Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

veverysiak

Tento žáner môžem, a tak som ochotný prižmúriť oko nad vecami, ktoré by som inde netoleroval, a síce slabší scenár, málo napätia, pokiaľ tam niekto vidí horor, ja sa nad takým názorom len pousmievam, dosť nevýrazné herecké výkony, no zbohom, takto to vyzerá na dve hviezdy, ale keďže mám tú slabosť a je tam ešte Nicole a Jeremy, tak sa inak nedá, takže 75%. ()

wray

Ked som sledoval Invasion tak mi to pripadalo ako taky nenapadny scifi/horor/thriller film. Vlastne - prvych par sekund filmu vyzera velmi dobre a celkom som sa tesil ale postupne moje nadsenie opadalo. Hlavna hrdinka sa mi podobala na Nicole Kidman, hlavny hrdina vyzeral trosku ako Bond a hlavna myslienka filmu mi pripominala motivy z Aktov X. Proste - prijemne pozeranie, ale nic vynimocne, skor taky lepsi videofilm alebo dlhsia epizoda z TV serialu. Az po tom ako som to dopozeral som podla tituliek zbadal ze to ozaj bola Nicole a Daniel a ze ten motiv co dobre vyzeral bola klasika Invasion of the Body snatchers. Nic to vsak na tom nemeni, moje celkove hodnotenie - dobry ale nie vynimocny film. (na druhej strane, ak to porovnam s remake Andromeda Strain, ktory mi film pripomenul, tak remake Invasion dopadlo velmi dobre!) ()

DansteR

Nevím co k tomu říct...nebýt Nicole a Craiga tak je to tak na jednu hvězdičku. Příběh mě ničím nezaujal, spíš naopak. Přišlo mi to jako docela dost dlouhých 100minut. ()

Simba72

Nápad bol síce dobrý, ale nevyšlo to nejak podľa mojich predstáv. Bolo to také suché, žiadne napätie aspoň u mňa sa nekonalo. Ale naopak dej bol vcelku dobrý a sadli mi aj herci na ktorých sa dobre pozeralo. Taký priemerný film od ktorého som očakávala trochu viac, ale čo už nemôžu byť všetky filmy dokonalé. ()

v.indruchova

Nemusím filmy o epidemiích a katastrofách, ale tenhle byl fajn. Ať zajímavými herci, hlavně v podaní Daniela Craiga, nebo hlubšími myšlenkami. Jsem trochu rozpolcena. Neposadí vás to na zadek, ale když máte chuť na trochu sci-fi akce, je to fajn. Bez kvalitních herců by to byla podprůměrná věc. Za zmínku stojí scény: Jak se diplomaté baví: Čech, Rus a Američan. Jako z anekdot. Hláška, která zaujala: "Bude tam nějaké pohoštění? Jsou to Češi, takže Guláš, nebo něco takového :)" No nakonec ČECH asi nabídl Bohemia sekt a Rus dodal kaviár. Co mi tam nesedí? Připomíná klasické filmy ze zombikama. Nic závratného. Vystresovanost mě neuchvátila. Když se tak dívám na medailon starších podobných filmů přijdou mi ještě nechutnější. Může to být přece strašidelné, ale proč to musí být nechutné? ()

gpx

Až na několik pitomostí ke konci filmu jde o celkem povedený počin. Největší dojem na mě osobně udělala scéna s Nicol v bílém. ()

Optical

Nevím, který z režiserů je podepsaný za tu druhou chaotickou polovinu filmu, ale totálně mi zkazil celkový dojem. ()

Saxos

Pro kino dost slabé, ale jako televizní film, australské produkce, ano. Slušně dabovaný, klasický příběh záchrany celého lidstva, před zlým mimozemským virem ovládajícím lidi. Zde v podání Carol. Ano všechny zachrání. Klid. ()

brasek

Príbehom iba priemerné sci-fi, ktoré občas má svoje svetlé stránky. Celkový dojem však nie je veľmi dobrý a mám pocit, že vlastne som ani niektoré sekvencie poriadne nepochopil. ()

