Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

AndrewNewman

Čarokrásny príbeh človeka, ktorý na svojej životnej ceste stratí takmer všetko čo mal rád. Napriek tomu sa neprestáva radovať zo života, ktorý si tak cení. Napokon však aj on musí z tohto sveta odísť, ale nie ako človek, ktorý by niečo ľutoval, ale ako človek, ktorý zažil všetko to, čo v rámci možností zažiť mohol. Skvelý Fincher, výborný Brad Pitt a oslnivá Cate Blanchett. Film, ktorý vážne stojí zato! :) ()

minimalism

Trošku ma mrzí že som tento skvelý film videl až teraz ale asi to tak malo byť. Fantastický príbeh, film, Brad Pitt a taktiež Cate Blanchett. Toto dielo od Finchera zaraďujem medzi "moje top filmy" a určite si ten post obhájilo. 100% ()

calculus

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Spousta silných lidských momentů na pozadí nenásilného fantasy příběhu. Dojemné, občas malinko kýčovité, jen tolik, aby mi to nevadilo. Vizuálně krásné scény. ()

Drozdo57

Po každom zhliadnutí pridávam hviezdičku. Po poslednom zhliadnutí prehlasujem, že toto je výborný film. Kinematograficky, obsahovo, herecky. ()

muti

Film je síce pekný a dobre zvládnutý, no vo svojej podstate je to sentimentalna nuda v ktorej sa nič nedeje, je to prakticky prierez životom človeka len trochu inak položený, no je jedno ci robíte rez odhora nadol alebo naopak, stále to bude prierez. To ze v reáli by Ben skončil v labaku ako pokusna myš na liek na nesmrteľnosť by som asi neriešil, no aj tak je pozoruhodné, že všetkým naokolo bol jeho životný cyklus vlastne ľahostajný (okrem životnej lásky samozrejme) ()

zzzzzjjjjj

No, tady se jen lehce rozepíšu :D ... Tento nekonvenční styl filmu mi svým dějem strašně sedí k Timu Burtonovi, protože má podobně specifické trháky, i když ten spolupracuje především s Deppem. Teď se vrátíme k filmu ... Narozený, ale zároveň i velmi starý Brad Pitt dospívá, a tím se stává mladším. Jednoduše, zraje jako víno. Na začátku je výborně zamaskovaný, opravdu nešel poznat :D. Celkově mě tento film velice potěšil, jeho příběh byl dokonale promyšlen, super makeup a nemám moc, co bych vytkl. Snad jen to, že se děj lehce na začátku táhnul ... 80%. ()

Bajo.

Nic není věčné! Knoflíky nahrazují zipy , filmy od Davida Finchera které mají 166minut taky skončí,tak dobrou noc Benjamine ()

wallax

"Benjamine, je nám souzeno ztrácet své milé. Jak jinak bychom si jich mohli vážit?" Čo ak by pršalo naopak, smerom k oblakom...čo ak by rieka tiekla k prameňu...alebo čo ak by sme miesto starnutia mladli, narodili by ste sa ako starček a odišli z tohto sveta ako bábätko...David Fincher prináša oscarový nádherný príbeh o človeku, ktorého život plynul opačne ako plynie život všetkých ostatných. Príbeh s krásnymi odkazmi, s perfektným Bradom Pittom a krásnou Cate Blanchett (dovolím si povedať, že tu bola asi najkrajšia akú som ju ja kedy videl vo filme). Veselý i smutný príbeh plný zážitkov i neľahkých rozhodnutí hlavného hrdinu. 166 minút utieklo ako voda a nepovedal by som, že tam bolo miesto pre nudu. Doporučujem sa zabaliť do deky a pozrieť si tento krásne natočený a stvárnený film v nejaký kľudný a upršaný večer. ()

