Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

markettka

Jaj to bylo dlouhý a musím přiznat, že chvílema i docela nezáživný. Zbytečně protahované scény a opravdu zbytečně dlouhý film.. Podle jeho ohlasů jsem čekala, že z něj budu nadšená, ale nestalo se..škoda. ()

lenny*

myslím že překonává milionáře z chatrče, ale jak ind přišel k penězům a krásné holce je zdá se pro některé poučnější než jak každý skončíme v plenkách... ()

Miloško

Nádherná prechádzka životom Benjamina,veľmi príjemný film,pohodovo natočený.Trochu mi tam vadila tá línia čítania toho denníka pri posteli umierajúcej Daisy,ale to je len málinko s toho čo kritizujem. Skvelí herci,super dobová výprava,príjemná hudba.A celkové rozvrstvenie príbehu. Veľmi sa mi páčila tá etapa jeho života,ked išiel na tú loď,ako pomocník,a aj záver,ktorý bol veľmi uponáhľaný vzhľadom na dĺžku filmu. a ešte spomeniem, že keď som bol mladý 7 krát do mňa udrel blesk,keď som šoféroval,potom keď som pracoval,potom ......Tomuto sa hovorí film,film z veľým F. Bravó,David Fincher. 9/10 ()

Nupaky

Shrnuto dlouhé, dlouhé a nudné! Od začátku je všem jasný, jak to dopadne,ale na ten závěr čekáte tak dlouho, že si během toho přečtete noviny,uděláte kafe a druhou večeři a nic Vám neuteče! ()

milhaus_as

Zajímavý námět lákal ke shlédnutí sám o sobě, o kvalitách režiséra nelze pochybovat, ale tolik, kolik to ze mě vytáhlo pocitů, jsem vážně nečekal. Jeden z nejlepších příběhů o stánutí (mládnutí). Příběh skvěle vypráví o tom, jak se člověk s časem mění a nezáleží na fyzickém stáří...Výkony Brada i Cate velmi uvěřitelné, nadprůměrné. PS: jsem asi hrozný máslo, zase mi ukápla slza :-D ()

atrapa

Musím dát pět, je to dojemné, romantické a měla jsem u toho místy husí kůži a jinde jsem zadržovala slzy...film, který se mě osobně dostal pod kůži, i když samozřejmě skoro tří hodinová jízda mi už připadala na konci trochu dlouhá. Jiné filmy bych možná stopla, ale tady mě to ani nenapadlo. Pět bez uvažování a k hereckým výkonům nemám co dodat. Benjamin byl pro mě ve všech stádiích svého života velice zajímavý a přesvědčivý, ať už muž na vrcholu fyzických sil i jako vetchý stařík a Daisy? Nechci se opakovat. ()

yatan

Ku podivu je aj druhe pozretie Benjamina Buttna..Vsimol som si, ze film je tak dobre natoceny, ze divak/kritik ma pravo hodnotit ho v najvyssich narokoch a preto take prisne hodnotenie aj odo mna. David Fincher je pekelne talentovany reziser to sa mu musi uznat. Technicky bezchybny tah tvorcov, ktory ale postrada to co tak silny a originalny pribeh potrebuje najviac a to je uprimne srdce. Benjamin Button chce mat v principe optimisticky a humorom odlahcujuci pohlad na zivot, no inak ma velmi pochmurnu, tmavu, studenu az depresivnu atmosferu, cim sa prave tak strasne lisi od Forresta Gumpa. Forresta si mate chut pozriet zas. Benjamina radsej odkladate pretoze vam neprinesie radosti, ktore by ste inak pravom cakali z tak neskutocne originalneho pribehu, ktory mal potencial sa stat lepsim filmom ako samotny Gump. Benjamin Button ma nechal na konci absolutne chladnym, a aj ked ma uz skoro par krat mal na emocnom okraji, Fincher sa dostatocne nevenoval kritickym momentom, ktore tvoria film hrejivym a dojimavym zaroven, a tak ma obera o divacky zazitok pravom ocakavany. Taraji P. Henson ma presvedcila ze by si ma adoptovala aj keby som bol beloch zo Slovenska. Brad Pitt trosku sklamanie.Aj Preto len podivuhodnych 7/10 ()

Plague.

Velmi, velmi, velmi pěkně natočený film se zajímavým nápadem, ale jednoduchým příběhem a hodně dlouze vyprávěný, škoda, mohlo to dopadnout o tolik lépe. ()

Don_Salier

Mistrovské herecké výkony, avšak enkonečně dlouhé, ačkoliv to bylo zajímavé už jsem se těšil na konec, protože tři hodin jsou skutečně moc ()

chrustie

Moc příjemný film, který potřebuje svou délku k odvyprávění příběhu starce, který vyroste až k dětství. Velmi kvalitní téměř 3 hodiny skvělého příběhu a vyprávění, který trochu kazí jen začátek, jak z filmů pro děti. ()

White-Man

Po dlouhé době opět velice originální film, nad kterým se čkověk dokáže zamyslet. Jen o kousiček mu uniklo hodnocení pěti hvězdiček, ale něco mi v něm chybělo, i když nedokáži přesně určit co. ()

Koochy

Originalita se cení a tohle téma jsem ještě nikde zpracované neviděl. Navíc Brad Pitt a Cate Blanchett byla skvělá volba a oba dokáží nádherně mluvit obličejem. Skvělý zážitek z celého filmu umocňuje hudba v pozadí, kterou ani nevnímáte a pěkné záběry zvlášť u vody a východů slunce. Tenhle film prostě stojí za to vidět, názor si pak udělejte každý svůj vlastní. ()

Blazis34

Originální, procítěný, krásný. Podivuhodný případ Benjamina Buttona všechny tyto prvky zcela obsahoval. Jedinečné dílo od Davida Finchera bylo i dojemné a velice promyšlené. Vyzdvihl bych hlavně skvělého herce Breda Pitta. Nejvíce ukázal svoje herectké umění v roli úplného staříka, to klobouk dolů. Jediné co bych vytkl, tak to, že nějaké fáze filmu mi přišly zbytečné, jen film natahovali. I tak bez mála dvou a třičtvrtě hodinový film si mě velice získal. Toto dílo si u mě zaslouži pět hvězdiček, protože měl pointu, originální příběh, chytlavý a dojemný děj i skvělé herecké obsazení. Vřele všem doporujčuji. ()

B3R

Myslim, že z tohodle filmu se dalo vytěžit mnohem víc.. Benjamin, narozen jako stařík, mládnoucí..jeho osudová láska Cate Blanchett.....Po recenzi v novinách jsem se na to těšil jako malej, ale ve výsledku jsem byl sklamenej, chvílema jsem usínal.. příliš zdlouhavé..Byl jsem z toho otrávenej tolik, že jsem se na konci nedonutil ani k tý slzičce :-) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010