Georgeo2

Cakal som rozhodne vacsi prepadak(originalny namet jak moje boty), ale tak to vacsinou byva-ked cakate bombu, dostanete sadu pre mladeho pyrotechnika, ked necakate ani iskricku, dostanete atomovku...Toto sice atomovka nie je ani zdaleka, ale na male bum bum ma tento film urcite!!!Aj cez jeho jednoduchost na hodinku a pol prijemne pobavi... ()

cobraSK

Veľmi slabý pokus o katastrofický scifi thriller. Keby to bola televízna produkcia, som ticho a dám tomu 4*, ale takto, ak je to film určený pre kiná, tak musím byť nekompromisný. Nudné, predvídateľné, nezáživné. Scéna, kde Nicole prosí "infikovaného" chlapca aby ju nechal v noci osamote, aby sa mohla premeniť aj ona na emzáka a on súhlasí mi vyvolala úsmev na perách. Lenže potom som si uvedomil, že to nie je komédia.... Ťažký priemer, nič sa nestane ak tento film neuvidíte. ()

Jardys88

Naprosto kolosální film, ve kterém mne N. Kidman naprosto okouzlila. Film jsem hltal od první minuty a nemohl sem ho nabažit. Jistě proti prostředí Války světů to nemá ale je nám jasné že Spielberg je prostě nej a nedá se s nikým srovnávat. Přesto mne Ivaze zaujala stokrát vícen než již zmiňovaná Válka světů...ta se mi totiž naprosto nelíbila a nudný výkon Cruise to vše jěště umocňoval....jeden z jeho nejhorších filmů podle mne. Invaze překvapí přestože jsem již na téma virů a hrozícího zničení lidstva viděli filmů spousty (Válka světů, Já legenda....), přesto film opravdu stojí za shlédnutí a mile mne překvapil Craig. Od doby co jsem ho viděl v roli nového bonda jsem z něj nebyl moc nadšený ale obrovsky mne zde překvapil... Jediný vroubek co mne ale opravdu zvedl ze židle byly narážky na Česko. Guláš jo?A že Československo znamená v ruštine rohožka?Vrchol..navíc nechápu že jěště pořád nepřišli na to že jsme jich pár let jen Česko a Slovensko...klasické jejich chyba ()

Adams

Výborný scifi thriller se skvělým námětem. Psychologické drama v blízké a reálné budoucnosti. Nečekejte laserovou přestřelku a divokou akci, ale napínavé drama. ()

tarzan

slušní Sci-Fi horor který se snaží vás zavést do dusivé atmosféry strachu a nejistoty umě se jim to vcelku podařilo i když předchozí akčnější verze se my líbila víc. ()

jcall2bad

Invaze je téměř příliš zmatená na to, aby byla skutečně špatná, jakoby všichni zúčastnění doufali, že hrstka mizerných potenciálních nápadů může stačit na vytvoření alespoň jednoho ucházejícího. Mluvím-li o fraškách ohledně mimozemských invazí, Transforméři nejspíš nebudou zesazeni ze svého trůnu: i když jsou jeho nápady rozporuplné, nedotažené nebo nějak jinak nemožné, alespoň mají dostatek slušnosti a rozptýlují vás během sledování filmu takřka extrémně masivními efekty. V porovnání, Invaze vás pozve na dekonstrukci jejích nedostatků již od první scény, a nakonec vás přiměje cítit se, jakoby jste shodou okolností spolkli sendvič tak nesytící, že byste raději vůbec nejedli. ()

LordMalak

Pro mě celkem překvapivě zajímavý film. Proč překvapivě? Po přečtení místních názorů jsem se obával nejhoršího a ono se nic hrozného nedostavilo. Takže velmi slušné 4*. ()

Vital

Čistě jen průměr,kamera je místy nepřehledná z důsledků režisérovy snahy o akční sekvence nebo co... Ale jinak to celkem ušlo. ()

Tomulka

Sice profláknutá zápletka. Hrozné střihy a totálně jasný konec už od začátku nákazy. Ale Nicole zahrála svůj standardní výkon (tím nechci vůbec říct špatný) a překvapil mě Daniel trochu delší vlasy a jiná role (než-li Bond) a hned se na něj dá koukat. Nějaké napětí ve filmu bylo, ale většinou byl film tak trochu nudný. Ztrácel jsem o film zájem. Tři hvězdičky a to musím fakt zavřít oči. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)