Mladý inženýr Mirek dostává svůj první vlastní projekt a radost z práce sdílí se svou přítelkyní, studentkou humanitních věd. Skrze muzikálová čísla divadla Sklep ale naráží Mirek na nešťastnou realitu, plány na novou výrobní linku haní úřednický aparát, jeho dívka navíc ztrácí motivaci ke studiu a mění se mu před očima. Absolventský film třetího ročníku Tomáše Vorla se stal předlohou pro jeho pozdější legendární film Kouř. (FamuFest)

spacylemon

Kouř, ale bez Bédi, bez Arnoštka, s dementní lovestory za hranou parodie (kterou Vorel později geniálně vyvážil Na brigádě), s neúměrnými nudnými rytmikálovými vložkami a bez pointy. ()

Detak

V podstatě čirá demence, která má tak hluboce zašifrovaný psychologický, sociální a socialistický podtext, že jsem ho téměř nerozluštil. Takže dávám jen jednu sovětskou hvězdičku, páč tam někde byl ten pes do hlavy nakopán. ()

rysafi

fúha...ja teda chapu, že to je z roku osm a púl, ale to neznamená, že to nebudu hodnotit dnešním okem a taky KRUCIŠ sluchem! ()

Gyl

Muzikál s prvky rapu. :) A jako rap na téma technického výkresu je fakt hardcore. :D Joooo! A song: "Šéf to ví, šéfa šéf to ví..." Bomba! ()