Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

Soweek

Velmi příjemná oddychovka nacházející se někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Humor má zde opravdu hlavu a patu, takže se nejedná o žádnou další teenage komedii, jak možná z názvu vyplývá. B.B. Thorton je charizmatický herec, který se na post učitele ve stylu Hitch hodí ještě více než Will Smith. ()

Rousse

Billy Bob Thornton je sice Bůh, ale ani jeho nadlidské herecké schopnosti a obrovské charisma opravdu nepomohly téhle rádoby komedii vyšvihnout se o třídu výš - do třídy s názvem "dobrá komedie" - pořád je to Béčková, sem tam sranda. Místy opravdu blbost, kdy jsem neváhala použít tlačítko rychlého posunu... ()

Lukoboss

Na jednu stranu je to vlastně kravina, ale na druhou se na to dívalo celkem dobře. Podobných příběhů - outsider a jeho vyvolená - je víc než dost, takže dvojtou dávku originality ani nemůžete očekávat. Asi nejhorší na celém filmu (kupodivu to není příběh) je hlavní (anti)hrdina, to každopádně. A nechápu, co v tomhle snímku dělal Ben Stiller, asi to byl jenom dohozenej kšeft, nic víc. ()

sedm.1

Kdyby si Škola svádění udržela svůj trend,který nastolila na začátku po celou stopáž,šlo by o výbornou komedii,která si nebere servítky a je jak přisprostlejší,tak drsnější a mohla dát dost zabrat bránicím.Bohužel,onen trend vydrží jen necelou první polovinu filmu,pak se rozbředne do tuctové romantiky,kdy se sice ještě párkrát vtipně zablískne,ale jinak to jde celé z kopce k očekávanému happyendovému finále.B.B.Thorntona moc nemusím,ale zde je hlavním tahounem,naopak Jon Heder je dost nudný a nevýrazný.Z filmu s takovýmto námětem se prostě dalo vytřískat daleko víc,mohl být víc ujetější a né tak utahaný. ()

Lenka_J

Nudný film, rádoby vtipný. A hlavně neskutečně nesympatický Jon Heder v hlavní roli. Kdyby aspoň dosadili místo něho někoho schopnějšího, zvažovala bych hvězdičky dvě, ale takhle ani náhodou. ()

darwin

Příjemná komedie s hnusně záporáckým B.B. Thorntonem, pohodovým Jonem Hederem a šíleným veteránem z války v Grenadě (!) Benem Stillerem. První polovina se mi zdála víc vtipná, asi tím, že ukazuje výuku v té škole pro losery. Druhá polovina už se spíše zaměřuje na boj Rogera s doktorem P. ()

keoma26

Musím trochu pozvednout prapor tohohle filmu ... není to sice tak težkej kalibr, aby zanechal v bránici hluboký otisk podobně jako Něco na té Mary je, ale jako zábavná směs drastického humoru s romancí obstojí stejně. ()

Ondra16

Zajímavé jak ten film umí hrát na obě strany. Happyend střídá zkáza a tak pořád dokola. Phillips asi nebude úplnej zelenáč. Billy Bob Thornton je herec jedná báseň, ale vždycky schytá takovou nesympatickou roli. Tentokrát si nemůžu stěžovat ani na dabing. A to cameo Bena Stillera? Mňam. Wolfmother nakonec tomu dali korunu. ()

Sajuska1991

Herci mi moc neseděli, příběh by možná i ušel, kdyby se z toho snažili víc vytřískat. Každopádně jedna z řady podprůměrných komedií, které ale neurazí. Alespoň za mě. ()

joshula

jako pro me v pohode. jasne, ohrane triky, vtipy a vse kolem. ale kdo nechce videt, tak at se ani nediva. ale kdo se chce smat at se mrkne. Jon Heder me mile prekvapil, a myslim ze hodnotit Bena je uz zbytecne. Kvuli takovym lidem komedie existuji! ()

Rssa

Hlavní hrdina je fakt blbec, Dr. P je taky blbec, všici se tu chovají jako blbci...Jinak to hodnotit nejde, zoufale nevtipná komedie, zbytečná. 30 % ()

Ratherfly

Hovadina u které nevím, jestli je zde větší trapák už klasicky Heder nebo tentokráte Billy Bob. Navíc i všechny vedlejší "komické" postavy jsou vyloženě trapné (snad vyjma Stillera a Guzmana) a křečovitostí svých postav si můžou podat ruce s nohou leckteré 75-leté babiny.. A co se týče příběhu, ten je k uzoufání nudný a prvoplánově tak naprosto dementní, že pokud si v předsíni hodíte pod nohy slupku od banánu, dostanete ve výsledku o dvě třídy lepší komedii – a tak nemáte-li po ruce jiný film k pobavení, doporučoval bych zaběhnout si do zeleniny. ()