Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

Lumpus

Popcornová sadomasochistická věc,dělalo se mě někdy z ní špatně,příběh slabší ale Bruce Williis potěší 3* ()

herrbierer

Rodriguez se tentokrát opravdu vytáh, o tom žádná. Ukazuje, jak má vypadat skutečná pocta krvavým hororům minulých desetiletí (Eli Roth se může jít se svým hostelem vycpat). Na druhou stranu, podobně jako u Sin City, mě pálí otázka, na kolik je to skutečně záslluhou samotného Rodrigueze. Znám jeho styl a tady mi (stejně jako u toho Sin City) přijde, že ho někdo držel za ručičku. Nic to ale nemění na tom, že Planet Terror je zábava od začátku do konce a jako pocta funguje přímo geniálně. Už jen ty postavičky (typické pro tento žánr) a herci, co je zvárňují. Freddy Rodriguez je skutečný tvrďák. S Naveenem Andrewsem je sranda (ale ty koule si mohl odpustit). A Rose McGowan je holka krev a mlíko - je s ní legrace a moc dobře vypadá, i když má jen jednu nohu (jak říká Quentin Tarantino: "Easier acces"). Bruce Willis sem zapadá jako prdel na hrnec a role Quentina Trantina je skutečně lahůdková (narozdíl od toho, co všechno se mu stane). Akce je pak správně dynamická a nasáklá krví, některé nápady jsou skutečně genilání. Celkově se tento film dá považovat v rámci Rodriguezovy filmografie za úspěch. Ale že by se vrátily časy Desperada? To ani náhodou... ()

Ashukamun

Při prvnim shlednutí traileru jsem se zdesila co to je za blbost, kde lita zenska se samopalem misto nohy. Nastesti rezie a herecke obsazeni me lakalo, at to risku a vubec jsem nelitovala. Velmi dobre a vtipne udelany "béčkový horor", kde se divák jak lekne, tak od srdce zasmeje. Film se nesmi brat vazne, je to spise takova lehci parodie. Urcite patri mezi filmy, ktere si clovek rad pusti znovu. ()

Pai-Mei

Brutálne scény, odpadávajúce mäso, super hudba. Tento vydarený mix od Rodrigueza nesmie prehliadnuť žiadny fanúšik Rodriguezových filmov. Macheta v podaní Dannyho Treja na začiatku ako super predkrm a následná rocková pecka od Roberta Rodrigueza v pozadí tancujúcej Rose McGowan - bomba. ()

tenista

Když pominu fakt, že se mi v určitých částech tohoto filmu udělalo špatně, tak musim říct, že jsem se celkem i bavil, filmy se zombie námětem celkem můžu. A v porovnání s Autem zabijákem se tady toho stane za 10 min víc než tam za celý film, což oceňuju. ()

Cortesz

Buď 5 nebo odpad. Tak tedy po dlouhém váhání dávám 5. Je to sice nechutná záležitost, ale náramně jsem se u toho bavil. ()

Elegnor

Tuhle část Grindhousu jsem si užil víc. Striptérka s kulometem místo nohy, vyhořelá část pásky, El Wray. Každých deset minut filmu bylo ještě horších než deset minut předchozích. Díky bohu :) ()

Pharlap

Ach jo.. kde jsou casy Desperada.. a Spy Kids.. kdy film daval smysl.. a kdy se na nej dalo koukat.. a kdy herci delali to co maji... "hráli..".. Bylo to rozhodně lepší než magořina vod Tarantina.. ale že by to měla bejt nějaká mega pecka.. tak to nenííííí.. tohle není pocta.. to je nuda :-( ()

Zadri

První polovina filmu je velice povedená a zábavná. V druhé polovině však film s každým dalším litrem krve ztrácí i dech, ale naštěstí je včas konec a divák si může říct: "Bavil jsem se" a vo tom to je. ()

migele

Takový film jsem si jednou přál vidět. Krev, dívky, přehnané scény s masakry, hodně akčních scén, hodně nesmyslných věcí, zombie a spousty dalších takových věcí dobře zpracovaných .. je to film stejný jako Machete, možná krapet lepší. ()

Romeroo

Film který mě chytil od začátku tak pevně, že jsem si užíval každý cákanec krve, zběsilou akčnost atd. Logičnost filmu vem čert, hlavně když je to zábava..parádní zábava ****. Bravo pane Rodriguez, bravo... ()

