Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Iwus.ka

Ach, Leonidasi. Byla chyba myslet si, že velkou bitvu lze vyhrát pouze se třemi sty muži a obřím egem. Ani ty pekáče buchet na břiše spoře oděných bojovníků to nezachránily. ()

dr.fish

Strašné zklamání, jelikož jsem doufal, že to bude historický film. Dočkal jsem se pouhého komiksu, výsměchu historii. Historický příběh je v mnohém zajímavějším materiálem než to, co Zack Snyder vyplodil. Nakonec jsem to vydržel do konce a i si zvykl na ten způsob vyprávění. Je to takový ten stravitelný-fastfoodový-komiksový příběh, co Dave Lister zásadně čte, jelikož na plnohodnotnou knížku nemá krz flákání čas. 70% ()

KatanaCZ

Tento film mě velice mile překvapil! Už jsem skoro ani nedoufal, že by byl někdo schopný v dnešní době natočit něco takového. Zack Snyder se blýskl v mých očích jako naprostý genius. Byl jsem zcela vtáhnut do děje, nedočkavě jsem hltal každý snímek. Herecké výkony a hudba....nepopsatelné! ()

Knuckless

Včerejší zhlédnutí mě znovu po nějakém čase donutilo si prolistovat Millerův comics, Snyder opravdu většinou kopíruje políčko od políčka, hlášku od hlášky, většinou... Myslim, že ale i člověk, Millerovou předlohou netknutý pozná momenty, kdy se Snyder od ní odklání- film trochu drhne. Věděl jsem že příběh bude mírně fašounskej, řeči patetický, historici se asi taky musí srovnat s tim, že se trochu pozapomnělo na úlohu Thespijských v bitvě (historici se zde samozřejmě musí srovnat i s jinými věcmi, ale zde opravdu nejde až tak o historické reálie, jako spíš o již zmiňovanou Millerovu předlohu), so be it. Jinak zde snad víckrát než kdy jindy platí, že: v kině za **** a doma (pokud tedy nevlastníte plátno :-) za ***. ()

Slavníkovec

Válečně pojatý akční a taky tak trochu historický film. Proč historický? Taky se ptam. No asi 1 % všeho byla pravda. Nádherná kamera, efekty. Ale vysvětlete mi jak se dostala do Xerxésova vojska armáda ozbrojená střelným prachem. No, možná ho už znali, ale ty jakoby samuraje jsem již neskousl. A proto nazývám krále Leonidase za největší hrůzu videoklipů na Youtube. Tolik remixů se jen tak nevidí. ()

tomeek

Hrozně moc jsem se na tento film těšil. Komiks byl výborný a film byl v podstatě naprostá kopie komiksu. Až na jeden rozdíl. Manželka. Manželčina/královnina pasáž v komiksu ani nebyla! Pravděpodobně to tam plácli, aby přilákali širší spektrum publika, ale film od kterého čekáte dvouhodinovou krvavou řež a dostanete sem tam bitku prokládanou jakýmsi "problémem" se zrádcem, mě trochu zklamal. Hrozně mě to zdržovalo, ale možná je to jen můj osobní názor. Vizuálně perfektní a věrné zachycení předlohy. ()

czejny

TŘI vlastnosti spojovaly sparťanské bojovníky: hrdost, odvaha a nenávist. STAtisícová vojska perského krále byla úspěšnější, ale těch 300 zůstalo nesmrtelnými až do doby dnešní. Zack Snyder nám naservíroval skvělý film, plný emočního napětí a vizuální slasti v podobě scenérií Řecka. Komerčně neznámí herci nám otevřeli bránu do sparťanské společnosti a vtáhli nás téměř rychlostí světla do jejich boje za jejich milovanou SPARTU! Všechno ale nemůže být tak dokonalé jako pohled na vypracovaná těla bojovníků...tento film má své chyby, není dokonalý, ale na roztočeném kolotoči si také těžko všimnem, co se děje všude kolem, stejně tak bych přehlédl chyby v tomto válečném snímku. Šípy svištěly vzduchem, ostré čepele mečů narážely na neprostupné štíty, jejich odvaha byla neskutečná a položili život za svou vlast...this isn't madness.This is Sparta! ()

otík

Tak nějak by dopadl Gladiátor, kdyby jej dělali podle komiksu a bez myšlenky. Tato krvavá řežba je názorný příklad, jak JINAK jde také udělat historický film. Nevím, zda jde o postup správný, ale občas nějaké to novátorství není na škodu. Pravda ale je, že souboje jsou výtečné, atmosféra hutná a jakmile dojde na projevy herectví, úsměv hraje na rtech. Rozporuplné, ale alespoň originální. ()

Sabrewulf

Cool mega syrová řež s geniální vizuální stránkou. Takovou jako prohlídka starých obrazáren s olejomalbami. Pustit si tohle a pak se procházet sám parkem, není problém. I kdyby na vás vyskočili tři grázlíci..... Po Úsvitu další plus pro Snydera. ()

Sharlay odpad!

