Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiální text distributora)

Allien.9

Svižné, dobře obsazené (Kidman, Craig), filmařsky zvládnuté. Člověk by nevěřil, co všechno dokáží udělat prázdné výrazy a úlisné úsměvy.;-) Určitě jeden z těch lepších invasion filmů. ()

Goldbeater

Docela ucházející remake skvělé klasické Invaze lupičů těl z roku 1956. Atmosféra sice ze začátku trochu pokulhává, ale potom už se zpevní a celkem se drží až do konce. Dobré obsazení Nicole Kidman, Daniela Craiga a ve vedlejší roli i Jeffreyho Wrighta působí velmi sympaticky. Konspirační snímek, který sice nijak zvlášť neuchvátí, ani nenabídně nic nového, ale snad jeho zhlédnutí nebudete litovat. Taková opravdu nenáročná oddychovka s optimistickým koncem, narozdíl od původních filmů. ()

mzss1

(75%) INVAZE, coby neškodná, odpočinková záležitost, která sice extra neoslní, ale ani neurazí. Víckrát se to asi vidět už nedá, ale já byl spokojen, bavilo mě to. Z hereckého obsazení mě nejvíc bavila hlavní Nicole Kidman, která to zahrála nejvíc přirozeně a proto jsem jí fandil. Daniel Craig zde nebyl moc výrazný, ale ušel. Příběhově to není nic zásadního, ale pár zajímavých a ke konci napínavých momentů se zde našlo. Akce je tu sem tam sporadicky, tak nějak normálně natočená. Filmová hudba – optimální. Prostě výrazný nadprůměr na jedno dobré podívání. ()

kingik

Zajímavě koncipovaný snímek utrží největší ránu až v samotném závěru, který dost kazí předchozí dojem. Nicole Kidman a Daniel Craig jsou dobří herci a utáhnou i slabší scénář, ale místy je na snímku znát, že vznikal ve zhoršených podmínkách, a střídání režisérů tomu jen nasvědčuje. 60% ()

Sobis87

Jakoby někdo vzal potenciálně ambiciózní látku a přestříhal ji v rychlopalné béčko, které má sice své světlé momenty, ale po celou dobu vyvolává pachuť promarněné šance. Občas zamrazí, ale celkově spíš zamrzí... Navíc ten střih...je poznat, že scény byly původně delší a pomalejší, ale to, jak jsou sestříhané, aby se smrskla stopáž a aby se přidalo na tempu, působí jako kontraproduktivní avantgarda. O plynulém vyprávění tu nemůže být ani řeč, jak na sebe filmová forma neustále upozorňuje (právě prostřednictvím narušované kontinuity). ()

Jordan

nebyť áčkových hercov a produkcie joela silvera, ale za to menej politickej korektnosti, viac brutality, efektov, hlášok a možno trochu menej klišé, bolo by z toho naozaj dobré fajnšmektorvské Béčko; nakoľko sa to ale tvári ako Áčko a má to podobné ambície, vznikol síce ku koncu napínavý a pomerne akčný film, no nič výnimočné, téma, ktorá sa v žánri sci-fi a horor stáva už skoro štandardou nie je spracovaná nijako zaujímavo, preto poteší len pekná nicole a trochu vzruchu a akcie v druhej polovici; inak slabota a veľmi čudne postrihané; ()

Anderton

Invázia dáva väčší zmysel, ak máte napozerané obe predchádzajúce verzie a môžete potom porovnávať. Najmä čo sa týka aktualizácie. Takže o čom táto invázia je, je nám pomerne explicitne vyhadzované na oči, čo je ale celkom v poriadku, pretože inak je tento film podľa mňa o osamelosti "postmodernej feministky", opustenej manželom a žijúcej s malým deckom, v súčasnom veľkomeste. Najlepšie sú scény, kedy Carol pri pohľade na utrpenie nenakazených ľudí musí predstierať, že je jej to jedno. Atmosféra je fajn, akčnejší záver mi nijak zvlášť neprekážal, ale skôr pôsobil dojmom, že tvorcovia sa báli označenia komorný triler a báli sa tak o tržby. ()

AppleCore

Celkem slušnej thriller, jenom mě zase zničil ten konec, stejně jako v "já, legenda" nobo "válka světů", moc rychlej a trapnej, našli lék a všechny je vyléčili, už je to trapný s těma happy endama, chce to nějakou originální změnu. ()

Kothy

Film o mimozemské invazi na motivy seriálu. Mimozemšťani se snaží infiltrovat mezi lidi. I přes účast Nicole Kidman a Daniela Craiga to není žádný zázrak. ()

teutates

Pre mňa rozhodne prekvapenie. Veľmi atmosferický snímok, ktorému by pomohlo trochu lepšie prevedenie na filmové plátna. Herecké obsadenie je na mieste, tak ako hudobný podtón a určitá tajomnosť / mystery... Myšlienka filmu vyslovená (pochopená), avšak prevedenie neuspokojivé až chabé. Ale aj napriek tomu silné, podotýkam silných 6/10 ()

Sašenka165

Slušný film. Ani světoborný ani hrozný. Každopádně skvěle obsazený (a zahraný), plný zajímavé atmosféry. Obzvláště Craig se svým uklidňujícím výrazem (a krásnýma modrýma očima :-)) byl super. I když film občas působí trochu nevyrovnaným dojmem a některé pasáže jsou nudné, docela se mi líbil. Kamera sice sem tam skáče divočeji, než by dle mého vkusu měla, ale u scének, v kterých jsou zmíněni Češi, jsem se slušně pobavila (a rozzlobila při představě, že takhle Čechy vnímají Amíci). Prostě i přes chyby, které Invaze nepochybně má, je tenhle film docela dobrý... a já se nakonec přiklonila ke třem hvězdičkám, avšak přemýšlela jsem i o čtyřech. ()

nash.

Třetí remake klasického sci-fi horroru z padesátých let dopadl pro mě nad očekávaní dobře. Mnohem lépe než předchozí příšerná béčková military pitomost, a v některých momentech stejně dobře jako úspěšná verze z roku 1978. Jednotlivé postavy mi nepřidaly jako idioti, i když občas klouzaly na vlně tradičních klišé, napětí fungovalo prvotřídně, některé momenty byly výborné a kupodivu jsem dobře snášel i jindy protivnou Nicole Kidman. Bavila mě nenápadnost útoku, který neřval z každého záběru "já jsem invaze," ale spíš se schovával za záda lidí, kteří budili hrůzu svým znepokojivě organizovaně zombifikovaným chováním. Možná proto jsem filmu odpustil ten trochu divoký přechod od komorního ke spektáklově akčnímu i závěr, kde ten finální zvrat a léčení vzali možná až příliš hopem. Příjemnou třešinkou pak byla Veronica Cartwright, která si zahrála i ve verzi z roku 1978. ()

klerik

70% Vôbec nie zlé. V prvom rade dosť jednoduché a neoriginálne (FAKULTA bola svjou teenagerskosťou aspoň trochu "iná"). Ale mňa to bavilo. Bolo to mrazivé, napínavé - síce tomu chýbala krv (ÚSVIT MŔTVYCH), humor (SÚMRAK MŔTVYCH) i blokbasterovský akčný potenciál (SOM LEGENDA), no ja som mal aj zimomriavky, aj sa mi páčilo poprehadzovanie záberov. Film sa zubami nechtami drží klasickej schémy a nič nové neprináša - počas sledovania to však nevadí, uvedomíte si to až vo finále (kedy sa modlíte, aby to nedopadlo tak, ako to dopadne). A je tu aj zaujímavá snaha o akúsi satiru dnešnej spoločnosti - je to síce len korenie, ale poteší... ()

Chrustyn

Povedená a napínavá variace na klasickou Invazi lupičů těl. Film ubíhá rychle a nenudí a Nicole Kidman hraje docela přesvědčivě. ()

Marze

Tuctová a otravná sci-fi, již ani předloha klasika žánru Jacka Finneyho nespasí. K oblíbenému prvku béčkových hororů, slintání a blemtání při noční proměně nakažených v osoby stejné tváře, leč bez špetky emocí. Hloupoučká hra na politické zprávy budí další neplánovaný smích, finále nemůže stupňovat nervozitu, když sestřih z něj vyčerpaly už úvodní titulky, a dovětek má ryzí ráz reklamy na šťastný domov se zdravou snídaní. ()

Crocuta

Joriš s Jindřichem kontra "postmoderní feministka"! Jo a podle největšího zdejšího sračkomila se jedná o "skvělý film" a "rozhodně ho doporučuje". K tomu není co dodat. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)