Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Galahad

Je to takový motivační film, o pár levelů výš, než Karate Kid a jemu podobné. Jsou v něm ale klasické nešvary amerického filmu, určitě bych si odpustil obligátní zpomalovačky a celý příběh je až moc předžvýkaný. Každopádně klady převažují a bez uzardění dávám ****. ()

Pooli

Je len a len na nás akú cestu životom si zvolíme. Cieľom života je práve cesta ním, ktorá nás má napĺňať a robiť šťastnými. Žiť a vnímať každý okamih, tu a teraz. Nevzdávať sa toho čo milujeme, naplniť život tým, na čom skutočne záleží. ()

Anduril

Veeeeeeeeľmi dobrý film. Plný skvelých, hlbokých i veselých dialógov s poučením a prešpikovanými super myšlienkami. S pútavým príbehom a veľmi dobrými hereckými výkonmi v hlavných úlohách. Vhodný pre športovcov, ktorí vidia svoje poslanie v pohybe a stavajú svoj život najmä na ňom. Je vhodnejší, asi pre starších divákov (asi stredoškoláci), alebo na viac pozretí, aby sa im podarilo zachytiť viac myšlienok. ()

Barak

Nánosy myšlenek se snaží skrýt samotnou prázdnotu. Tuna nezáživné filosofie s minimem věcí k opravdovému zamyšlení - na tu délku někdy až nehorázná nuda.... 5/10 ()

Skleni

Bože jak ja nenávidím hodnotiť filmy ako je tento. Celý čas som bojoval sám zo sebou aby som film dopozeral a neodsúdil na zatratenie vzhľadom na jeho nereálnosť. tá spočívala v postave tajomného pumpára.Vo filme ako je tento mi to proste neprišlo vhodné. Neviem ako to bolo vykreslené v knihe, ale proste celú dobu som mal pocit akoby to bolo len metaforicky prenesený význam života. Všetky tie hádanky vtesnané do jednej osoby. Hádanky o živote, zmysli života a o hodnotách. Peacefull warrior ma prekvapil scenárom a neuveriteľnou dramatičnosťou. tá spočívala zase v rozdvojení reality. Ale ani tento fakt vás neprinúti o filme nejak viac polemizovať či diskutovať. Nijak vás nezaujme úmysel či koniec. A tak sa aj z vás stane peaceful .. no nie warriror ale watcher. Proste film nieje nič prevratné či dokonalé. To už vôbec nie. Ale určite stojí za pozornosť, ak nehľadáte nič drastické či akčné. Proste film na dve hodinky, pri ktorom si dáte obed či večeru. Jedno pivko. A po ktorom kľudne pôjdete von či spať. Peace out! 63% ()

Dimo

Velmi příjemný film s ještě příjemějším plynutím děje, hezkými kamerovými záběry a lehkou nejistotou (ne)reality. A moc pěkný konec. Líbivý relaxační film. ()

Majduska

Velice inspirativní film který mi nejen zpříjemnil cestu v autobuse, ale donutil mě přemýšlet. Nejen sportovci, hudebníci, herci a lidé kteří se věnuji intenzivně nějaké činnosti, ale i normální člověk v něj najde ponaučení a něco, o čem bude minimálně chvíli uvažovat. ()

Kaucuk

Můj ty smutku to je utrpení...dabing děsnej, kdyby ale aspon ten film stál za něco...maximálně magicky nesympatickej hlavní hrdina, kterýho sem nemoh vystát, taťkovskej a nelogicky se chovající Nick Nolte, nesmyslnej příběh, typický americký klišoidní poselství-nosící věty a úděsně dlouhá stopáž. Hvězdičku dávám možná za konec, kde už je hrdina ve snesitelnější podobě a kde nemáte chuť se v každym záběru na něj a jeho nerozhodnost, nafoukanost a bůhví co ještě, propadnout hluboko do vnitřku sedačky, a další kus hvězdičky si zaslouží zpomalený záběry (kde by byl tenhle film bez dnešní techniky). Příště mi pod názvem "Pokojný Bojovník" naservírujte radši nějakou asijskou kung-fu super mlátičku než tohle rádoby moralizující drama. ()

kluzo

Pokojný bojovník. Film plný životních rad, poučení a inspirace, podaných přístupnou, nenásilnou formou. Každá druhá věta Nolteho by se měla tesat do kamene. Ten film si musím sehnat a vidět ještě aspoň jednou. ()

longercz

Fajn sportovní drama s některými dobrými radami pro život, pro normálního, tvrdě pracujícího člověka, ale ne příliš použitelné. V Americe se holt asi moc pracovat nemusí, jak vidno :) ()

joker30

Obrovské prekvapenie , výborný film , ktorý mám na dvd ani neviem odkiaľ a väčšinou keď neviem čo kukať tak voľba padne sem. Mám rád filmy s určitým posolstvom, také čo človeka dokážu motivovať. PS: v poslednej dobe nejak prichádzam na to , že Nolte je veľký herec. 90% ()

