Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Česko Fantastická 4 a Silver Surfer (více)

Po smrti Dr. Dooma se tým Fantastické čtyřky vrací zpět do zaběhnutých kolejí. Reed Richards alias Mr. Fantastic se ožení se svojí přítelkyní Sue Stormovou, když tu náhle spolu se zbytkem týmu, Johnnym Stormem a Benem Grimmem, budou muset čelit zcela novému protivníkovi. Ten má jméno Silver Surfer a přišel jako předzvěst zničení celého světa! Je jenom na našich hrdinech mu v tom zabránit! Čtyřka se ale bude muset zapotit ještě více, jelikož v roli padoucha se vrátí také Dr. Doom, který samozřejmě netouží po ničem jiném než se pomstít... Japonští rybáři právě loví na moři, když náhle proletí po nebi cosi zářícího a voda v moři ztuhne. V Egyptě zase začne padat sníh a zasype pyramidy. Na západě Spojených států dojde po průletu stříbrné komety k výpadku elektřiny... Podivné fyzikální a klimatické jevy se začínají objevovat po celém světě a zajímá se o ně pochopitelně i doktor Reed Richards přezdívaný Mister Fantastic, který se chystá konečně oženit se Susan Stormovou alias Invisible Woman. Na svatbu se těší i dva zbývající členové Fantastické 4, Susanin bratr Johnny a Ben Grimm. Ti také přemluví Reeda, aby uspořádal rozlučkový večírek. Ten se zprvu brání, ale nakonec svolí. A právě když se baví s přáteli, přijde za ním generál Hager. Chce, aby Reed pomohl při identifikaci nebezpečných jevů a přispěl k jejich zastavení. Reed, který tuší, že jevy vyvolává kosmická radiace, navrhuje sestavit čidlo, které tuto radiaci zachytí a zabrání vytváření hlubokých kráterů, které na místě vznikají. Čidlo má být připojeno na vojenský obranný systém. Sám ho ale sestrojit nechce, nemá čas, bude se ženit. Doporučuje doktora Wagnera... Ve skutečnosti ale na čidlu pracuje. Právě ve chvíli, kdy stojí se Susan před knězem, dostává zprávu, že New York je ohrožen, hrozí mu sesuv. Susan se sice podaří zabránit havárii vrtulníku, škody po průletu Silver Surfera – jak pojmenují letící stříbrné těleso – jsou značné. Johnny – Human Torch – ho začne pronásledovat, dojde ke rvačce, ale Johnny se zřítí na zem. Od té doby se necítí dobře. A brzy se ukáže, že když se někoho dotkne, vymění se za něj – má v těle proměňující se molekuly. Média píší o Reedovi posměšně, Susan si stěžuje, že nikdy nebudou žít jako ostatní. Reed proto slibuje, že až tohle skončí, všeho nechají a Fantastickou 4 opustí... Mezitím je ohrožen Londýn, uprostřed Temže se vytvoří obrovský kráter a čtyři přátelé jen s námahou odvrátí smrt mnoha lidí. Generál Hager se domnívá, že Reed není schopen svět uchránit, a povolá Victora Von Dooma, přestože ho Reed před ním varuje... Reed pochopí, že energie, kterou je vybaven Silver Surfer, vychází z jeho prkna, od něhož je ho třeba oddělit. Začne na tom pracovat, což ale ve skrytu dělá i Von Doom, který se chce sám prkna zmocnit a stát se všemocným... (TV Prima)

emo

Aj keď sa mi jednotka v podstate celkom páčila a mám ju aj doma na dvd, toto pokračovanie je podľa mňa v každom smere horšie... Ešte aj efekty... Ľudia z FOXu sa rozhodli, že cieľovou skupinou tohto filmíka budú asi 10-ročné deti a tak to aj celé vyzerá. ()

O´Hara

Když jsem se před filmem díval na ostatní hodnocení, čekal jsem nějaký šílený propadák, ale když jsem se podíval na pokračování Fantastické čtyřky byl jsem docela spokojen, nevím co ostatní očekávali od pokračování komiksové serie, ale mně se to líbilo... ()

Davosh

O něco lepší než jednička, ale i přesto F4 není film, který bych komukoliv doporučil. Triky byly chvilama opravdu otřesné a Silver Surfer vypadal hůř jak T1000 před 16 lety. Sice se jednalo o letní film pro "celou" rodinu, přesto by trochu smysluplnější dialogy neškodily. ()

Šimpy

Zase tak špatné to nebylo. Docela jsem se bavil. Scénář má sice víc děr než ementál.....ale o ten tu nejde, spíš jde o nenáročnou zábavu. Z hereckého obsazení musím zmínit zejména Michaela Chiklise v roli Bena "The Thing" Grimma. A Surfer podává skvěly výkon.:-) A jako komiksového fana mě některé scény velmi potěšily. Zejména cameo role Stana Leeho :-D, první (nepovedená) svatba Sue a Reeda (i když v komiksu byla lepší) a taky objevení se Kluzáku.....dopravního vozidla FF, známého z komiksu. Ani názor F.Fuky z loňského Crweconu mi film nezkazil.:-) ()

WolfR

Stejné jako jednička, svým způsobem je to zábavné, svižné, akční, lahodné pro oko, ale jinak tupé a nijak zvlášť originální. Prostě oddechová komiksovka, 3 hvězdy. ()

KatanaCZ

Ajajajajaj. Čekal jsem rozhodně vc, ne o moc, ale přeci jen. Po většinu času snímek oplývá nudou a zase jen nudou a bohužel ani akční sekvence nejsou chytlavé. Ale Najde se pár světlých míst a je to přeci jen komixová adaptace, což je pro mě plus, dal bych tak 2.5 hvězdičky, ale přikloním se ke 3, tak hrozné to zase není. ()

tomeek

Nudné, prázdné... Silver Surfer mi připadá jenom jako scénáristická berlička, aby vůbec měla ta dvojka o čem být, protože jinak to nemá smysl. Velmi slabý film. ()

