Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Vlkodav

Leonidas a jeho parta,řvali ,,this is Sparta!". Leonidas se s tím nesere, všechny kope do prdele. Leonidas nezemřel zbytečně, v boji si vedl výtečně. K tomu 300 krasavců, nezemřelo nazdařbůh. A nakonec ten velký gay, si přestal myslet že je nej.-Nádherné a krásné vizuální orgie a atmosféra co tě zabije. Epických hlášek hromady a velká nouze o vady. Gerardovi jsem tu roli sežral a představil si, jak by mě seřval.-95% tomu dám, i když se to možná nelíbí vám. ()

NagatoPein

300 je kultom svojho štýlu a vlastne nemá konkurenta. K pochopeniu je treba poznať zámer, okolnosti a režiséra. Nehľadajte tu filmovú technickú kvalitu ako u Gladiátora. Je to príbeh, ktorý prežil stovky rokov a takto je aj podávaný. Nie ako historická udalosť ale ako veľký príbeh európskych dejín. Silné herecké podanie a držanie sa atmosféry po celú minutáž filmu, epický rozprávač, ktorého si už dlho nepamätám, originálne choreografie súbojov a zrejmé posolstvo. Negatív nájdete obrovské množstvo, ak na film pozeráte iným spôsobom. To si však nezaslúži a preto má u mňa 90%. ()

MarkHarry

Myslím, že dnes již kultovní akční film. Je mi sympatický styl, který nastolili v Cin City, nejenom po grafické stránce, ale také po stránce zachování věrnosti původní předloze. ()

DarthArt

Na náměstí tlučou lidi. Pozoruje to chlap, vesele skáče, tleská, povzbuzuje policajty a volá: "Menstruace! Menstruace!" Přitočí se k němu chlap: "Co to meleš? Snad demonstrace, ne?" A ten první: "To je jedno, hlavně když teče krev!" LÍP NEŽ TÍMHLE DĚTSKÝM VTIPEM SE SNAD SNYDEROVO "VELEDÍLO" CHARAKTERIZOVAT NEDÁ. P. S. Převedení comicsového vizuálu do hejbacích obrázků se celkem povedlo... ()

Georgas

Nezapomenutelné scénky při kterých běhá mráz po zádech. Ale tady asi končí všechny plusy tohoto filmu. Grafika a scénář rovný všemi oblíbené hře Mario. Doporučuji, ale není to film, ke kterému bych se s radostí vracel. ()

quido.morava

Co a jak Zack Snyder dělá, je jasné. Je taky jasné, že zde nejde o přesné vykreslení historie, ale o určitý druh ztvárnění - a myslím, že je to zajímavě stylizované. Je nutno to brát jako fikci a jako takové to obstojí docela dobře. ()

IndominusRex

Odvaha se vždycky cení a tahle Třístovka se nebála jít vlastní cestou a já si chůzi po ní vždycky užívám. Není to sice žádné výpravné dobrodružství, ale jak všichni víme, tak vizuál a koncept je od vzniku téhle řezničiny neustále napodobován, v čemž také vidím její hodnotu. ()

Lubyk

Epické vyprávění o udatných bojovnících Sparty. Nezatížen kontrolou historické správnosti příběhu jsem si užíval skvělou kameru, poměrně unikátní (komiksové) zpracování a prostý, lež dobře napsaný děj. Děj je opravdu jednoduchý: pár turbo válečníků musí odolávat vpádu bambiliónu normálních bojovníků. Proloženo je to krásným vztahem mezi králem a jeho královnou, a pár bájemi. A i když nakonec dostanou na prdel, tak je to věru pěkná podívaná. ()

Firefox69 odpad!

Kameraman pomazal čočku objektivu: tu stříbřenkou, tu zase levnější Nutellou. Nezbývá, než konstatovat: „Hmm, dobrý, vole! A co jako?“ ()

prasecak_cz

Filmová poezie... Film, na který se vždy rád podívám. Místy je film trochu moc fantasy, ale tak je to vyprávění starého hrdinského eposu, tak vypravěč určuje směr. ()

Oxytocin

S odstupem času, kdy hodnotím tento film, je nutné uznat vizuální kouzlo, kdy tento film poprvé přicházel do kin. To je však asi vše. Bojové scény jako ze sci-fi filmu. Doma se mi na DVD obal práší a již ani sám nedokážu říct, kdy jsem si jej naposledy pustil. Něco to naznačuje, konkrétně však neříká nic. :) ()

Josefka

Banda vysvalovaných potemperovaných hochů v trenýrkách za stovku tři kusy v Lidlu spasí celou Spartu. Škoda, že v pokračování už nebyl král Leonidas. Hoši to přehnali nejen s posilovnou. Ale za to, že čelili tři dny takový přesile mají permici na příští měsíc zdarma. ()

Alagaesie

Drsná Sparta, zákon silnějšího. Chlapi se musí umět ohánět. Leonidas byl ztvárněnej fakt bombově. Výtečná scéna na okraji studny. Líbil se mi mrzák Efialtés. Dobře zahrán a dobrá maska. Hezký byly bojový scény a celkovej vizuální dojem Xerxés byl přezlacenej. Krvavá lázeň závěrem. Bitka jak má být. Je fakt, že chvílema film působí příliš komiksově, ale aspoň je to podle předlohy. Komiks jsem nečetl. ()

Callistor

Pouhá hollywoodská slátanina. Nic více než krev nečekejte a navíc, neuplyne minuta bez zpomalených záběrů ... výsledných 15 minut je slabším průměrem. ()

pekkanik

Keď si človek prečíta článok na W_ki "Bitka pri Termopylách", má to väčšie grády ako tento film. Fajn, pekné pozadia, sympatické bojové scény... a to je asi tak všetko. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod