Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

cubajz

totální komixový námrd, ze kterého přímo tryská láska k předloze a poctivým, ultra stylizovaným jatkám. ()

JohnRambo

Tento film ma donútil čítať enciklopédiu o Sparte a prekvapilo ma že veľa z filmu je pravda. Samotný Leonidas má v sebe niečo, čo sa nedá popísať. Keby som tam bol tak s ním idem aj do pekla. A keď zahučí ,,This is Sparta!!!,, tak sa zrodí piata hviezdička. ()

TomikZlesa

Nechutná řežba, nechutný scény, nechutnej Xerxes :) a spousta směšnejch scén kdy už to zkrátka nejde se udržet a netlemit se. Jestli někdo nezná význam slova bezduchá a bezhlavá zábava, film 300 ho plně vystihuje :) ()

nithiel

Po vizuální stránce naprosto dokonalá podívaná, některé scény jsem si s radostí několikrát zopáknul. Jiné mi naopak ve snímku přišly úplně zbytečné (Leonoidas s mutanty na vrcholku jakési hory) tyhle pasaže film dělají delším, než opravdu je. ()

ifa

V lesku slunce, tvařme se drsně, neoblomně, bez citu, křičme :" This is Sparta!", plácejme se chrabře po ramenech, neuroňme ani slzu. Je to ale správná cesta, nemyslím v realitě, ale ve filmu? Vizuálně možná zajímavé, ale bez citů, osobitého příběhu. 3,5* ()

annihilation odpad!

Proč se jen pořád Američané snaží filmovat evropské dějiny? Nejdřív Trója, která ještě nebyla tak nekoukatelná, poté Alexander Veliký, který byl hodně mimo a poslední kapkou je pro mě právě toto znázornění bitvy u Thermopyl. Zpracování je naprosto ubohé, nejvíc mě asi rozesmívalo to, jak mají všichni bojovníci stejné svaly na břiše, které musí nutně zůstat po celý film odkryté! Takže stačí: svaly, zahlcený internet meme s "This is Sparta!" a většině lidí se to líbí. No, mě tedy ne a upřímně mě už znechucuje, jak se většina braků snaží zasadit do nějaké historické události, aby získala nějakou formu. ()

dubinak

Nic mě dlouho tak neposadilo a nedrželo na prdeli jako právě Bitva u Thermopyl. Chápu, že se někomu nelíbí tohle osobité digitální zpracování. A taky vím, že to vážností jen přetékalo a občas dialogy působili maličko přitaženě a směšně (musela jsem si to přepnout do angličtiny, jinak bych se tomu s českým dabingem vážně asi vysmála). Já ale seděla zabořená v gauči a oči upírala po celou stopáž na obrazovku s otevřenou pusou jako malé děcko. Detailně natočené gigantické bitvy mám ze všeho nejraději. Velkým plusem se tu pro mě, jako úchylačku stává i značné množství nestvůr, příšer a hnusáren. No a Fassbender byl jen lahodnou třešničkou na dortu. ()

laik_60

príliš veľa grafiky, príliš premaskované, príliš veľa "tehličkových sparťanských trupov" nesmierne patetické prejavy obrazové aj dialogové, král s janošikovským vrkočom, peržskí poslovia ako numibijskí černosi .... pche ... už to len zveršovať na spôsob "tváře ušmudlané, kominík to není milej Pane" .... som sklamaný :( ()

C0r0ner

Největší nadšení přichází s nejmenším očekáváním. A samozřejmě i naopak. Od 300 jsem nečekal nic a dostal jeden z nejlepších zážitků svého života. Perfektní soundtrack, dechberoucí vizuál. Lépe už rekonstrukce jednoho z nejznámějších hrdinských činů historie dopadnout nemohla. 100% ()

Dannysek4U

Tak tohle ve mne vybudilo ty nejukrytejsi machisticky pudy. A kaslu na to, jak vsude tryska patos, i na to, ze to je vlastne jen jeden dlouhej sekvencovanej boj. Mne se to proste libilo, dokonce vic nez Sin City, ta stylizace je proste uchvatna. ()