PaTeXx

Bavilo mě to? Ano. Byla by lepší zkrácená stopáž? Rozhodně. Unikátní snímek, ale na to jsme si u Fincherových filmů už zvykli. Pitt klasicky fantastický (lol, dřív jsem ho měl jen za blonďáčka, který umí dobře hýbat obočím před kamerou, ale kurvafix když ho sleduju, tak je to sym-fo-ni-e), Cate Blanchett se taky neztratila a jen za tu jejich chemii bych hodil film do červených čísel. Některé pasáže byly fakt navíc, to ano. Ale vyloženě nuda to určitě nebyla. ()

Marcas

První půlka byla fajn, ale říkal jsem si proč to má vlastně 84%. Pak ale přišel nějaký zlom a já pochopil. Je to dojemný příběh o lásce, která ale nemůže trvat věčně. Je to podáno tak přirozeně a hezky, že ačkoli vám film celou dobu naznačuje, jakým směrem kráčí, stejně jste na konci dojati. ()

jfaba

Povídka F. Scott Fitzgeralda má čtyřicet stránek a je v ní humoru, citu a dojetí víc než v tomto nelogickém filmu (jeho život šel proti času, ale mozek s časem!). V povídce to bylo mnohem chytřejší a logičtější (uznávám, až na porod!). Zbytečně dlouhé, ale jak se píše níže, akademikům se musely zbíhat sliny... Já to viděl nadvakrát díky TV Max. Trochu jsem se místy nudil. Příliš mnoho not, by řekl Josef II. v Amadeovi. ()

J.Mayen

Tenhle film staci opravdu videt jenom jednou, zas takova hitparada to opravdu neni a je pravda, ze uz asi tyden po shlednuti jsem si jen matne vzpominal na pasaze z filmu. Nezaujme,ale na druhou stranu zase neurazi. ()

Goldfinger

2 hodiny a 45 minut se sice trochu ke konci vlece, nicmene film ve vysledku bavi. Jenomze to je tak vse. Od Finchera bych cekal vice. 4 hvezdicky za scenu na mori a masky. ()

Jamall

Další úspěšný Fincherův zářez. Není to na plné díky přemrštěné délce a protože mi nesedí Cate Blanchett a asi nikdy nebude. ()

Kloktaldo

Krásný film, který se dotýká klasického tématu plynutí času a toho jak jej prožít co nejlépe a dle vlastních představ. Přestože si vítr osudu s námi občas pohrává, stále zůstáváme svobodnými bytostmi, jež mají alespoň částečně svůj život ve svých rukou. Můžeme se nechat jen unášet proudem času a přijímat vše tak, jak to přijde, a nebo se můžeme pokusit sami něco změnit. Samotná idea času naruby je velmi zajímavá. Člověk si totiž uvědomí hodnotu všeho teprve, až když to ztratí. Benjamin byl na začátku hluchý stařec s artrózou, a proto si dokáže mnohého více vážit. Do svých nejlepších let ve druhé polovině života tak vstupuje s postoji a hodnotami, které si my v dětství vybudovat nedokážeme. Má možnost včas poznat co je v životě důležité. ()

(=LIFTY=)

Tak jako před rokem Pokání, tak i teď mě na konci roku překvapil film, o který jsem původně nejevil žádný zájem. Neuvěřitelně dlouhý příběh je natolik krásně vyprávěn, že ani na chvíli od něj oči neodtrhnete. Fincherův Forrest Gump. ()

Gage

Scénářem a zpracováním tématu krásné a hluboce zasahující lidské srdce. Svoji délkou, která vylézá z každého obrazu, unavující a mírnící nadšení. Chválit Brada Pitta netřeba-ač se z něj stal podpantoflák, neztratil nic na svém hereckém umění, které oslovuje obé pohlaví. Dojmy z filmu, které zůstanou na "jazyku"?? Odhodlání vychutnávat si život, každou jeho vteřinu. Úcta ke stáří. Povrchnost lidských vztahů a nedocenění lásky, které se nám dostává. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010