Jara_II

Pro mě je Planet Terror daleko lepší než Tarantinův Death Proof, asi za to může hlavně fakt, že v posledních měsících mě ty všemožný zoombie filmy začaly dost bavit, no a taky oproti Death Proof (u kterého jsem se chvílema dost nudil) se tady pořád něco děje - a to tak že dost stylově. Ale šanci bych dal i Death Proof, ten je sice určen pro daleko užší publikum než Planet Terror, což je asi jeho nevýhodou a také příčinou nižšího hodnocení, ale rozhodně bych ho neodsuzoval.. ()

HarlanWade

Rodriguez nezklamal. Banální, stokrát ohraný námět získal díky jeho tradičně nadupanému scénáři, ve kterém není minuta, kdy by si divák nezvýšil nadšení nějakou z propracovaných vychytávek, ten správný šmrnc a Planeta Teror je tak nejméně stejně stylová, jako Auto zabiják. Ulítlá šílenost, spousta krve a pro spousty diváků nekoukatelných nechutností, drsné a kingovské akce a originálních, humorných hlášek. Přesto se pořád nemohu zbavit pocitu, že to bylo bráno chvílemi až moc vážně (od Rodrigueze bych čekal ještě víc legrace a míň rádoby dojemností a příběhových klišé). I tak to lehce překonává Death Proof i (nápadem podobné) Od soumraku do úsvitu. ()

nula87

Absolutní nářez natočený bez nosného příběhu pouze slepováním scén tak aby vynikla ta zvrácená poetika tohoto žánru. Plyn! Nejlepší barbecue v Texasu! Obrovské stříkačky! Sexy kočka bez nohy! Spousta zbraní! Spousta krve! Spousta slizu! Vojenská základna! A ono je to většinou tak ukrutně zábavné. A chci vidět Dannyho "Mačetu" Treja!!! 75% ()

Fearoth

Hodně hustá věc :-) Musím přiznat, že když jsem u sledování jedl vánoční cukroví... místama jsem na něj docela přestal mít chuť a to se mi moc nestává :-D Nemohl jsem odtrhnout oči od té dokonalé kamery a vůbec mi nevadila "sračkovitost" celého příběhu nebo příliš tvrďácké dialogy. Rose McGowan byla dokonalá... Chtěl bych shlédnout film s podobným nábojem, ale propracovanějším dějem ()

Crowe23

Rodriguez mě opět nezklamal. Jeden úžašně nechutnej nápad za druhym, úderný dialogy a skvělá minirole Bruce Willise, který snad neřekne větu bez fucku. Přidejte k tomu kočku s kulometem místo nohy, skvělýho Michaela Biehna a šílnýho Joshe Brolina a máte asi asi nejlepší šílenost roku 2007. ()

juditik

Rozhodne som čakala niečo horšie...Rose a Freddy vytvorili fakt sexi párik, Quentinovi hranie psychopatov evidentne ide, Josh Brolin a jeho teplomer ma zakaždým rozosmial, a k tomu všetkému viac než dosť pulzujúcich vredov. Fergie ma tak trochen iritovala, ale to nebude tou rolou, skôr to bude...samou Fergie? Jedine, čo ma fakt nasralo bolo zabitie toho psa, to fakt nemuselo byť..... inak veľmi slušná zábava... ()

Stejšn

Na horor je to málo strašidelné, na komedii málo vtipné. Takže zbývá jen sbírka samoúčelných nechutností (které bohužel nejsou tak adekvátní, jako třeba v Braindead) a zbytečně hodně sprostých slov. Zas na druhou stranu je tu ovšem spousta originálních nápadů, které se mi fakt líbily (třeba anestetikem ochromené ruce) a taky překvapivě neklišovitých scén (kluk s revolverem v autě). Příběhu ale prostě něco chybí a klidně bych to zkrátil, poáč jsem se chvílema nudil. Takže pro mě za tři. ()

4k7

Že by si to lidi při hodnocení popletli s Grindhouse: Death Proof? Planet Terror je béčkový film, ale na mě je to "B" až moc velké. Tarantino na rozdíl od Rodrigueze udělal z filmu chytlavou záležitost, kde má divák pocit, že tam i o něco šlo a něco se dělo. Rodriguez koncentruje své snažení pouze na bezduché jatka, postrádající smysl nebo vtip. Podívaná na úrovni rajčat v mixéru ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)