Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

OsuDNR

Jeden z najlepsich filmov Brada Pitta. Tento film ma dostal svojim napadom, dejom. Reziserovi sa podarilo natočit film podla mojho gusta. Na nieco taketo som sa tesil. Bolo to 166min uzasu…ani v jednej pasazi som sa nenudil. Nepochybne kandidat na film roku. ()

sus

Výborný příběh, Pitt mě opět nezklamal, super masky. Akorát délka filmu mě celkem dala zabrat. Mít film dvě hodiny, dal bych klidně 5*. ()

Skank

Life story neobyčejného člověka, který dokázal jít kupředu životem pozpátku. Co dělá tento film výjimečným? Určitě jeho výprava, skvělá režie a výkony herců! Ovšem vše, co spatříme ve filmu, jsme každý z nás již někde viděli. ()

veverysiak

Vôbec to nie je originálne, a predsa to má čaro, silu a spirit, veľmi dobrý kasting, snáď som tam nenašiel postavu, ktorej by nesedela rola, no a Brad je špička, zaujali ma tiež výborné historické scény, takže 80%. ()

Opravdu nic nového, ze začátku strašně pěkné, ke konci úmorné a dlouhé, přesto to patří k tomu lepšímu, na co se dá koukat. Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale pořád je lepší, než jiné "tříhvězdičkové" tady :) ()

yarghoul

Mistrovský nápad: dva životy, které se uprostřed setkají. Příběh Té lásky, kterou vážně nic nezničí. Brad Pitt kolem ve středním věku úžasný, čím byl mladší, vadili mi záběry do jeho zasněných romantických očí, ale to je jedno. Éterická Cate: nedovolí Vám spustit z ní oči, nejde propást jen jeden jediný její pohyb.. Příběh osudové lásky, který už nechci znova vidět. Jednak protože 166 min bylo na mě dost a jednak osudová láska je taky jen jedna... ()

T.S.Garp

Co dodat. Snad jen, že se na to musím podívat určitě ještě jednou a to nejen kvůli přítelkyni, která od půlky filmu jen smrkala a usilovně mžourala v kině na plátno skrze uplakané oči. Fascinující film, brilantní Pitt, překrásná Blanchet a samozřejmě ten frajer Fincher. Jen tak dál! Už se nemůžu dočkat jeho dalšího majstrštyku. ()

Honzad007

Lidský snímek! Dlouho po jeho zhlédnutí člověk musel nad celým fimem stále uvažovat. Krásný, uvěřitelný a přitom lidský příběh o životě a smrti. Přes šílenou stopáž jsem ji nevnímal a chtěl jsem víc! Benjamin Button mě naprosto uchvátil a jestli existuje nejlepší příběh o životě jako takovém, je to právě Benjamin Button. Fincher nám ukázal, že i neakční děj může u obrazovky diváky tři hodiny udržet. Brad Pitt zase předvedl svůj nejlepší výkon, za který měl dostat Oscara, stejně jako celý film. A Kate Blanchett je prostě zrozená pro starší role. Bravo! Nádhera! Úžasné dílo. ()

Riker

Mám velký problém jak Benjamina ohodnotit. Na jednu stranu je to vynikající dílo od scénáře, přes herecké výkony, kameru až po režii. Na druhou stranu to na mě zapůsobilo tak strašně depresivně (což ale byl záměr), že tenhle film už nechci nikdy vidět a chci ho vymazat z paměti. Zejména závěr, kdy Benjamin "umírá" jako malé dítě a postupně zapomíná mluvit a chodit, byl pro mě jako otce malého dítěte fakt děsivý. Uklidňoval mě jediný fakt, že si prožil život jak nejlépe mohl. Jenom ta představa stárnout naopak je šílená a Fincher jí dokázal naservírovat divákovi pohledem drsné reality i lehkosti žití - pokud člověk nepropadá sebelítosti a bere život takový jaký je. Jedna hvězda dolů za příliš dlouhou stopáž, jinak bych dal plný počet i přes to, že tímto komentářem s Benjaminem končím. ()

Bugiii

Tak tenhle film je naprostá jednička, aspoň tedy u mě. Režisér David Fincher si skvěle pohrál s časem, s příběhem o životě, smrti, lásce. Neobyčejně obyčejný příběh jednoho kluka, který byl prostě jiný. Skvělé herecké výkony v podání Brada Pitta a Cate Blanchett. Konec filmu byl úžasný a nabitý emocemi. Chvíli jsem se jen tak usmívala a zároveň brečela. Dvěma slovy: NEOPAKOVATELNÝ ZÁŽITEK ()

Ssova

Docela hodně jsem se na tenhle film těšila.Výborné ohlasy, zajímavé obsazení... Ale konečný efekt mě nijak neomráčil. Prostě mě to nevtáhlo do děje, což způsobilo, že jsem se občas až nudila. A ačkoliv mám ´Pitta fakt ráda a líbí se mi jak hraje, tuhle roli by asi někdo jiný zvládl líp... ()

MAST3R

Nevím jak vy, ale Oskary bych radši viděl tady než u Jamala z Chatrče. No co se dá dělat..... Příběh o straronarozenci, který prožívá zpětný vývoj, kdy je všude považován za vyvrhele nebo jak se ve filmech z oblibou říká "ZRŮDU" než se konečně dostane do správného věku(to je tehdy kdy vypadá jako normální člověk). Až pak nakonec zemře v náručí své dívky jako mimino. Originální příběh Davida Finchera za který by mu ten Oskar slušel. Výborně vybraní herci v čele z Bradem Pitem, kterému se toho Oskara za tenhle výkon taky přál. No co už super film, docela rád bych ho viděl v TOPce :-) ()

Entfak

Nejlepšími filmy jsou ty, ke kterým ze samotnému úžasu a naplnění rozsáhlými dojmy nenacházíme slov. Tento film je jedním z té malé hrstky, kde mohu s čistým svědomím říci, že to opravdu platí. ()

MaxQ69

Tento snímek jsem si pustil přesně rok poté, co ho začali u nás promítat. Nevím, proč jsem tak dlouho otálel, už jen fakt, že byl nominován na 13 Oscarů mluví téměř za vše. FIlm je vskutku dobrý a když se zamyslíte nad příběhem, tak je mnohem víc tragický než si většina lidí myslí. Pomyslete na to, jak by to vypadalo, kdybyste se museli vzdát své životní lásky díky hříčky přírody. Ke všemu takové, která je velmi těžko pochopitelná, vlastně vůbec. Je to skutečná tragédie. Námět na mne silně zapůsobil a zanechal něco, na čím budu navždy přemýšlet, něco, co mne o trochu více přiměje vážit si každé vteřiny. Mnoh lidí by chtělo mládnout. Tento úžasný příběh pokládá každému divákovi otázku: Je to moudré přání? Opravdu by to tak bylo lepší? Zajisté, že ne. I když to možná na první pohled není vidět, ten to film v sobě skrývá mnohem více filozofie než by kdokoli očekával. Jsem nadšen. Bohužel musím konstatovat, že jsem i poněkud zklamán. Kromě příběhu, se mi líbil herecký výkon Brada Pitta. Podle mě je jeho vůbec největší. Nic to však nemění na tom, že jsem se z větší části nudil. Ponurá a šedá atmostféra tomu také nepřidala. Téměř tři hodiny něčeho, co by se nenásilně, a přitom stále elegantně, dalo nasoukat do snesitelných 100 minut, je možná důvod, proč jsem zhlédnutí tohoto bestselleru odkládal. Chybělo mi nějaké oživení ve formě humoru, akce nebo romantiky. Jistě, toto všechno tam bylo, ale všechno na úrovni jedné dějové linie. Linie, která není grafem znázorňuícím jednotlivé zvraty, nýbrž linie, která se shoduje s přímkou. Rovnou, stereotypní a ničím výraznou. Musím také přiznat, že se průběh dal doknale předpovídat. Konec nebyl žádným překvapením a je to škoda. Je to drama s opravdu obrovským potenciálem. Nebylo dotaženo k dokonalosti. Bohužel. Dle mého mínění, k němu chybí víc než jen malý krapet. Prvotní chyba byla natáhnout snímek k vysloveně nuceným třem hodinám. 85% je myslím adekvátní ohodnocení. ________________________________________________________________________________________________ Filmové chyby: × Když Daisy říká Benjaminovi, že je těhotná, je mu 45 let – sama to těsně předtím zmínila. Protože se Benjamin narodil v roce 1918, je jasné, že tento okamžik se odehrává v roce 1973. Jak je potom možné, že jejich dcera Caroline slaví první narozeniny v roce 1969? × Když Daisy říká Benjaminovi, že je těhotná, je mu 45 let – sama to těsně předtím zmínila. Protože se Benjamin narodil v roce 1918, je jasné, že tento okamžik se odehrává v roce 1973. Jak je potom možné, že jejich dcera Caroline slaví první narozeniny v roce 1969? × Moment, kdy dcera udiveně umírající matce říká: "Nevěděla jsem, že jsi tancovala balet", působí velmi zvláštně, při přihlédnutí k faktu, že v pozdější scéně, která se odehrává v minulosti, tato ještě mladá dcerka chodí do matčina osobního baletního kroužku. ()

jjjerry

Dal bych 5*, kdyby byl příběh vyprávěn a ne neustále přerušován "realitou". Jinak hezký příběh, perfektně zahrané, druhá půlka byla pro mě perfektní. ()

laurence

Jediný film, na kterém jsem byl v kině dvakrát. I tak jsem nedokázal naplno vstřebat všechna ta moudra, kterými oplývá...Our lives are defined by opportunities. Even the ones we miss... ()

MarryW

Naprosto dokonalé, nikde nic nechybělo, nikde nic nepřebývalo, výkony herců perfektní a proměna Brada Pitta ze starce na mladíčka, který vypadá málem lépe jak v Sedmi letech v Tibetu, neuvěřitelné. Příjemný a milý film, který potěší a hlavně nezklame. ()

Psychous

Po druhém shlédnutí, nemůžu než zařadit tento film do mých TOP 3. Opravdu úžasný a emotivní zážitek, u kterého není třeba se za slzy stydět.. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010