URBAN

Upřímně mi to trochu připadá jak jeden velký kýč ale proč by se mi neměl líbit když tam je krásná Jessica Alba a děj vůbec nepokulhává oproti prvnímu díli který se mi i přes pár nedostatků taky líbil ()

filmmovier

Ačkoliv o něco lepší než jednička, **** dát prostě nemůžu, protože to s tím filmem zas tak slavné není. Má všechno, co měla jednička, ale ta aspoň nenudila, s tímhle dílem je to o něco horší. Jessica je opět sexy, Surfař je dost borec a aspoň Dr.Doom tady dostane nějaký ten prostor. I výkony ostatních herců se mi zdají být o něco zoufalejší. No co, zábava je to pořád. Aspoň že tak. ()

Saraph

V podstatě docela nezáživná podívaná na hromadu efektů. Ale musím uznat, místy jsem se příjemně pobavil. Ve srovnání s prvním dílem asi tak o 10 % horší, ale z lásky k hrdinům nechám 3 hvězdy. ()

Aargh

S šestiletým zpožděním jsem si oba díly doplnil a bylo to docela milé překvápko. Možná to bude tím, že už začínám mít dost všech těch rozpolcených superhrdinů stíhaných vnitřními démony a zase jednou jsem si užil hravě naivní komiksovou popcornovku. Každopádně jsem se pobavil znatelně víc než u letošního Wolverina nebo Man of Steel. ()

Mrkvič

Sliby chyby. Lepší druhý díl se rozhodně nekoná. Jednička byla hodně slabá, ale pořád to byl podprůměrný komiksák. Tohle je už ale neskutečná blbost. Režisér Tim Story asi ještě posedlejší triky, které ale bohužel nestojí za nic. Ještě horší je to s vtipem. Většinou je ve "vtipných" situacích ústřední postavou kamenný Ben, který ve filmu takřka jinou funkci neplní. Vtípky mohou pobavit ale jedině děti tak od 6-12, nebo zaostalé jedince. Jediné co chci vyzdvihnout, je postava Silver surfera. Možná také díky tomu, že je jediný, kdo má v českém dabingu charismatický hlas. Hlavně je to ale postava, která má smysluplný vývoj. Jinak to jsou všechno příšerně ploché postavičky. Snad až na Jessicu Albu, která ale zase není moc herečka. ()

LordSnape

Ten konec je už opravdu ujetej. Je to těžký, když to člověk pořád srovnává s předlohou a seriálem, který se komiksu držel zuby nehty. ()

Playman

Mnohem lepší a zábavnější než první díl. Sice jsem to viděl jednou a to mi úplně stačilo, ale i tak to na ty *** má. ()

-dRaGoN-

Přesně co jsem čekal od prvního dílu, který mě nakonec mile překvapil na mě vybaflo v pokračování. Klišoidní adaptace superhrdinů postrádající vtip, servírující bídný příběh, která smrdí levnými digitálními efekty (s postupujícím příběh začíná být alespoň trochu vidět za co byl 130mil. rozpočet utopen, ale stejně nechápu.) Zombie verzi Jessicy nebrat. Aspoň že to cameo Stana Lee pobaví. 40% ()

Elementál

1 * ode mě tato blbost dostává za přítomnost Juliana "Balthazara" McMahona a za to, že je to tak blbé, až se u toho celkem dobře zasmějete. ()

kurcatovium

Filmový průjem, ekvivalent oříškové čokolády s celými dvěma oříšky. Příšerná nuda, debilnost a toporné herecké výkony nespasí ani pěkné vytvarování hrdinky. Ani ty animace nejsou stoprocentní, byť občas vypadají vcelku OK. Jít na to do kina, rvu si (už tak dost řídké) vlasy. ()

lennyd

Svět už není to co býval, všichni záporáci, co by stáli za zmíňku jsou zlikvidování, a tak naši hrdinové začínají žít obyčejnským lidským nudným životem (svatba, a tak - znáte to). Ale usnout na vavřínech by neměli, protože se k zemi blíží nová hrozba - Silver Surfer, se svoji schopností absorbovat a měnit nadpřirozené schopnosti jednotlivých hrdinů ... To co jsem psal u jedničky platí stoprocentně i u jejího mladšího brášky. U filmu je potřeba vypnout všechny mozkové buňky, a nechat se kochat pouze docela hezkým vizuálním zpracováním, popřípadě exteriérem Jessicy Alby. Nic víc film už nepřináší, a pokud se chcete podívat na kvalitní podobně laděný film, radši sáhněte po kterýchkoliv X-Menech.. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Silver Surfer dostane druhou šanci

Silver Surfer dostane druhou šanci

01.03.2018

Pokud byste se marvelácké legendy Stana Lee zeptali, kdo je jeho nejoblíbenější superhrdina, odpověď by zněla Silver Surfer. Stříbrný mimozemšťan, který je rychlejší než světlo, se samozřejmě objevil… (více)

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

06.07.2013

Zakladatel Marvelu a duchovní otec většiny superhrdinů z této stáje má úctyhodných 90 let, ale pořád je vitální, velký sympaťák a s chutí hraje své minirole ve většině filmů podle svých předloh.… (více)

Wolvie už za rok?

Wolvie už za rok?

11.07.2007

Příští filmové léto ovládnou superhrdinové. Roztočí to plecháč Iron Man, pak přijdou Batman a Hulk a nakonec do toho svou kamennou pěstí praští Hellboy. A studio 20th Century Fox odvážně tvrdí, že by… (více)