pocity. ()

gidzitka

Tedy nečekala jsem žádný zázrak, ale to výsledné znechucení ještě předčilo mé očekávání. Oliver Stone nám předvedl, jak spolehlivé vyhodit X milionů dollarů za totální ptákovinu, na kterou by se snad nezmohl ani student přípravného ročníku FAMU. Klipovitě natočený snímek má dodat nejspíš auru autentičnosti, nicméně jsou to jen a jen stopáže totální nudy, která spolehlivě vypráská jakékoliv "osudové zachvění" v nás, kdož jsme zažili osud Dvojčat v přímém přenosu. Ano, kdejaká rekonstrukce leteckého neštěstí či dokument ČT2 ve vás vyvolá větší emocionální angažovanost než toto "dílo". A pokud hodláte budoucím generacím ukázat, JAKÉ že bylo 11. září, pusťte jim raději "Let č.93", jenž spolehlivě navodí atmosféru zmatku, beznaděje a neuvěřitelnosti, jež doprovázela tento den, kdy zas jednou Američané nevěřili vlastním strojům a našinec uším. A snad už tou dobou bude platit: "God bless you, America". ()

helrohir

Spojenie mena Olivera Stonea s témou teroristického útoku na WTC vo mne vzbudilo okamžitý záujem o tento film. Očakával som film plný konšpirácií a politickej provokácie, podobne ako to Stone zrealizoval vo filme JFK. Ani na chvíľu som nepomyslel na to, že tak kontroverzný režisér, akým Oliver Stone bezpochýb je, dokáže natočiť takúto pateticky uplakanú interpretáciu vtedajších udalostí bez akéhokoľvek náznaku kontroverzie. Keby nebolo pár lepších situácií a dobrých hercov, aj tie dve hviezdy by sa mi zdali veľa. V mojich očiach je tento film veľkým sklamaním. ()

Pitryx

Zajímalo by mne, z kolika filmů vybrali ta klišé. Myslím tím ty blbé řeči. Vadily mi retrospektivy /jako vždy/ a dost pomalé tempo. Nu, a protože mne to nějak nebavilo, dávám velké plus jen za technickou stránku. 2013091411529/12218 ()

kubilov

World Trade Center, 11. 9. 2001, černý den celého západního světa. Od Olivera Stonea jsem čekal naprosto diametrálně odlišný film, který by se ke katastrofě WTC vyjadřoval alespoň nějakým způsobem, takhle to byla jen proamerická vlastenecká sračka, která měla totálně na víc. Film o WTC bez WTC, aneb jak se dokáže téměř geniální úvod zhroutit ve stejnou chvíli jako Dvojčata. To co následovalo potom už bylo fakt špatný. ()

luciebenadova

Těžko hodnotit že? Stalo se a možná to i tak bylo. Jenže proč o tom natáčet dvouhodinovej film proboha. Tady v tom případě lze asi jen hodnotit dobrej úmysl tvůrců a to že Stone byl asi za kamerou lehce stoned. Páč to to co graduje, pozor, celých prvních deset minut končí temným čumněním na špinavýho Cage a jeho retrospektivní promítání jeho americkýho života. ()

Guran

Film to není v žádném případě, ale spíš dokument. Já myslel, že do příběhu bude zasaženo něco víc než jenom Jimeno a McLoughlin. Snímek by potřeboval něco víc, aby se dočkal většího hodnocení, ale není to snímek na který se s chutí zkouknu hned druhý den. Mě stačí vidět každého 11. září každý rok, abych si připomenul, že v 7 letech kdy jsem tuto katastrofu nevnímal se bohužel stala. ()

Brano

Tisíce mŕtvych a nezvestných a celý film sa točí iba okolo dvoch policajtov, ich retrospektívnych záberov a rodinných príslušníkov, ako doma v slzách čakajú na svojich milovaných. Autori chceli zabrnkať divákom na citovú stránku, ale mňa tento film nechal po celú dobu chladným. Iba som sa neskutočne nudil, pretože to bolo hrozne nezáživné, statické a chovanie postáv miestami dosť hlúpe. Takisto kopa nelogických scén, ako napríklad umierajúci policajt sa chce zastreliť svojou služobnou zbraňou a tak vystrelí smerom nahor do vzduchu a následne zomiera, to ma teda pobavilo. Čakal som zdrvujúcu drámu o udalostiach z 11. septembra 2001 a dostal som toto. Vyzdvihnem akurát zaujímavý úvod, to je všetko čo ma zaujalo. ()

george82

Je to neskutečný příběh skutečné události, který je ale hrozně zvláštně natočený. Nějak mě to nevtáhlo a nedokázal jsem si představit míru hrůzy, kterou tam policisté prožívali. Celé se to tak nějak vleče a nic se tam neděje. ()

PlysovyMacko

Film sleduje policajtov zavalených troskami potom čo spadli dvojičky a ich ženy, čo na nich cakaju. A je to obrovská nuda. Od režiséra som čakala, ze pôjde o konšpiráciu ohľadom 9/11, ale natočil obyčajný doják. ()

marek29

Mno maucta. Jedním slovem: hustý 🙂 Vše co jste potřebovali vědět o 9/11 a báli jste se zeptat. O to silnější emoce pak máš, když víš, že 15 let po útocích jsi v tom muzeu stál..! Enormní přesah a monstrózní doporučení. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)