Hightower

Jak bylo řečeno: pro někoho je Štěstí obsaženo v cíli (zlatá medaile), pro jiného v cestě k cíli. V prvním případě nám cíl zaslepuje dění v přítomnosti (viz smích přátel, aport psovi, líbání páru,...). Jsme slepí, jdeme jen za tím jedním. Podaří-li se nám jej dosáhnout, pak pro nás může (dle mého názoru má) krátkodobý účinek, který je opakovatelný jen jednou za čtyři roky (Olympiáda). Tudíž cesta: pociťování Štěstí z cíle, je dosti neatraktivní. Pociťování, jen při vítězstvích se mi také jeví jako jakási honba za něčím, co nám nenáleží, co nedokážeme jasně definovat a co nemá jasnou a jedinou tvář (štěstí pro mě, může být neštěstí pro druhého). Možná, že usilování o cíl (Štěstí) je dáno tím, že máme slabou paměť (více si dle mého názoru pamatujeme neštěstí) na šťastné okamžiky, a proto si jej chceme neustále připomínat. Zdroj, která nás potom žene je skryt v cíli. Podaří-li se nám dospět našeho vytyčeného cíle, jsme šťastni a zároveň nabiti pro další honbu. Nelze říci, že tato cesta je pro mě jednoznačně špatná; přinejmenším je jí zapotřebí kompenzovat, jinak budete mít doma sbírku trofejí, které Vám jedinému budou zhmotňovat Štěstí. Budete si uzurpovat nárok na definici Štěstí. ()

Torgal

Mnoho životných múdrostí zabalených do technicky veľmi dobre nakrúteného filmu. Nie je to klasický film, skôr taký meditačný a na zamyslenie sa o sebe a svojom živote, ale keď ste ochotný prispôsobiť sa mu, tak si z neho aj niečo odnesiete. 7/10 ()

Othellko

Veľmi príjemná a pohodová atmosféra filmu, vás dostane do príjemného uvoľneného stavu, ale prinúti vás aj k zamysleniu. Celé je to veľmi zvlášne, ale v tom dobrom zmysle. Je to naozaj kvalitné dielo, plné múdrych výrokov a hlbokých právd. Myslím, že každý si tu niečo nájde, a aspoň z časti sa inšpiruje. To cesta nás robí šťastnými, nie jej cieľ . . . 90-95% ()

Tosinek

Úžasné myšlenky trochu shazuje filmové zpracování. Ale z těch dialogů jsem byl odvařený. Musím si sehnat i knížku. ()

ozeki

Nejsem sice vrcholový sportovec, ale pokud bych chtěl ukázat cestu po pádu na vrchol, volil bych klidně třeba daleko jednoduššího Rockyho (ten by mě dokázal namotivovat daleko víc). Tady těch "životních pravd" bylo tolik, že si 10 minut po shlédnutí nemůžu vzpomenout na jednu jedinou. Americký Marek Vašut si film ukradl pro sebe, ale hledat ve filmu zapamatováníhodné scény je stejné, jako hledat jehlu v kupce sena, což je u tohoto žánru docela zásadní problém stejně jako absence husí kůže. ()

IPajule

Film sám o sobě s dramatickým dějem, který skončí výhrou nad sebe samým. V některých scénách to bylo tak krásně vylíčené, že jsem si některé scény přehrávala znovu. Moc pěkný film. Dávám 4* ()

deLaFere

Je to taková povedená agitka na americký způsob vymívání mozků, vím, že tohle zní pejorativně a nemělo by, protože film není špatný, ale myslím, že ho přesně vystihuje. Výbrorný Nick Nolte a celá řada velmi zajímavých myšlenek, to jsou hlavní pozitiva snímku. Musím přiznat, že v určitých pasážích mě film donutil přemýšlet sám nad sebou. Ale celek je takový neucelený :-). Trochu škoda, kdyby to bylo dramaticky silnější, dal bych čtyři hvězdy. ()