Je někdy až iritující, když vidíte jak je spousta lidí ohromena filmem, který vy sami považujete za omyl kohokoliv kdo se do něj pustil. Přesně tak jsem se cítil po spatření toho snímku. Přátelé říkali, že jde o skvělý velkofilm, který by bylo hříchem nevidět. S chladnou hlavou jsem se díval na něco, o čem jsem byl tedy přesvědčen, že bude počinem roku. Jak jsem byl zklamán si nedovedete představit. Dvě promarněné hodiny mého života. Koho by bavilo dělat film, kde se pouze bojuje? Tam se opravdu nic neděje. Dnes už celkem proslulé THIS IS SPARTA, mě vůbec nějak ohromné nepřipadalo. Naopak, vypadalo to velmi směšně. Hollywoodská produkce opět udělalo něco za velké peníze a především pro ně. Vizuální zpracování, které místo toho, aby unášelo, vás po pozornějším pohledu unese do světa ateliérů v hodnotě tolika milionů dolarů. A herci? Takové to: bum bum bum já tě zabiju, ne já tě zabiju, tak jak myslíš, by zvládl zahrát kdokoliv kdo už byl někdy v hospodě a dal si pár piv navíc. Zkrátka, krev, meče, roztrhané kostýmy a jedna velká nuda v podobě tupého zírání na to vše co tam je. Konečně film zpochybňující intelekt jednotlivce s ohromný úspěchem. ()

wendelin9

Jasných 5*... Film mě zaujal už při pohledu na první fotografie a po zhlédnutí traileru bylo jasno! Stylizace barev do temných odstínu, zpomalené záběry, neobvyklé bojové jednotky, proudy krve, smysl pro detail a úžasné bojové scény mě zkrátka ohromily a komentáře hlavního hrdiny - krále Leonidase jsou prostě jedinečné!... THIS IS SPARTA mi v uších bude znít ještě dlouho! ()

okkac

Na první shlédnutí v kině hodnocení maximální, ale s odstupem a opakovaném shlédnutí na DVD se projevují nedostatky. Škoda. Jinak solidních 8/10. UPDATE 2021: Vyrostlo to v kult! ()

Radiq

Jediný, co se mi na tom nelíbilo, byly některé digitální efekty, ale bylo jich málo a nakonec to ani nevadilo, protože zbytek filmu byl vysoce kvalifikovanej na to, vrýt se mi do paměti. Nejde ale jenom o dobré zpracování, které se hodně drželo předlohy, ale i toho samotného děje, kterej není jenom o té bitvě, ale hemží se i různejma zajímavejma hláškama a dialogama. Ať si kdo chce co chce... A Gerard Butler (žerár majordomus) se do té role nemohl hodit víc... A co mi na tom bylo krajně sympatický - že i neznámí herci dokážou udělat dobrej film. ()

SoolenJV

Vizualne uchvatna komiksova rezba, ktera si hraje s historickymi fakty a podava hodne stylizovanou verzi toho, jak to tehdy bylo. Tezko rict, jaka je pravda. Tento film je jiny a jeden z z prvnich, ktery se ujmul (diky komiksu) pomerne dulezite historicke udalosti. Kdo vi, kde jsme mohli byt ted. ()

Noviik

Je to velké, drsné a krvavé. Je to pohádka, pohádka na motivy historické události. Také jste v Gerardu Butlerovi viděli Russella Crowea? Také jste se pousmáli při scéně na obilném poli? Tohle Zacku Snyderovi odpustím, ale už mu moc neodpustím to, že do bojových scén dotáhl i několik nesmyslností (střelný prach, ?"samurajové"?). Ano, je to komiksové zpracování, ale mohlo to být lepší, větší a zajímavější. ()

sir-dave

Digitální orgie. Když by se mi někdy zdálo, jak nejlépe by šla udělat komiksová adaptace, tak tohle by byl perfektní příklad. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod