Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

str0001

Celý projekt byl sice dosti riskantní a netradičně pojatý, ale rozhudně vyšel perfektně. Během celého filmu se ani na chvíli nebudete nudit. A lehký závan z akčních krváků také hodně diváků potěší. Není a ani se nesnaží tvářit jako historicky přesné válečné drama. Ale zábavným zbůsobem oživuje polomýtickou událost, která je nám velmi blízká kvůli událostem posledních dní. Snad se najde po několika tisíci letech dalších 300 odvážných, kteří zburcují Evropu k její záchraně. Ještě není pozdě. ()

TeachMe

Jedna hvězdička za vizuálně erotickou a pěknou podívanou - příběh nulový, emoce nulové, nuda plnými doušky... ()

Rangifer

Byť jsem komiks nečetl, film musím pochválit. Gerard Butler v roli spartského krále Leonida, byla pro režiséra Zacka Snydera správná volba, plnovous mu sluší. Temné filmové efekty zpracovaného okolí vytvořené na zeleném platně pomoci počítače dodává světu epický a skoro až takový biblický pohled a k tomu stříkající krev a bojové scény, jsou zpracovány doslova mistrovsky . Kašlu vám na historické nepřesnosti, film mě zaujal. ()

hanavo00

Pořádná nálož adernalinu, tvrdá hudba, vypracovaná těla a absolutně epická řežba 300 chlapů ve slipech s ikonickými purpurovými plášti. To všechno nadělí tento komiksem inspirovaný snímek do sytosti. Vše završí strhuící poetický závěr. Butlerova prime role. 95 %. ()

Pedro72 odpad!

Vizuálně je to prázdná manýra. Ideově je to na úrovni nejubožejší nazi agitky. O příběhu mluvit nelze, protože se jaksi nedostavil. Jinými slovy, má to všechny parametry kultovní blbiny. ()

mistr97

300: Bitva u Thermopyl zaujme především po vizuální stránce. Po té dějové není příliš co hodnotit, tady jde hlavně o výjevy z bitvy, které ukazují neuvěřitelnou převahu Sparťanů nad protivníkem. Bohužel neuvěřitelná mi přišla až moc. I přes poutavé obrázky mě film nedokázal vtáhnout do děje, což je škoda, protože prostor na to určitě byl. Je to prostě jednoduchý film, u kterého se nemusí přemýšlet. 50 % ()

cartouche

Vykládejte mi něco o objektivitě hodnocení na ČSFD! Jak může mít taková sr*čka, kterou jsem postupně dokoukal po částech (protože místy se to prostě nedalo), mít 78%? Nosorožec v perské armádě? To jako fakt? LOL Tohle hodnocení mají na svědomí slabomyslní pubertální troglodyti, kteří můžou být rádi, že vyšli základku. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tohle je Sparta!" Zástupy mužů s vyholenou hrudí, oděných pouze do bederních roušek, kovových přilbic, červených plášťů a sandálů v jejíž čele je Gerard Butler. Ten vede 300 udatných Sparťanů k průsmyku, kde si počkají na Peršany a pak bojují tak dlouho, dokud 300 Sparťanů nepadne. Celý film je tedy jen řež. Stylizovaná digitální krev cáká na všechny strany, končetiny létají vzduchem, trupy prošpikované šípy a kopími se svíjejí na zemi. Prostě slast pro každého milovníka válečných/bojových scén. Zack Snydervyniknout obrazům, které vyrážejí dech svou nádherou i brutalitou zároveň. Prostě komiksovka s desetihvězdičkové řady. - 100%. ()

hmyzovrah

Toto je příběh z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy Peršané byli malicherní a krutí a chtěli Řecko stíhat útrapami. Jen 300 namakaných ultra borců se dokázalo postavit jejich moci! Sparta! Sparta měla sílu, jakou svět před tím neviděl, Jejich fyzickou sílu, dokázala pouze předčít síla, kterou měli v kalhotách! Putovali k Thermopylám, bojovali z přisluhovači krále Xerxe, všemocného vládce, boha! Ale všude tam, kde se zjevili Peršané, tam kde létali údy, tam byla i Sparta! ()

Enon

Tak tohle... Tohle je ÚPLNĚ JINÁ LIGA. Zack Snyder tady ukázal jak se točí opulentní akční sekvence a krvavé řežby. Tohle je to, co sem potřeboval vidět. Já nechápu proč to lidi neustále schazují a nevidí tu genialitu a vypiplanost. Neskutečně "BADASS" zážitek, kdy jsem hodinu a půl úplně ignoroval, co se děje okolo a vnímal jen to, co se děje ve filmu, protože mě to neskutečně bavilo. Celý začátek a zrod Leonida je úžasný úvod, který vám okamžitě ukáže s kým máte tu čest a jaké chování od něj během filmu můžete očekávat. Představení výchovy tehdejších dětí a jejich tréninku je také skvělé a velmi dobře to opodstatňuje chování veškerých vojáků ve scénách později. Veškeré promluvy Leonida jsou jak citáty, které bych si nechal okamžitě pověsit na zeď, celá jeho postava je tak hrozně moc "cool", jeho oddanost, odvaha, umění bojovat, podpora vojáků a odhodlanost bojovat skutečně do posledního dechu z něj dělá jednoho z nejlepších vojevůdců, co jsem ve filmech zatím viděl. Akce a celé zpracování akčních scén je pro mě něco neuvěřitelného, já miluji slow motiony, takže tohle byl, co se týče akce, jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl, tak geniálně nasnímané, tak krvavě brutální, s takovou dávkou energie, režisérského srdce a úderných promluv postav skvěle podporující souboj samotný, O MŮJ BOŽE JAK JÁ TO HLTAL. Vizuál je ojedinělý a skvěle korespondující s celkovým tónem filmu. Královna, takovou ženu by chtěl každý, podporující, starostlivá, milující, rovněž jedna z nejlepších královen, co jsem kdy viděl. Konec nádherně uzavírá příběh Leonida, v předem prohrané bitvě se nestáhne, zůstane až do konce a umírá za svou zem, čestně a s klidem v srdci, po boku svých věrných vojáků, dokonalý. Královna se ctí a s klidem v srdci rovněž přijme smrt svého manžela a posel, kterého král poslal aby oznámil jeho smrt a zastoupil ho v další bitvě za Spartu povstane v čele ne 300 Sparťanů, ale 10 000 a je odhodlán vybojovat pro Spartu svobodu a pomstít svého krále. S jeho dechberoucím proslovem k vojákům a následným kulervoucím výběhem vstříc Perským vojskům končí tento film, já tleskám a zařazuji ho mezi top 15 mých nejoblíbenějších filmů. Chápu, že se to dost lidem nemusí líbit, obzvlášť těm, co nemají rádi spomalovačky. Dost lidem také vadí podobnost s Gladiátorem, souhlasím, podobnost tu je, ale musíte uznat, že si to z Gladiátora bere jen to nejlepší, i když to na něj nemá. Vizuál taký nemusí sednout všem. Za mě ale 86% ()

jirikzaboj

Film, který z velké části ukoval základy dnes již velice známého Snydera. Jde tam vidět jeho rukopis. Především ve slow-motion stylizaci a hravé vizualizací z různých perspektiv a expozic světel. Zestárnulo to v tomhle ohledu dobře a na krvavé bojové scény se kouká opravdu hezky. Ale příběh není bůh ví jak uchopen a tak je tam mezi epickými scénami ticho, klid a je to nuda. Každopádně zásadní film své doby. ()

Sejkorka

Další s hvězdičkami bez komentáře z minulosti. V tomto případě jednu * uberu. Zub času trochu zapracoval. A napodruhé už ty potoky krve tolik nefascinují .... ()

bernstein

Roku 480 př. n. l. perský král Xerxes vedl svou armádu, aby konečně rozdrtila Řecko. Nejvhodnějším obranným postavením byl pro Řeky průsmyk u Thermopyl, jenž k obraně poskytoval prostor velký méně než 4,5 metru. Právě tam se 300 sparťanských vojáků, vedených králem Leonidasem, utkalo s obrovskou přesilou. Proč byste měli vidět? Najdete zde mnoho skvělých lekcí, například: Začít s tréninkem mladých. Inspirovat tým k zaměření. Musí se prodat vize a důvěra druhým, aby sdíleli příběh. Znát svou sílu a geografii. Nikdy se nevzdat. ()

Basara

Film je výbornou adaptáciou jednej udalosti z ďalekej histórie. Vypovedá nám o hrdinskom boji slávneho Sparťana Leonidasa a jeho 300 Sparťanom proti kráľovi Xerxesovi. Môže sa pýšiť výbornými počítačovými efektami a dychberúcimi súbojmi. Fanúšikovia chladných zbraní sa môžu tešiť na viaceré krvavé bitky, kde sa zo strany Xerxesa vystriedajú viaceré typy armád.  Máme možnosť dozvedieť sa viac o jedných z najsilnejších bojovníkov v histórii, rovnako tak aj o skvelej taktike pri nepriaznivej obrovskej presile. Film nám poukazuje na hrdinstvo Sparťanov nevzdať sa svojej slobody aj keď je výhra nemožná. ()

Lukango

Snyderovy silné a hlasité začátky, které nesou ten nejikonyčtější film o řecké Spartě. Hlasité, kruté, uřvané a nasteroidované. Asi tak se dá popsat film 300: Bitva u Thermopyl, která krom těchto vyjmenovaných věcí nenese něco víc, ale právě to dělá film tak ikonický. Krev teče každou vteřinou a hlášky o neporazitelných Sparťanech padají v každém dialogu. Z hlediska scénáře se však jedná o celkem prázdné dílo, protože dialogy hrají pouze na velkolepost a ne na nic jiného. Příběh je vyprávěn, co nejvíc epicky, jen jak to jde, ale že byl něco extra, se říct nedá. Film je ve zkratce jen o 300 nabušených bojovnících, kteří bojují proti mnohem početnějšímu nepříteli. Film historicky přesný rozhodně není, což pozná asi každý žijící, a zastavovat se nad historickou nepřesností je na dlouhé téma. Gerard Butler v roli Leonidase je jednoznačně zapamatovatelný a představit si někoho jiného v jeho roli prostě jednoduše nejde. On je ta tvář filmu, člověk, který táhne celý film. Ostatní herecké výkony už jsou spíše zastíněné Butlerovým agresivním podání Leonidase. Akce je pak povedená a je společně s Butlerovým Leonidasem srdcem filmu. Akční scény jsou napumpované tak, aby z toho Sparťani vyšly jako ti nejdrsnější a největší kingové, se kterejma není radost si zahrávat. Dále se tu projevila silná Snyderova nemoc pro slow-motiony, které jsou místy až moc. Kamera je celkem dobrá, ale nejvíc jde poznat v akčních pasážích - to samé platí i o střihu.  Celkově je tak 300: Bitva u Thermopyl napumpovaným a agresivním strojem na ukázku velkoleposti Sparty. Film však trpí relativně plochými dialogy a postavy, i když u těch postav to byl asi záměr, ale také nelogičnosti na poli akce či samotného příběhu, který není zrovna nějak komplexní. Známka. 7/10 ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod