Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Zabuza

Tento film vystihuje jedna veta: "Tie najvacsie bitky, ktore musime vybojovat, su tie ktore sa odohravaju v nas". Kniha sa ma pacila, mala zopar velmi zaujimavych idei a takisto film zachytil to podstatne. Kus dobre odvedenej prace. ()

Akyno

Film prijemny, avsak robit hrdinu z mne neznameho sportovca ktory defakto aj tak nakoniec takmer nic nedosiahol z pohladu svetoveho uspechu je trochu vela. Ked je pre niekoho najvacsi uspech skoncit ako 1. na prestiznej sutazi 1964 Trampoline World Championships, tak parada ale ja ani neviem ze nieco take existuje. Spracovanie ma zaujalo a nenudil som sa, avsak X sportovcov sa po svojom zraneni dokaze vratit na sportovu drahu so silnym odhodlanim. Proste trochu mi vadila glorifikacia charakteru - naco robit z niekoho superhrdinu ked na to nema? ()

HumanClay

Paradox - život je záhada tak sa ho ani nesnaž pochopiť. Humor - maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe, je to sila nadovšetky. Zmena- nikdy nič nezostane rovnaké. Pre mňa to nie sú len slová, ktoré zazneli vo filme. Spolu s inými, ktoré som teraz počul mi dávajú nový pohľad na svet. Uvedomil som si, že doteraz som žil v predsudkoch, klamstve, že som nevidel a nevážil si to bohatstvo čo mám a hlavne, že som som žil v strachu. Čo ak sa niečo stane? Veď minule som to nedokázal, tak prečo by som mal teraz? Presne toto sú reťaze, ktorými strach zväzoval môj život. Reťaze, ktoré sa začínajú trhať. Preto už môžem povedať: " ZAČÍNAM ŽIŤ!" ()

jopal

Bohuzial zrovnavam s filmom Navrat na vrchol a tak tento musim podhodnotit. Nezanechal vo mne taky dojem, ako Navrat.... Ale nebolo to zle, to nie... 3,5*. ()

djcremo

Fantastická dráma zo športového prostredia gymnastiky a o boji človeka so sebou samým a s konfliktmi ktoré máme sami v sebe. Vo filme zaznie mnoho múdrych vecí, ktoré stoja za zamyslenie. Film, ktorý stojí za to pozrieť si viackrát. Ani mi neprišlo, že mal 120 minút. Skôr som bol na konci prekvapený, že už je koniec filmu. ()

ArMinO

S odstupom času po zhliadnutí tohoto filmu si uvedomujem, že som sa veľa naučil a aj keď človek používa niektoré "vychytávky" z tohoto snímku v reálnom živote, je pokojnejší, má na krku menej stresu a podobne. Už len pre tieto veci sa to naozaj oplatí pozrieť! 90% ()

Rampa Mc Kvak

Klišé, kecy, rádoby filosofie. Aby jste to nepochopili špatně - já sám věřím na sílu vůle, přesvědčení, jsou mi zřejmé ty pravé hodnoty - ať už morální nebo světské, jen si nemyslím, že když z toho někdo slátá film, který má rádoby silné poslání a snaží se být mentorem každému, kdo zrovna neprožívá duchovní osvětu v záři zapadajícího slunce, tak z toho budu na větvi..Pokud někdo chce dle mého soudu kvalitněji a daleko srozumitelněji udělaný film, možná trošku podbně zamýšlený, ze sportovního prostředí, koukněte raději na Červený pás. ()

Elassar

Jak já jsem byl "zmagořený" po přečtení knihy. Tenkrát jsme ji četli myslím 3-4 u nás ve třídě... a jak nás potom ostatní nechápali, ach jo - to byly časy. No jak měsíce plynuly, to omámení knihou přešlo a já si na Socrata vzpomněl jen v hodinách češtiny, dějepisu apod. až do doby, než vyšel tento film. S velkým očekáváním jsem se na něj podíval, zklamán jsem nebyl, ale potěšen rovněž ne. Zkrátka takový neutrál. Z filmu šlo "vytřískat" víc, otázka je jestli to šlo, protože některé věci jsou tažké na přenesení. Každopádně tři solidní hvězdy a peace :) ()

kolly13

Nepochopitelně zmrvená předloha (v podobě přelomové knihy) na rozbředlý pseudoduchovní mainstreamový americký film. Nefunguje to a kdo četl knihu, je zděšen plochostí a chaotickou výpravou. Hlavní herec, typicky beztalentu působící trouba, který si má uvědomit něco jeho, vlastně nás všechny, přesahující. Konec filmu nekoresponduje s knihou, kde se dozvíme konečně to, na co se tak dlouho těšíme. Tak takto pánové a dámy ne! ()

MAXIKILLER

Použiji příměr, který jsem četl kdesi na internetu. Pokojný bojovník není film pro každého, jen pro toho, kdo zná heslo. Nebo lépe řečeno, kdo vydrží tento film sledovat, a to heslo objeví. ()

Veeria

Každý čin má svou cenu a odvahu..... Všechno má svůj důvod....nejsou žádné obyčejné chvíle....znalost není to samé co moudrost....musíš klást mnohem lepší otázky....můžeš prožít celý život, aniž by ses vzbudil....Pokud jste k tomuto filmu přišli, ať už jakkoliv, říká vám - Pusť si mě, chci ti předat moudro a slova s poselstvím....Řekněte ANO a nechte se vtáhnout do tohoto děje...stojí to za to!:) ()

Tomik00

Viděl jsem ten film nejdříve po prvé, po druhé a... Zaujaly mne Ty myšlenky, které byly ve filmu prezentované. Film je hodně motivující a hlavně je inspirovaný podle skutečné události. Tento film se pro mne stal totálním kultem. Sice je tam mnoho otřepaných frází, ale pokaždé v tom filmu najdete něco nového. ()

StrixCZ

Silný, inspirující a dobře natočený film s výbornou myšlenkou, leč i několika lehce křečovitými momenty. Přesto stále jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl... :o) 85% ()

Desmi

Skvělý film o nezlomné vůli a obrovské vnitřní síle. Přesně kvůli takovým příběhům se vyplatí ztratit 2 hodinky, připomene vám to, že nic není zadarmo a máte obrovské štěstí, že žijete bez bariér. ()