agathon

Zack Snyder je pravý vizionář nového století - století povrchu, hektické výměny informaci a mžikových vizuálních podnětů. U 300 jsem se bavil daleko víc než u Sin City, přestože věrnost komiksové předloze se tu respektuje o něco méně - filmový obraz je uhlazenější, efektně "povrchnější", hladší a spektakulárnější než než papírová "Třístovka". jeho síla není v chaozu komiksové stránky ale naopak ve zlineárnění vyprávění, maximálním zpřehlednění syžetu a skvostně precizní výpravě. přestože si s dobovými reálimemi příliš hlavu neláme, ze všech drobných rekvizit (btw, většina kulis a exteriérů vznikala nebo byla alespoň významně poopravena v počítači) ale cítíte hrubou rukodělnost starověku - na mincích, helmách, mečích nebo štítech dominujících výzbroji hrdých Sparťanů.... Stejně silný je i příběh - opět nejde o rádoby stění historických faktů: Snyder se scenáristy přetváří Millerovu svéráznou poetiku do novodobé mystiky opojného obrazu - epický mýtus je tu nejen převyprávěn v duchu tradiční Poetiky, nýbrž dokonale znovu-ustaven v duchu reklamní a videoklipové estetiky a za zvuků elektronicky burácivé hudby a la Rammstein. Je to mýtus nového tisíciletí a za to mu patří poklona. Mýtus, kterému dominuje skvostný profil Léonida alias Geralda Butlera, vysoustružená těla bojovných reků (čert vem všechno to moje pachtění v posilovně, když mě jako malého nevzali od matky, už to asi nikdy nedoženu...) a charismatický bojový pokřik. Ženy v něm mají roli druhořadou ale o to ctnostnější - matky, manželky, můzy. A přest nakonec tomu ctnostnému krvežíznivci stojícímu proti desetitisícům rozlícených Peršanů nejde o nic jiného, než o jeho milované. Ona "krásná smrt" patří jeho synovi a ženě. Jeho Spartě... PREPARE FOR GLORY, YOU SPARTANS! ()

asinus

K dokonalosti to má daleko...na to se ale můžete úplně vykašlat a bavit se. Famózně. Kdyby bitva u Platají ve filmu pokračovala, tak bych se nezlobil, ale další takový film snad v nejbližší době nepřijde. Uškodil by sobě i třístovce. ()

BUD-SFIS

Pro mne asi nejlepsi filmovy zazitek tohoto druhu filmu po letech. Uzasna kamera a bitevni sceny, ktere nemaji obdoby. Zbytecne neprokombinovany dej, ktery by jen film poskodil. Nemam vytky proto tomuto majstrstichu. This Is Sparta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

lakikaki

300 je filmom, ktorý presne nevie, kam sa zaradiť. Na čisto akčný film je v ňom trochu veľa prvkov drámy, ktoré len uberajú na tempe filmu, ale na to, aby sa dal nazvať drámou mu zopár prvkov drámy chýba. Akčné scény sú dovedené k monumentálnej dokonalosti, videoklipový strih sa tu hodí viac, ako do akéhokoľvek iného filmu a 98% všetkých filmových políčok by mohlo poslúžiť ako solídny screenshot. A nakoniec, vizuálne nádherné záverečné titulky ma už len uistili v tom, že 300 si tých 5 hviezdičiek naozaj zaslúži. ()

Wormboy

Od Snyderovych 300 som dostal presne to co som ocakaval. Velkolepe suboje, audiovizualne sialenstvo, heroicke herecke vystupy, pateticke zvasty, ale aj kus nadhladu a ironie...vsetko z toho som dostal a teda nemozem a ani nie som sklamany, skor naopak. Tych 117 minut (uplnych aj so zaverecnymi titulkami) som sa vyborne bavil a to v dnesnej dobe nie je az tak malo. Absencia velkeho platna a saly s vybornym zvukom by vsak zrejme spravila svoje. ()

Flynn

Podívaná parádní, dlouho jsem se na ten film těšil a to byla zřejmě chyba, jelikož zdaleka nenaplnil má očekávání. Celý film je postavený pouze na propracovaných bojových scénách, ale jinak nenabízí nic moc navíc, určitě stojí za to ho shlednout, já už ho viděl 2x, ale na 5 hvězd to tentokrát bohužel není..... ()

Morzael

Velmi dobře vizuálně zpracované, pastva pro moje oči. Krev z mečů nařvaných a drsných sparťanů na vás lítá až z obrazovky. Mocný soundtrack i originální stylizace filmu dokázaly převést vcelku přímočarý příběh důstojně na plátno. Komiks si s filmem v ničem nezadá. A větší pochvale se filmu snad už ani dostat nemohlo - dobrá práce! ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod